Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

spravy-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Šéf spoločnosti VanEck Gabor Gurbacs vymenoval štyri dôvody, ktoré majú podľa neho na svedomí súčasný prepad ceny Bitcoinu. Ak vás zaujímajú, otvorte si tento náš článok.

Iný názor na dôvody prepadu ceny Bitcoin má analytik Ergo, ktorý dôkladne študuje kauzu okolo Ponzi schémy PlusToken. Domnieva sa, že práve ľudia za týmto projektom už dlhšiu dobu negatívne ovplyvňujú cenu Bitcoinu, pretože postupne predávajú približne 200 000 BTC, ktoré predtým nadobudli. Tento trend by vraj mohol pokračovať ešte dva mesiace. Viac sa dočítate tu.

So zaujímavým konceptom vyvracania mýtov o Bitcoine prichádza Dušan Matuška z Paralelnej Polis. V tomto článku si môžete pozrieť jeho prvé dve videa, ktoré venoval vyvracaniu mýtov o tom, že Bitcoin je len bublina a že slúži teroristom.

Andreas Antonopoulos upozornil inštitucionálnych investorov, aby neshortovali Bitcoin. Mohli by sa výrazne popáliť, ak príde nový býčí trh. Shortovanie Bitcoinu prirovnal k hádzaniu fiatu do čiernej diery.

Adam Back z Blockstreamu uviedol, že v kryptopriestore nemá nič väčšiu hodnotu než  Bitcoin. Ani stablecoiny viazané na fiatové meny a ani plánované národné kryptomeny.

Šéf spoločností Twitter a Square Jack Dorsey po návrate z Afriky skonštatoval, že práve tento kontinent zohrá pre budúcnosť Bitcoinu kľúčovú úlohu. Viac sa dočítate tu.

Altcoiny

Spoločnosť Ripple stojaca za kryptomenou XRP splnila svoj záväzok voči firme MoneyGram a splatila jej 50 miliónov dolárov. Tieto financie by mali byť využité na aplikovanie technológie xRapid v službách MoneyGramu.

Kryptomena Cardano má napriek výraznému prepadu hodnoty tokenu ADA silnú základňu “hodlerov”. Tejto téme sme sa venovali tu.

Šéf Tronu (TRX) Justin Sun v spolupráci s Changpengom Zhaom z Binance zakladajú fond, ktorý by mal slúžiť na financovanie právnych krokov voči médiám šíriacim FUD, respektíve nepravdivé informácie. Táto iniciatíva vznikla po tom, ako portál The Block priniesol údajne nepravdivú informáciu o policajnej razii pobočky Binance v Číne.

Burza BitBay oznámila, že vo februári delistuje zo svojej ponuky na anonymné transakcie orientovanú kryptomenu Monero. Dôvodom sú obavy z jej využívania na pranie špinavých peňazí. Vzhľadom na stúpajúci tlak regulátorov nemožno vylúčiť, že k podobnému kroku pristúpia aj ďalšie burzy. Delistovanie Monero nedávno oznámil aj OKEx.

Analytici platformy eToro odporúčajú Facebooku, aby upustil od stratégie vydať vlastnú kryptomenu Libra, ale namiesto toho využil existujúce stablecoiny. Tie môže synchronizovať s pripravovanou peňaženkou Calibra.

Zhou Xianchuan, prezident Čínskej finančnej asociácie a bývalý guvernér Čínskej ľudovej banky (PBoC), hovoril počas fóra Xaixin Hengquin o plánovanej čínskej kryptomene. Mala by cieliť na domáci trh a medzinárodné prevody. Viac sa dočítate tu.

Mali by ste tiež vedieť…

  • Veľmi zaujímavá správa prichádza z Nemecka, kde by mal parlament ešte tento rok schváliť zákon, ktorý umožní bankám držať a obchodovať kryptomeny. Tému sme rozobrali podrobnejšie tu.
  • Až 92% inštitúcii drží kryptomeny priamo na burzách a teda nevyužíva vlastne “cold wallets”, respektíve custody služby tretích strán. Viac sa dozviete tu.
  • Rusi plánujú schváliť zákon, ktorý by zakazoval platby za služby a tovary kryptomenami. Viac sa dozviete tu.
  • Firma Simon Malls, ktorá prevádzkuje najviac obchodných nákupných centier v USA, uzavrela partnerstvo s firmou Bitstop, ktorá sa špecializuje na výrobu a inštaláciu bitcoinových bankomatov.
  • Burza UpBit potvrdila, že sa stala obeťou hackerského útoku. Zmizlo z nej 432 000 ETH, čo bolo v čase krádeže takmer 50 miliónov dolárov.
  • Podvody a krádeže na trhu s kryptomenami dosiahli v prvých troch kvartáloch roka 2019 rekordnú hodnotu 4,4 miliardy dolárov. Pre ilustráciu minulý rok to bolo len 1,7 miliardy USD.
  • Decentralizovaný prehliadač Brave dosiahol zaujímavý míľnik – 40 miliónov stiahnutí a inštalácii. Browser, ktorý je úzko spätý s kryptomenou Basic Attention Token (BAT), je zďaleka najúspešnejšou kryptomenovou Android aplikáciou na trhu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.