Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Antonopoulos varuje pred shortovaním Bitcoinu. Prirovnal to k hádzaniu fiatu do čiernej diery

Avatar

Článok

zo dňa

bitcoin-antonopoulos

Andreas Antonopoulos, jeden z najpopulárnejších členov bitcoinovej komunity, ktorý sa neustále snaží vzdelávať ľudí o Bitcoine a technológii blockchain, sa vyjadril k Bitcoin futures kontraktom.

Andreas bol hosťom populárnej YouTube relácie “Ivan on Thech”, v ktorej hovoril aj o Bitcoin Futures kontaktoch vysporiadaných v dolároch, ktoré sa od decembra 2017 obchodujú na chicagskej burze Chicago Mercantile Exchange (CME) a tiež až do nedávna aj na CBOE.

Mnohí fanúšikovia kryptomien sa domnievajú, že práve tieto produkty prispievajú k manipulácii ceny Bitcoinu a Andreas s nimi z časti súhlasil. ,,Vieme, že keď sa začala bitcoinová bublina koncom roka 2017 výrazne zväčšovať, ministerstvo financií USA sa rozhodlo urýchliť nasadenie termínových trhov, aby ju zastavilo. Mnoho ľudí to vníma ako sprisahanie, ale ak sa pozriete na mandát inštitúcii, ako je štátna pokladnica, v skutočnosti zistite, že to je ich práca,” vysvetlil.

Potláčanie cien nie je teda vecou sprisahania. Skôr ide o trhovo orientovaný prístup, ktorý umožňuje ľudom, ktorí neveria v kryptomeny, zaujať protichodné postavenie k tomuto aktívu formou shortovania (stávka na pokles ceny).

Tieto kroky nemajú pritom vplyv len na cenu, ale aj znižujú volatilitu trhu. Trh, ktorý však pozostáva výhradne zo skutočných fanúšikov Bitcoinu, ktorí mu veria dlhodobo a sú ochotní ho držať (hodlovať), sa však podľa Andreasa bude vyvíjať z dlhodobej perspektívy len jedným smerom (cena pôjde hore pozn. red.).

Andreas tiež upozornil, že shortovanie BTC by sa inštitucionálnym investorom mohlo kruto nevyplatiť. Ak by čelili novovznikajúcej bitcoinovej bubline a išli by proti bitcoinu, viacmennej by hádzali svoj fiat do čiernej diery.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (10.8.): Začal ďalší kryptomenový bullrun?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Na konci července jsem v článků cíloval cenu bitcoinu mezi 12 000 – 14 000 USD. Již dneska bitcoin přesáhnul právě hodnotu 12 000 USD a kromě market sestřelů zatím nevypadá, že by měl být zastavený. Růst bitcoinu bude nyní závislý na chování globálního trhu. Zda indexy budou ještě pár týdnů růst a zda komodity půjdou vzhůru. Pokud je dobré klima a vše roste, tak i kryptoměnám se daří.

Lámat chleba se bude v momentě, kdy přijde sestřel ceny hlavně indexů, kde by mohly spekulanti opět rychle rušit futures kontrakty a i cena kryptoměn pravděpodobně prudce poletí dolů. To jsou ovšem parametry, které neznáme a nevíme, zda přijde druhá vlna COVID-19.

BTC/USD

Je velmi těžké nyní odhadovat, kam až se bitcoin vyšplá a které úrovně budou nakonec rezistentní. Jdeme do prostoru, kde chybí akumulační objemy. Já osobně nyní mám 25 % kapitálu v HODL BTC a se zbytkem obchoduji swingově. Na grafu jsem nakreslil další rezistence, které má bitcoin na své cestě. Osobně nyní shortovat BTC, nemám na to žaludek ani na těch rezistencích. Naopak se snažím hledat obchody do růstu po pkorekci ceny. Bitcoin už se na 9 200 USD vrátí jen pravděpodobně, pokud by přišel nějaký větší šok. CCI je naprosto připravené na další výstřel bitcoinu. Jen pozor na klesající objemy při růstu ceny – půjdeme zřejmě do cenové divergence a ta může zapříčinit sestřel ceny bitcoin krátkodobě.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Krátkodobě tedy očekávám růst 12 – 13 000 USD, kde přijde zamítnutí ceny, pokud BTC nezvýší rapidně objemy. S tímhle brzy narazí na blokádu shortových příkazů. Divergence a snižující se objemy sundají ceny dle mě zpět nad 10 000 USD. Proto nyní nelonguji a čekám. Naopak pokud uvidíme, že objemy se začínají rapidně zvyšovat tak do longu půjdu.

