Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Odkladá sa spustenie Ethereum 2.0? Buterin hovorí inak ako Drake

Článok

Ethereum 2.0
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým fanúšikovia Ethereum netrpezlivo čakajú na spustenie novej generácie Ethereum 2.0, ktorá so sebou prinesie staking a prechod na proof-of-stake koncept, čiže jednak možnosť množenia mincí ETH a popri tom vyriešenie problému so škálovateľnosťou, vyzerá to tak, že samotní developeri zatiaľ nemajú medzi sebou úplne jasno v tom, kedy sa táto fáza môže reálne spustiť.

Naznačili to sobotňajšie odpovede vývojárov z Ethereum Foundation v rubrike Ask me Anything na Reddite. Zúčastnili sa jej aj popredný vývojár Justin Drake a líder celého projektu Vitalik Buterin. A práve medzi nimi je zjavne rozkol v tom, kedy reálne vidia spustenie Ethereum 2.0.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Keď sa totiž jeden z diskutujúcich spýtal Drakea očakávanú otázku týkajúcu sa dátumu spustenia Ethereum 2.0, ten mu najprv vymenoval niekoľko krokov, ktoré treba absolvovať, kým sa tak stane. Patrí medzi ne:

  1. Spustneie verejnej testovacej siete s viac ako 3 klientmi fungujúca bez problémov minimálne dva až tri mesiace
  2. Stimulovaná “útočná sieť”, ktorá bude v prevádzke 2-3 mesiace (podrobnosti má prezradiť čoskoro)
  3. Bounty program odmeňujúci užívateľov za hľadanie chyb, ktorý bude v prevádzke aspoň 2-3 mesiace

Nenásledne Drake skonštatoval, že najbližší praktický dátum, dokedy by sa to mohlo stihnúť, je 3. január 2021, čiže niekedy okolo osláv 12. výročia vzniku Bitroinu. Následne doplnil, že si vývoj Ethereum 2.0 veľmi skomplikovali a ak by riešili niektoré veci inak, mohli ho mať hotové o dva roky skôr. ,,Bolo to bolestivé, ale bolo to správne. Naša investícia nás vyplatí v dekádach,” doplnil povzbudivo.

Medzitým vstúpil do diskusie Vitalik Buterin, ktorý uviedol svoj odlišný pohľad na vec: ,, Ethereum 1 trvalo 4 mesiace od prvého multiklient testnetu až po samotné spustenie a ja tvrdím, že štvormesačné stopky pre nás začali tikať začiatkom júla po tom ako bola spustená Altona.

Následne skonštatoval, že fáza 0 týkajúca sa Ethereum 2.0 je jednoduchšia a protokol nepoužíva žiadne kritické aplikácie až do fázy 1. Takže možné riziká budú nižšie. ,,Nevidím teda žiadny dôvod aby sme odkladali spustenie fázy 0 u Ethereum 2.0 dlhšie, ako sme to urobili u ETH 1.”

Z diskusie bolo jasné, že medzi developermi neexistuje úplná zhoda v tom, ako a kedy by sa malo Ethereum 2.0 spustiť. Azda najlepšie to okomentoval na Twitteri Anthony Sassano, ktorý je spoluzakladateľom výskumnej platformy EthHub, ktorá sa špecializuje na Ethereum:

,,Naozaj mi nevadí, že Ethereum 2.0 mešká, ale komunikácia medzi dvoma developermi musí byť omnoho lepšia, než je toto. Jednoducho nedávajte nám žiadne dátumy, ak si nie ste úplne presvedčení, že ich dodržíte.”

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.