Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

4 dôvody, prečo sa prepadla cena Bitcoinu podľa Gabora Gurbacsa

Článok

Bitcoin Gabor Gurbacs
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vrcholový predstaviteľ spoločnosti VanEck Gabor Gurbacs uverejnil “tweet”, v ktorom zhrnul štyri hlavné dôvody, ktoré sa podľa neho mohli podieľať na prepade ceny Bitcoinu až k cene 6 500 dolárov.

Gurbacs si myslí, že výrazný vplyv na cenu bitcoinu mali minulotýždňové správy z Číny, ktorá sa rozhodla tvrdo zakročiť voči kryptomenovým burzám, ktoré naďalej poskytujú služby jej občanom. ,,Myslím si, že mnohí investori mali obavy zo zásahov v Číne a rozhodli sa hľadať nový vstup do trhu na nižších cenách,” špekuloval v komentároch pod tweetom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Druhým dôvodom, ktorý vraj mohol viesť k prepadu ceny, súvisí s daňovými povinnosťami v USA. Znie to síce dosť zvláštne, no Gurbacs si myslí, že špekulácia na zníženie ziskov a teda aj výšky dane môže byť motiváciou pre zníženie ceny BTC.

Ako tretí možný dôvod označil nízku likviditu na trhoch s kryptomenami. ,,Spready sú najširšie za posledné 3 mesiace. Buďte veľmi opatrný. Trhy dokážu zamieriť rýchlo ľubovoľným smerom,” upozornil.

Za posledný štvrtý možný faktor označil skutočnosť, že vývoj mnohých produktov, ale aj rôzne fúzie a akvizície v kryptosektore, boli financované hlavné z predaja kryptomien. Ich predaj teda mohol oslabiť trh, no zároveň z dlhodobého hľadiska môže prispieť k rozvoju celého ekosystému.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.