Dominance bitcoinu

Dle mého názoru si dominance jen připravuje prostor na grafu. V každém downtrendu musí být i zelené svíce, aby shorteři nabrali další palivo. Za mě stále pokračování až na 52 % na podzim.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Podle mě jeden z nejzajímavějších grafů vůbec na kryptoměnovém spektru. Kapitalizace se připravuje na průraz velmi důležité rezistence. Když se podíváš dolů na objemy, tak jsou velmi robustní a drží sekvenci. Dle mě začne kapitalizace dále zvedat objemy a tyto objemy ukazují opravdu na to, že by mělo dojít k průrazu. Cílová hodnota je 450 – 50 mld. USD. Může se dokonce stát, že porostou altcoiny zároveň s bitcoinem a dominance BTC bude klesat.

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Graf vypadá podobně jako celková kapitalizace, akorát s tím rozdílem že profitabilita grafu je 100 %. Na celkové kapitalizaci je to 50% pohyb. Dle mého názoru tento grafu vypadá hodně bullish a ten návrat na PoC je méně pravděpodobný aktuálně.

Analýza altcoinů

Analýza altcoinů

Závěr analýzy

Dle mého názoru jsou kryptoměny již připraveny na výstřel vzhůru. Očekávám, jak růst bitcoinu, tak růst některých altcoinů. Jestli přijde pullback na PoC konsolidačních struktur? V kryptoměnách bych na to nesázel a měl již nabráno. Pokud přijde sestřel, tak jenom dobrat altcoiny i bitcoin.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (10.8.): Bitcoin, ťažba BTC či akcie v bubline

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Trhová kapitalizácia Bitcoinu dorovnala najväčšiu americkú banku

Trhová kapitalizácia najväčšej kryptomeny Bitcoin, čiže dolárové vyjadrenie hodnoty všetkých existujúcich bitcoinov, je v čase písania tohto článku vyše 220 miliárd dolárov. To je číslo, ktoré je takmer to totožné s hodnotou najväčšej americkej banky. Podľa Yahoo Finance ňou je Bank of America s kapitalizáciou 226 miliárd USD.  Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Je centralizácia ťažby Bitcoinu v Číne rizikom?

Bitcoin je podľa väčšiny kryptomenovej komunity najdecentralizovanejšou a najbezpečnejšou kryptomenou. Ak by však existovalo niečo, čo mu je možné vytknúť, tak je to očividná centralizácia jeho ťažby čínskymi mining poolmi. Čínske mining pooly totiž zohrávajú pri ťažbe bitcoinu až príliš veľkú úlohu. Do akej miery je to pre samotný Bitcoin hrozbou? Prečítajte si tento článok.

Opúšťajú veľryby Bitcoin Cash?

Analytická agentúra Santiment upozornila, že počet investorov, ktorí vlastnia 10 000 až 100 000 mincí kryptomeny Bitcoin Cash, čo je hodnota medzi troma až 30 miliónmi dolárov, klesla od začiatku augusta o desať, čo je množstvo, ktoré predstavovalo viac než 5% tejto kategórie. Pristúpili k tomu rozhodnutiu napriek tomu, že cena Bitcoin Cash posilnila od 17. júla k 31. júlu z 224 dolárov na 311 dolárov. Je teda možné, že viaceré „veľryby” sa rozhodli po utŕžení ziskov predať značnú časť svoji BCH s pekným ziskom.

Akcie sú v teritórií bubliny. Ohrozí to aj Bitcoin?

