Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano má silnú komunitu hodlerov, naznačujú štatistiky IntoTheBlock

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena kryptomeny Cardano sa oproti rekordným hodnotám z roku 2017 zotavuje len veľmi pomaly a to napriek výrazným pokrokom vývojárskeho tímu, ktorý súvisí s prechodom na fázu Shelley. Štatistické údaje však naznačujú, že Cardano disponuje aktívnou komunitou, ktorá vkladá do tokenu ADA mimoriadne nádeje.

Cardano (ADA) má za sebou najrušnejšie mesiace od vzniku projektu, pričom tie nasledujúce môžu byť ešte zaujímavejšie. Ambiciózny projekt, za ktorým stojí Charles Hoskinson, ktorý sa spolupodieľal aj na vzniku kryptomeny Ethereum, čaká už v najbližších dňoch spustenie testnetu s dlhoočakávanou možnosťou stakingu.

Medzitým tímy stojace za Cardano pracujú na niekoľkých pilotných projektoch a Cardano úspešne nadviazalo spoluprácu s firmou New Balance za účelom implementácie jej blockchain riešenia pre overovanie pravosti produktov.

Cena kryptomeny je však naďalej, samozrejme hlavne z dôvodu oslabenia celého trhu, v porovnaní s ALL TIME HIGH mimoriadne nízko – až o 96%.

Od založenia kryptomeny v roku 2017 sa Cardano aj tak podarilo prilákať veľkú a aktívnu komunitu. Tá síce nerastie rýchlym nárazovým tempom, ale, čo je možno ešte lepšie, postupne počas celého roka. Štatistické údaje ukazujú, že v roku 2019 bol pomer nových adries vstupujúcich do siete v porovnaní s adresami, ktoré ju opúšťajú, pozitívny.

Kým štvrtina adries na Cardano má nulový zostatok, za posledných 24 hodín realizovalo transakcie až 49% z nich.

Podľa údajov analytickej spoločnosti IntoTheBlock je distribúcia ADA tokenov prekvapivo koncentrovaná. Existuje 42 adries, ktoré držia okolo 40% všetkých ADA v obehu. Z Týchto 42 adries sú aktívne len tri.

Podľa článku, ktorý publikoval portál CryptoSlate, tieto štatistiky naznačujú, že napriek medvediemu trhu disponuje Cardano vicerými veľkými “hodlermi”, tzv. veľrybami, ktorí dôverujú projektu v dlhodobom horizonte.

Dôveru v Cardano podporuje aj ďalšia zaujímavá štatistika – približne 87 percent držiteľov ADA, ktorí investovali do tejto kryptomeny, je v páre s americkým dolárom v súčasnosti v strate. Napriek tomu ADA držia a predpokladajú, že cena bude z dlhodobého hľadiska zaujímavo rásť. Približne polovica z nich drží ADA už viac než rok.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.