Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny prichádzajú do amerických bánk, Satoshi ťažil bitcoiny, aby ochránil ekosystém, keď bol najzraniteľnejší a Ethereum s Cardano čakajú veľké veci. Je tu tohtotýždňový súhrn TOP správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sledujete predikcie budúcich cien Bitcoinu od rôznych viac či menej rešpektovaných odborníkov z kryptosektora? Rozhodne by ste ich nemali brať príliš vážne. Dôkazom toho je článok, ktorý sa pozrel na známe predikcie, ktoré sú napokon výrazne vzdialené od reality. Nájdete ich tu.

Analytici z Whale Alert urobili vlastnú analýzu predchádzajúcej štúdie kryptografa Sergia Lernera a napokon dospeli k rovnakému názoru ako on – Satoshi Nakamoto, teda záhadný tvorca Bitcoinu, vyťažil väčšinu prvých bitcoinov (viac než milión), aby ho ochránil pred možnými útokmi, kým ešte nebol dostatočne decentralizovaný. Viac sa dočítate tu.

V priebehu týždňa sme vás upozornili, že rozhodnutie amerického Úradu kontrolóra mien (OCC) udelilo bankám súhlas na poskytovanie služieb týkajúcich sa úschovy kryptomien na federálnej teda celoštátnej úrovni. Tento dôležitý krok môže podľa Charlesa Edwardsa z firmy Capriole odpáliť Bitcoin na nové cenové all-time-high. Viac sa dočítate tu.

Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital, ktorý patrí už dlhú dobu k najväčším propagátorom investícii do kryptomien, zdôraznil, že najhorším spôsobom ako v súčasnosti ochrániť svoje bohatstvo je držať ho vo fiatových menách na bankových účtoch. Medzi lepšie možnosti samozrejme zaradil aj držanie bohatstva v Bitcoine. Viac sa dočítate tu.

Bill Barhydt, ktorý stojí na čele kryptopeňaženky Abra, si myslí, že skôr či neskôr príde u Bitcoinu k rozhodnutiu zväčšiť jeho bloky. Táto iniciatíva tu pritom bola už aj v minulosti a napokon dospela k tomu, že sa udial hardfork a vznikol altcoin Bitcoin Cash. Viac sa dozviete tu.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao priznal, že ho znepokojuje súčasná korelácia Bitcoinu s akciovým trhom. Myslí si, že ak sa to nezmení, pre Bitcoin to môže predstavovať riziko jeho výraznejšieho prepadu ceny, ak sa začne prepadať aj akciový trh. Ten je totiž podľa mnohých odborníkov aktuálne mimoriadne nafúknutý a neodzrkadľuje realitu.

Častý kritik Bitcoinu Peter Schiff, ktorý je veľkým propagátorom investícii do zlata, upozornil, že BTC investori neinvestujú do Bitcoinu, aby si tým zabezpečili svoje súčasné bohatstvo pred infláciou, ale robia tak pre vidinu veľkých ziskov. V tom je podľa neho veľký rozdiel medzi investormi do zlata a Bitcoinu.

Nezabudnite si pozrieť video o troch najväčších kryptomenách súčasnosti – teda Bitcoine, Ethereum a XRP. Stručne a prehľadne vysvetlené čo prinášajú, aký problém riešia a aké majú plusy a mínusy:

Altcoiny

Dvojka na trhu kryptomena Ethereum sa stáva najpoužívanejším blockchainom a teda predbieha aj Bitcoin. Vyplýva to z nových čísel, s ktorými prišla analytická platforma Messari. Viac sa dozviete v tomto článku.

Dlhoočakávané spustenie Ethereum 2.0 je opäť o krôčik bližšie. Finálny testnet by mal byť spustený už v najbližších dňoch. Tejto téme sme sa venovali tu.

Napriek tomu, že testovacia sieť Ethereum 2.0 by sa mohla spustiť už čoskoro, stále existujú obavy, že nová generácia Ethereum sa nespustí tento rok, ako to bolo pôvodne sľubované. Viac o tom, či sa to podarí, sa dozviete tu.

Spustenie mainnetu Shelley kryptomeny Cardano (ADA) klope na dvere. Ak sa teda čudujete, prečo v súčasnosti výrazne rastie cena tejto kryptomeny, to je hlavný dôvodom. Prispieva pochopiteľne aj FOMO (starch z premeškanej príležitosti), nakoľko z Cardano sa vďaka marketingovému úsiliu stáva čoraz skloňovanejší projekt a investori majú obavy, aby im neušiel vlak. Líder projektu Chalres Hoskinson cez týždeň opäť upozornil, že po spustení Shelley sa stane Cardano najdecentralizovanejšou kryptomenou a keď sa v závere roka spustí aj fáza Goguen, bude definitívne aj najlepšou (svojimi službami podľa neho predbehne aj možnosti Ethereum). O Cardano sme sa koncom minulého týždňa bavili s jeho ambasádorom pre Česku republiku Jaromírom Tesařom. Ak ste rozhovor ešte nečítali, kliknite sem.

Rozhovor s Jaromírom Tesařom: O Cardano (ADA) pred spustením mainnetu Shelley

Paolo Ardoino, ktorý je technickým riaditeľom spoločnosti Tether, je presvedčený, že stablecoin USDT bude úspešne existovať aj po boku digitálnych mien centrálnych bank (CBDC), ktoré začnú vznikať v nasledujúcich rokoch. Tether môže mať oproti ním určité výhody. Podrobnosti sa dozviete tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.