Podľa Buffettovho indikátoru sa globálny trh s akciami dostal do teritória “bubliny”. Uviedol to trhový analytik Holger Zschaepitz zo spoločnosti Welt, ktorý popri tom poukázal na to, že za posledný mesiac DowJones Industrial Average (DJIA) narástol o ďalších takmer 7 percent. Hrozí Bitcoinu, že pri jej prasknutí spadne aj on? Viac sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Akcie sú v teritórií bubliny. Ohrozí to aj Bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

akcie

Podľa Buffettovho indikátoru sa globálny trh s akciami dostal do teritória “bubliny”. Uviedol to trhový analytik Holger Zschaepitz zo spoločnosti Welt, ktorý popri tom poukázal na to, že za posledný mesiac DowJones Industrial Average (DJIA) narástol o ďalších takmer 7 percent.

Buffetov indikátor porovnáva kapitalizáciu akcii s americkým HDP s cieľom nájsť férový pomer “zdravého” ohodnotenia akcii v porovnaní s americkou ekonomikou.

Keď sa indikátor dostane nad 100 bodov, signalizuje to, že trh s akciami sa dostáva do bubliny. Skutočnosť, že aktuálne do nej vstúpil, mimochodom podľa tohto indikátora prvýkrát od roku 2018, naznačuje, že môže prísť prasknutie tejto bubliny.

Pokiaľ ide o Bitcoin, preňho to môže byť rizikové najmä z dôvodu, že v posledných mesiacoch s akciami koreloval, teda do značnej miery napodobňoval jeho pohyby (hoci korelácia v poslednom období klesá).

Ukázalo sa to najmä v marci, kedy sa cena Bitcoinu prudko prepadla, keď prišiel globálny prepad hodnoty akcii na čele s indexom S&P 500. Ak by sa teda scenár opakoval, nepadli by len akcie, ale aj Bitcoin.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Je centralizácia ťažby Bitcoinu v Číne rizikom?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin ťažba

Bitcoin je podľa väčšiny kryptomenovej komunity najdecentralizovanejšou a najbezpečnejšou kryptomenou. Ak by však existovalo niečo, čo mu je možné vytknúť, tak je to očividná centralizácia jeho ťažby čínskymi mining poolmi.

Čínske mining pooly totiž zohrávajú pri ťažbe bitcoinu až príliš veľkú úlohu. Inak povedané, zjavná časť ťažby bitcoinu sa deje práve v tejto krajine, ktorá je pre ťažiarov BTC atraktívna najmä z dôvodu lacnej elektrickej energie. To je kľúčový faktor, ktorý robí ťažbu Bitcoinu menej nákladnou a teda ziskovejšou.

Podľa analýzy Univesity od Cambridge sa včasnosti generuje viac než 65% celkového hashrate, čo je celková výpočtová sila vynaložená pri ťažbe Bitcoinu v danom čase, práve v Číne. Sedem percent generuje USA, takmer sedem percent Rusko a vyše 6 percent Kazachstan. Nasledujú Malajzia a Irán so štyrmi percentami. Kanada, Nemecko, Nórsko a Venezuela sa podieľajú na celkovom hashrate menej než jedným percentom.

Jameson Lopp vo svojom blogovom príspevku vyjadril nádej, že tento pomer sa bude časom meniť a teda vplyv Číny na ťažbu bitcoinu sa bude zmenšovať. Predpokladá, že budú vnikať nové spolupráce medzi výrobcami ťažobných čipov a krajinami, ktoré majú lacné zdroje elektriny, čo bude viesť k vytvoreniu nových ťažobných poolov mimo Ázie. Celý sektor sa podľa neho stane viac industrializovaný a vplyv Číny nebude taký výrazný.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, pre zásadný vplyv Číny na súčasnú ťažbu Bitcoinu existujú obavy, či táto najľudnatejšia krajina nemôže byť pre Bitcoin hrozbou. Loop to nepredpokladá:

,,Je ťažké predstaviť si scenár, v ktorom by bol nejaký štát (v tomto prípade Čína) schopný rýchlo a kontrolovateľným spôsobom vygenerovať také množstvo hashrate, aby vykonal útok a dokázal ho udržať viac než pár hodín. Najhorší scenár, v ktorom by štátne subjekty využili všetky fyzické zariadenia, ktoré by mali k dispozícii (teda čínske mining pooly), by mohol mať za následok, že by Čína ťažila prázdne bloky, ktoré by neobsahovali žiadne transakcie, čo by v podstate zastavilo všetky potvrdenia transakcii v bitcoinovej sieti. Potom by sa čakalo na to, kým od tejto činnosti upustia, alebo na to, kým ostatní zmenia kód, aby ich odstrihli od ťažby.”

