Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šokujúci prieskum: 92% inštitúcii drží svoje kryptomeny na burzách

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Burza Binance realizovala prieskum, ktorého výsledkom je, že drvivá väčšina inštitucionálnych investorov dôveruje bezpečnosti búrz a držia svoje kryptomeny na ich platformách.

Anketa, ktorej sa zúčastnilo 76 inštitucionálnych investorov, priniesla prekvapujúce výsledky – až 92% respondentov uviedlo, že svoje kryptomeny, medzi ktoré patria predovšetkým bitcoiny a stablecoiny, držia u tretích strán, ktorým dôverujú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Burzy zostávajú najobľúbenejšou voľbou pre ukladanie kryptomen medzi našimi inštitucionálnymi a VIP klientmi. Ide až o 92.1%,” uviedla burza Binance. ,,Ak prechádzajú na vlastné riešenie úschovy, studené peňaženky (cold wallets) sú druhou najobľúbenejšou možnosťou, ktorá im ponúka vyššiu bezpečnosť a kontrolu. Custody riešenia tretích strán sú najmenej populárne s využitím len 2,6%.”

Spomedzi 76 opýtaných inštitucionálnych investorov mala viac než polovica z nich na burzách viac než 10 bitcoinov, čiže hodnotu prevyšujúcu aktuálne 67 000 dolárov. Tým sa vystavujú zvýšenému riziku, že prídu o svoje kryptomeny v prípade hacku danej platformy, pretože nemajú pod kontrolou súkromné kľúče.

Burza Binance tento rok už bola hacknutá, pričom prišla o približne 7000 BTC, čo bolo v čase hacku vyše 40 miliónov dolárov. Všetky straty pokryla z fondu, ktorý tvorila práve pre tento účel, čo znamenalo, že jej klienti neboli poškodení. Hack Binance však potvrdil, že kryptomeny na burzách nikdy nie sú v 100% bezpečí a taktiež podčiarkla omieľané pravidlo: „Kryptomeny sú naozaj vaše, iba ak máte privátny kľúč.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.