Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adam Back: Nad Bitcoinom nie je nič. Ani stablecoiny, ani národné kryptomeny

Článok

Bitcoin kráľ
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Adam Back zo spoločnosti Blockstream v rozhovore pre portál Cointelegraph uviedol dôvody, prečo sa domnieva, že nič nemá vyššiu hodnotu než Bitcoin, vrátane rôznych stablecoinov či mien, ktoré vydávajú centrálne banky.

,,Myslím si, že blockchain je hlavne o necenzurovateľnom použití a voľných trhových peniazoch – oddeľuje peniaze od štátu pomocou ťažby digitálnej komodity zvanej Bitcoin. Myslím si, že hoci v niektorých prípadoch použitia je užitočné mať stablecoiny, aj im v základnej podstate chýba Bitcoin, pretože čelia riziku úschovy. A ak existuje centrálna banka, ktorá sa pod ne podpíše, jej operácie odrážajú kroky, ktoré sú pre užívateľov neatraktívne,” uviedol.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o kryptomenu Libra, domnieva sa, že ak sa naozaj spustí, nebude mať nič spoločné so skutočnými kryptomenami. Jeho názor na Libru je rovnaký ako na pripravovanou kryptomenu Číny. Na rozdiel od Bitcoinu totiž nemajú vlastnú sebestačnosť.

,,Uvidíme, ako sa budú vyvíjať veci v rôznych krajinách, ale myslím si, že súčasné stablecoliny nemajú dostatok autonómnej suverenity, ktorú ponúka Bitcoin.”

Back taktiež upozornil, že ak aplikácie postavené na blockchaine nebudú môcť podliehať verejnému auditu ako v prípade Bitcoinu, nemajú žiadnu skutočnú hodnotu.

,,Myslím si, že blockchainy poskytujú väčšiu hodnotu, ak sú verejne auditovateľné. Inak koncoví užívatelia nedokážu rozlíšiť rozdiel medzi organizáciou, ktorá používa databázy s bránou firewall a organizáciou, ktorá používa blockchain,” upozornil.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.