U fanúšikov Bitcoinu panuje presvedčenie, že samotní čínski mineri (komerčné firmy ťažiace Bitcoin v Číne) nemajú ekonomický dôvod negatívnym spôsobom ovplyvniť ťažbu, nakoľko ťažba bitcoinu je ich profesia a čím je Bitcoin bezpečnejší a darí sa mu viac, tým je zároveň pravdepodobnejší rast jeho hodnoty. Inak povedané, ohrozením ťažby by zruinovali svoj vlastný biznis.

Zásah zo strany vlády, ktorá by sa rozhodla prevziať moc nad ťažbou bitcoinu, teda získať kontrolu nad zariadeniami spomínaných čínskych firiem, by zas bol pre Čínu ekonomicky veľmi nákladný  a pravdepodobne by nepriniesol nič viac, než len krátkodobý výpadok bitcoinových transakcií.

Napriek tomu treba skonštatovať, že väčšia decentralizácia ťažby, teda nárast podielu krajín mimo Číny na celkovom hashrate, by bol pre Bitcoinu určite pozitívnou správou.

Zdroj: Cointelegraph

Čítať ďalej

Bitcoin

Trhová kapitalizácia Bitcoinu dorovnala najväčšiu americkú banku

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin banky

Trhová kapitalizácia najväčšej kryptomeny Bitcoin, čiže dolárové vyjadrenie hodnoty všetkých existujúcich bitcoinov, je v čase písania tohto článku vyše 220 miliárd dolárov. To je číslo, ktoré je takmer to totožné s hodnotou najväčšej americkej banky. Podľa Yahoo Finance ňou je Bank of America s kapitalizáciou 226 miliárd USD.

Ešte v apríli bola pritom kapitalizácia Bitcoinu len okolo 130 miliárd dolárov. V tom čase sa písalo, že najbohatší muž sveta Jeff Bezos z Amazonu by mohol za svoj majetok v odhadovanej hodnote 140 miliárd dolárov kúpiť teoreticky všetky bitcoiny v obehu (len teoreticky, pretože v praxi by to bolo nemožné pozn.red.). Vďaka viacerým vplyvom od efektu halvingu až po tlačenie dolárov centrálnou bankou (FED) to už nie je možné. Bitcoin môže pokojne čoskoro zamieriť aj ku kapitalizácii 300 miliárd.

Anthony Pompliano pred pár dňami povedal, že potenciál rastu ceny bitcoinu je stále obrovský. Myslí si, že v budúcnosti môže atakovať až hodnoty 80 či 90 biliónov dolárov. Len k dosiahnutiu prvej miliardy pritom potrebuje  navýšiť svoju hodnotu ešte 4,5-násobne.

Upozorniť však musíme, že hoci prevláda na trhu s bitcoinom aktuálne veľký optimizmus, ktorému najnovšie prispel rast jeho ceny nad 12 tisíc dolárov, stále je v hre aj výraznejšia cenová korekcia. Akciový trh sa medzitým dostal podľa tzv. Indikátoru Warrena Bufetta do zóny “bubliny”, čo naznačuje, že sa môže blížiť jej prasknutie a nakoľko Bitcoin v marci napodobni lprepad akciového trhu, hrozbou naďalej je aj možnosť, že by sa tak mohlo stať opäť. Pri svojich investíciách do kryptomien buďte preto naďalej opatrní.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin raketa

S Bitcoinom to vyzerá zatiaľ dobre, hoci Crypto Fear & Greed index naznačuje, že na trhu prevláda už mierne chamtivá nálada. Spomedzi altcoinov sme sa zamerali na Cardano, Ethereum či Litecoin. Je tu tradičný víkendový prehľad TOP správ. 

