Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Americké banky môžu vyhnať Bitcoin na nové all-time-high

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa sme vás upozornili, že rozhodnutie amerického Úradu kontrolóra mien (OCC) udelilo bankám súhlas na poskytovanie služieb týkajúcich sa úschovy kryptomien na federálnej teda celoštátnej úrovni.

Toto rozhodnutie otvára komerčným bankám v USA úplne nové možnosti týkajúce sa poskytovania služieb v súvislosti s kryptomenami skrz ich úschovu až po samotné obchodovanie. Charles Edwards z firmy Capriole sa domnieva, že táto novinka môže pohodlne prispieť k rastu ceny Bitcoinu na 20 tisíc dolárov.

,,Ak by americké banky  vložili do Bitcoinu len 1 percento svojich aktív, či už v rámci hedgingu, alebo poistenia, cena bitcoinu by sa viac než zdvojnásobila,” napísal na Twitteri, kde taktiež skonštatoval: ,,Len jedna jediná spoločnosť na Nasdaq (Grayscale) vlastní 2% bitcoinov v obehu. Nie je ťažké predstaviť si, kam to všetko smeruje.”

Samotné rozhodnutie OCC môže byť ďalším medzikrokom, ktorý prispeje k prípadnému schváleniu prvého ETF na Bitcoin. Schválenie tohto produktu Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) je podľa mnohých odborníkov posledným krokom, ktorý spraví z Bitcoinu pre inštitucionálnych investorov tradičné obchodné aktívum.

Pohľad na Bitocin sa v priebehu posledného roka výrazne zmenil. Kým ešte nedávno bolo bežne hovoriť o ňom ako o ilegálnych peniazoch či dokonca o podvode, dnes PayPal aj VISA pripravujú produkty súvisiace s kryptomenami a Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) pripravuje rozsiahly regulačný rámec pre cely blockchain sektor, nehovoriac o tom, že šéf CFTC má na kryptomeny veľmi pozitívny názor.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne