Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

eToro radí Facebooku: Neriešte Libru, využite stablecoiny tretích strán

Článok

facebook-coin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z najväčších brokerov na svete a zároveň zrejme najviac crypto-friendly broker eToro má vlastný tím, ktorý sa zaoberá študovaním potenciálu blockchain technológii a kryptomien. Tento tím sa najnovšie vyjadril na adresu pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra.

Analytici z EtoroX Labs veria, že projekt Facebooku ponúka priekupnícku príležitosť na zmenu spôsobu fungovania finančných služieb po celom svete, no Facebook musí zmeniť svoju stratégiu, aby dosiahol úspech.

Upozorňujú na zjavnú skutočnosť, že Facebook v súčasnosti trpí výraznou nedôverou a veľkým opozičným tlakom zo strany amerických politikov. Zástupcovia eToro si napriek tomu myslia, že je stále za čo bojovať, pretože zavedenie platobnej siete typu peer-to-peer, by mohlo výrazne zlepšiť finančné začlenenie na celom svete.

Podľa eToro by bolo možným riešením pre Facebook upustenie od myšlienky budovať vlastnú kryptomenu Libra, ktorá by bola viazaná na kôš fiatových mien. Namiesto toho by Facebook mohol využiť už existujúce stablecoiny, ktoré sú taktiež kryté fiatovými menami. Zbavil by sa tak časti zodpovednosti a zapojil by do projektu tretie strany.

Výhodou tohto riešenia by podľa eToro bolo aj to, že Facebook by sa mohol plne sústrediť na budovanie svoje infraštruktúry peňaženky Calibra, aby bola dokonale pripravená na použitie pre 2,7 miliardy potenciálnych zákazníkov, ktorí v súčasnosti využívajú sociálne siete Facebook, Instagram či WhatsApp.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.