Bitcoin

Súčasný rast ceny bitocinu je zdá sa zdravší, než v roku 2019, kedy vyvrcholil na cene 14 tisíc dolárov, z ktorej sa následne prudko prepadol. Naznačujú to dáta, na ktoré upozornil portal CryptoSlate a týkajú sa predovšetkým celkovej aktivity na bitcoinovej sieti. Dôvody, prečo môžeme byť ohľadom bitcoinu naďalej bullish vymenoval aj hlavný investičný riaditeľ Altanta Digital Currency Fund Alstair Milne. Viac sa dozviete v tomto článku.

Zakladateľ Heisenberg Capital Max Keiser sa domnieva, že Bitcoin môže čoskoro vyletieť na cenu 28 tisíc dolárov, čím by s prehľadom prekonal svoje doterajšie maximá 20 tisíc USD, ktoré dosiahol koncom roka 2017. Keiser si myslí, že cenovka 20 000 USD za jeden Bitcoin tentokrát nebude predstavovať žiadny odpor a zároveň je presvedčený, že Bitcoin napokon bude smerovať až k cene okolo 100 000 dolárov.

Autor známeho predikčného modelu ceny Bitocoinu s názvom Stock-to-flow model (S2F model) Plan B tvrdí, že zatiaľ ide všetko podľa plánu a Bitcoin má naďalej namierené k cenovke 100 tisíc dolárov v priebehu roka 2021.

Crypto Fear & Greed index (CFGI) naznačuje, že na trhu je aktuálne extrémne optimistická nálada. Ak však bude tento optimizmus gradovať, je dosť možné, že príde k očakávanej cenovej korekcii. Viac sa dočítate tu.

Cameron Winklevoss poznamenal, že absurdné rokovania medzi demokratmi a republikánmi robia dolár absolútne smiešnym. Šokuje ho najmä spôsob, do akej obrovskej miery sa odlišujú ich požiadavky na tlačenie nových peňazí, akoby išlo “len o drobné”. Cameron preto poznamenal, že ide o jasný signál pre Bitcoin, po ktorom by mal byť v súčasnosti oveľa väčší dopyt, než kedykoľvek predtým. Viac sa dozviete tu.

Mohol by byť Elon Musk záhadným tvorcom Bitcoinu? YouTube kanál Zaujalo ma, ktorý spracoval video o všetkých futuristických projektoch tohto vizionára, sa v novom videu venoval aj tejto téme. Pozrieť si ho môžete tu:

Cez týždeň sa presunuli ďalšie bitcoiny, ktoré boli ukradnuté v roku 2016 z burzy Bitfinex. z ktorej bolo odcudzených celkovo 119 756 BTC. Zdá sa však, že hackeri budú mať veľké problémy predať ich za fiatové meny, pretože sú podrobne sledované.

V priebehu týždňa odišli z kryptomenových búrz bitcoiny v hodnote vyše jednej miliardy dolárov. To je ďalší býčí signál pre bitcoin, keďže premiestňovanie BTC z búrz na súkromne peňaženky znamená, že ich majitelia neplánujú ich skorý predaj. Naopak chcú ich držať dlhodobejšie a počkať si na ďalší rast. Okrem toho sa vďaka tomu znižuje ponuka bitcoinov na predaj.

Ohľadom bitocinu je extrémne optimistický Raoul Pal z Real Vision.  ,,Moja dôvera v Bitcoin rastie každým dňom. Aktuálne si dokonca myslím, že nemá cenu vlastniť žiadne iné aktívum ako dlhodobú alokáciu,“ vyhlásil v priebehu týždňa.

Altcoiny

Chceli by ste si zrekapitulovať alebo doplniť vaše vedomosti o altococh Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoin? Pozrite si nové video z dielne YouTube kanála Zaujalo ma.

Podľa špecializovaného ratingu kryptomien firmy Weiss Ratings už Bitcoin nie je najlepšou kryptomenou na trhu. Je ňou Ethereum, ktoré dostalo špičkové hodnotenie A. Na treťom mieste je Cardano. Viac o poradí a tiež informácie o čiastkových výsledkoch, napríklad o tom, ktorá kryptomena má najlepšiu technológiu, či ktorá je najmenej riziková z pohľadu investovania, sa dočítate tu.

Kryptomena Cardano má vynikajúci kód, ktorý je možné rovnať s Prysm od Ethereum. Uviedla to spoločnosť Quantstamp, ktorá v priebehu posledných dvoch mesiacov robila blockchainu Cardano nezávislý audit. Viac sa dočítate tu.

Cardano má po spustení éry Shelley po prvom týždni už viac než 700 existujúcich staking poolov, čo potvrdzuje obrovský záujem o takýto spôsob úročenia držaných mincí. Téme sme sa venovali tu.

Kryptomena Litecoin začne s testovaním významnej aktualizácie MimbleWimble už v septembri. Informoval o tom vývojár David Burkett. Prečo ide o významný update sa dočítate v tomto našom článku.

Mohlo by vás zaujať

  • Spoločnosť Goldman Sachs s začína zaujímať o kryptomenový sektor. Dokonca sa špekuluje, že by mohla založiť vlastnú kryptomenu, alebo spojiť sily s Facebookom v súvislosti s jeho projektom Libra
  • Nedávno sme informovali, že americký Úrad pre kontrolu mien (OCC) udelil americkým bankám povolenie ponúkať krypotmenové služby týkajúce sa kúpy, predaja a správy digitálnych aktív. Niektoré usmernenia OCC sú však veľmi nejasné a preto sa od OCC vyžadujú úpravy. Napríklad ide o povolenie používania stablecoinov, či služieb ako je CoinJoin.
  • Ruská Sberbank zvažuje vydanie vlastného stablecoinu viazaného na ruský rubeľ. Vyzerá to tak, že jej to povoľuje nový zákon, ktorý podpísal po prerokovaní v ruskej dume prezident Vladimir Putin
  • Goldman Sachs očakáva, že cena zlata do roku 2023 stúpne o ďalších 20%
Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Predstavenie kryptomien Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin

YouTube kanál Zaujalo ma pokračuje v predstavovaní najväčších kryptomien súčasnosti. Po prvom videu, v ktorom boli predstavené kryptomeny Bitcoin, Ethereum a XRP sa tentokrát zameral na Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoin. Ide o tri coiny, ktoré majú nesmierne veľa spoločného s kráľom trhu Bitcoinom. Ide totiž vlastne o jeho kópie s miernymi úpravami.

Najnovšou, no najkontroverznejšou z tejto trojice je Bitcoin SV, na čele ktorého stojí samozvaný “Satoshi Nakamoto” Craig Wright. Bitcoin Cash je hardforkom samotného Bitcoinu, no a Litecoin existuje už od roku 2011 a radí sa medzi najstaršie kryptomeny. Založil ho Charlie Lee, bývalý zamestnanec Google, ktorý upravil kód Bitcoinu  a z Litecoinu spravil akési digitálne striebro. Viac zaujímavých informácii sa dozviete z videa.

Čítať ďalej

Bitcoin

Winklevossovci: Americký dolár sa stáva smiešny. Kupujte Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bratia Winklevossovci

Cameron Winklevoss označil súčasnú neschopnosť amerických politikov dohodnúť sa na riešení ekonomických dopadov pandémie koronavírusu na americkú ekonomiku za hrozivý fakt a popri tom zdôraznil, že dolár sa aj vďaka nim stáva absolútne smiešny.

Cameron Winklevoss, ktorý spoločne s jeho bratom stáli pri vzniku Facebooku a neskôr založili úspešnú kryptoburzu Gemini, bol zhrozený z toho, ako sa republikánski a demokratickí zástupcovia hádali o tom, koľko ďalších miliárd až biliónov dolárov sa vytlačí ako stimul pre americkú ekonomiku.

