Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Budúcnosť Bitcoinu definuje Afrika, myslí si šéf Twitteru Jack Dorsey

Článok

jack-dorsey-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, ktorý je známy svojim pozitívnym názorom na Bitcoin, má za sebou mesačný pobyt v Afrike, kde navštívil Nigériu a Ghanu. Po návrate domov skonštatoval, že práve tento kontinent zohrá v prípade Bitcoinu kľúčovú úlohu.

,,Som smutný, že musím opustiť tento kontinent. Afrika bude definovať budúcnosť (špeciálne v prípade bitcoinu). Neviem ešte kde, ale budúci rok tu strávim 3 až 6 mesiacov. Som vďačný za príležitosť spoznať malú časť Afriky,” napísal na Twitteri.

Jack Dorsey sa počas návštevy čierneho kontinentu zúčastnil bitcoinových meetupov a vo viacerých diskusiách hovoril o prínosoch tejto kryptomeny. Technický magnát stojaci za dvomi úspešnými spoločnosťami v IT-sektore sa taktiež zaviazal k postupnej integrácii najpopulárnejšej kryptomeny do jeho projektov.

Záujem Afričanov o Bitcoin je zrejmý. Nigéria sa dlhodobo nachádza medzi špičkou krajín, ktoré vyhľadávajú slovo “Bitcoin” cez Google. Do roku 2050 by malo mať najväčšie mesto Nigérie Lagos podľa odhadov vyše 32 miliónov obyvateľov, čo zvyšuje význam kryptomien na tomto trhu. V roku 2100 bude pravdepodobne najväčším na svete. Odhaduje sa, že do konca tohto storočia bude Afrika disponovať 13 z 20 najväčších miest na svete, nuž a práve tento trh, vzhľadom k tomu, že musí oproti západnému svetu veľa doháňať, je podľa mnohých odborníkov ideálnym miestom pre využitie blockchainu a demonštráciu jeho významu.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.