Zvláštne mu prišlo predovšetkým to, v akej obrovskej škále sa odlišovali ich návrhy. ,,Americký dolár sa stal takým smiešnym, že politici teraz pri rokovaniach majú také odlišné názory, že sú v rozdieloch biliónov dolárov. Pamätáte si, kedy bola miliarda ešte veľké číslo? Ak toto nie je budíček pre ľudí, aby ich začal zaujímať Bitcoin, tak neviem čo…”

Pravdou je, že Bitcoin naozaj rastie na cene, pričom zlato, ktoré je najrešpektovanejším úložiskom hodnoty, už  dosahuje svoje nové historické maximá.

Skutočnosť, že nálada okolo Bitocinu sa mení aj u inštitúcii podčiarkuje aj krok giganta Goldman Sachs, ktorý dlhú dobu spochybňoval až zosmiešňoval Bitcoin, no teraz už hľadá špecializovaný personál na digitálne aktíva. ,,Teraz je už aj Goldman Sachs za Bitcoin. To je poriadna zmena oproti ich správe spred 3 mesiacov, kedy tvrdili, aby ľudia nekupovali bitcoiny,” dodal Cameron.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Fear & Greed Index sa blíži maximálnym hodnotám. Čo to znamená pre Bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

cfgi-cover

Už dlhšie sme sa nepozreli na známy analytický nástroj Fear & Greed Index, ktorý dokáže relatívne presne vyjadrovať aktuálnu náladu na trhu s kryptomenami. V súčasnosti je už na hodnote 77 zo 100 a blíži sa historickým maximám.

Index pozostáva z hodnotení čiastkových vstupov. Z 25% zohľadňuje volatilitu na trhu, z 25% trhové objemy, z 15% dianie na sociálnych sieťach, z 15% prieskumy, z 10% dominanciu Bitcoinu na trhu a z 10% aktuálne trendy vyhľadávania kryptomien na Google a iných významných vyhľadávačoch.

cfgi

Crypto Fear and Greed Index (CFGI) sa ukázal v minulosti ako vhodná pomôcka pre predvídanie najbližšieho cenového vývoja Bitcoinu. Ak si však myslíte, že čím je sentiment na trhu lepší, tým je pravdepodobnosť rastu ceny vyššia, môžete byť na omyle.

Funguje to totiž zväčša presne naopak. Keď sa index blíži k maximálnym hodnotám, je veľká pravdepodobnosť, že na trhu je už taká “chamtivá nálada”, že sa blíži prepad ceny. Naopak keď na trhu prevláda strach, môže to byť ideálna šanca na nákup “za lacno”.

Dôkazom sú najmä dáta z histórie. Napríklad v marci 2020 po veľkom prepade ceny Bitocinu bol index len na 11 bodov zo 100, čo znamená, že na trhu bol obrovský strach. Ak by ste však vtedy nakupovali, urobili by ste naozaj výborne a teraz by ste boli v krásnom pluse. Naopak keď bol index na svojich maximách 99 bodov zo 100 v júni 2019 následne prišlo k masívnemu prepadu prepadu ceny zo 14 tisíc dolárov.

V súčasnosti má index ešte nejaký priestor pre rast, no čím bude hodnota bližšie 100, tým je pravdepodobnosť toho, že príde očakávaná korekcia ceny, väčšia. Tento index pochopiteľne nie je čarovný, no je dobré sledovať ho popri ďalších informáciach, ktoré zohľadňujete pri sovjej investičnej stratégii.

Tak či onak, z dlhodobého hľadiska sa najviac vypláca pravidelné nakupovanie za rovnakú čiastku napríklad raz za mesiac. Ak by ste tak robili od obdobia  kedy Bitcoin dosiahol hodnotu 20 tisíc dolárov až do dnes, boli by ste dnes v pluse vyše 60% a to napriek tomu, že Bitcoin je ďaleko od svojich historických maximám. Vaša priemerná nákupná cena by bola totiž výrazne nižšie, než je tá aktuálna.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.8.): Porcia pozitívnych správ, dôvera v rast Bitcoinu stúpa

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-hulk

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Býčí signál: Veľryby nakupujú bitcoiny, z búrz zmizla ďalšia miliarda

S býčími správami pre Bitcoin prišila analytická platforma CryptoQuant, ktorá referovala, že počas turbulentného víkendu, kedy sa Bitcoin prepadol na cene o 1200 dolárov, zmizli z búrz bitcoiny v odhadovanej trhovej hodnote vyše 1,2 miliardy dolárov. Inak povedané, tieto bitcoiny odišli z búrz na súkromné peňaženky. To je ďalší dôkaz, že medzi investormi je aktuálne vynikajúci sentiment. Tým, že sťahujú bitcoiny z búrz, totiž dôverujú ďalšiemu rastu hodnoty a sú pripravení držať svoje bitcoiny na dlhší časový úsek. Zároveň tým znižujú celkovú ponuku bitcoinov na obchodovanie, čo taktiež prispieva rastu ceny. Tieto informácie teda naznačujú, že prepad ceny, ktorý je súčasnosti už takmer kompletne zmazaný, využili len veľryby na lacnejší dokúp BTC. (cointelegraph.com)

Raoul Pal je ohľadom Bitcoinu extrémne optimistický

Zakladateľ spoločnosti Real Vision Raoul Pal povedal, že jeho level dôvery v Bitcoin popri tom ako ho porovnáva s inými tradičnejšími investičnými aktívami rastie každým dňom. ,,Moja dôvera v Bitcoin rastie každým dňom. Aktuálne si dokonca myslím, že nemá cenu vlastniť žiadne iné aktívum ako dlhodobú alokáciu, ale to je príbeh na ďalší deň,” uviedol na Twitteri bývalý rešpektovaný správca fondov z Goldman Sachs. Dopĺňame, že Pal v májovom rozhovore pre Cointelegraph uviedol, že očakáva 50 až 100-násobný nárast hodnoty bitcoinu v horizonte najbližších 5 rokov. AK by sa jeho predpoveď naplnila, Bitcoin by mohol eventuálne dorásť až do hodnoty nad milión dolárov. (cointelegraph.com)

Ak ste od roku 2018 pravidelne dokupovali bitcoiny a Ethereum, ste v peknom pluse

Analytická spoločnosť CoinMetrics publikovala zaujímavú štatistiku tvrdiacu, že investori, ktorí priebežne kupovali Bitcoin od roku 2017 až doteraz sú v peknom pluse vyše 60% a to napriek tomu, že Bitcoin je zatiaľ stále výrazne vzdialený svojim historickým maximám 20 tisíc dolárov. Tento fakt znamená hlavne to, že priebežné investovanie do Bitcoinu sa vypláca. Je to rokmi overená úspešná stratégia, v rámci ktorej sa priemeruje nákupná cena Bitcoinu. Investori, ktorí dodržiavajú túto stratégiu, totiž kupovali Bitcoin nielen za spomínaných 20 tisíc dolárov, ale aj za omnoho nižšie ceny, keďže v priebehu týchto rokov bolo dlhé obdobie, kedy sa obchodoval pod úrovňou 7 tisíc dolárov a taktiež niekoľko mesiacov, kedy bola jeho cena blízko 3000 USD.  Táto stratégia pritom nefunguje len u Bitcoinu. CoinMetrics upozornil, že hoci Ethereum je od svojich maxím vzdialené 71%, tak pri priebežnom pravidelnom nakupovaní ETH od januára 2018 sú investori v pluse až 87%.  (cointelegraph.com)

Drvivú väčšinu tokenov v DeFi projektoch drží TOP500 adries

Simeone Conti, ktorý stojí za spoločnosťou CryptoLabs’s a je spoluzakladateľom združenia Defi Italy, publikoval analýzu, podľa ktorej nie je sú tokeny u väčšiny decentralizovaných projektov dostatočne široko distribuované. Podľa dát z Defi Pulse a Etherscan dospel k tvrdeniu, že 90% tokenov, ktoré sú u všetkych DeFi projektov, vlastní 500 najväčších adries a u troch projektov sa toto číslo blíži až k 99%. Taktiež uviedol, že 5 najväčších adries u drvivej väčšiny DeFi projektov vlastní viac než 40% celkového počtu tokenov. Mierne sa odlišuje len Bancor, ale aj u neho je na 5 najlepších adresách 33% celkového supply. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-