Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Americké banky môžu vyhnať Bitcoin na nové all-time-high

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa sme vás upozornili, že rozhodnutie amerického Úradu kontrolóra mien (OCC) udelilo bankám súhlas na poskytovanie služieb týkajúcich sa úschovy kryptomien na federálnej teda celoštátnej úrovni.

Toto rozhodnutie otvára komerčným bankám v USA úplne nové možnosti týkajúce sa poskytovania služieb v súvislosti s kryptomenami skrz ich úschovu až po samotné obchodovanie. Charles Edwards z firmy Capriole sa domnieva, že táto novinka môže pohodlne prispieť k rastu ceny Bitcoinu na 20 tisíc dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Ak by americké banky  vložili do Bitcoinu len 1 percento svojich aktív, či už v rámci hedgingu, alebo poistenia, cena bitcoinu by sa viac než zdvojnásobila,” napísal na Twitteri, kde taktiež skonštatoval: ,,Len jedna jediná spoločnosť na Nasdaq (Grayscale) vlastní 2% bitcoinov v obehu. Nie je ťažké predstaviť si, kam to všetko smeruje.”

Samotné rozhodnutie OCC môže byť ďalším medzikrokom, ktorý prispeje k prípadnému schváleniu prvého ETF na Bitcoin. Schválenie tohto produktu Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) je podľa mnohých odborníkov posledným krokom, ktorý spraví z Bitcoinu pre inštitucionálnych investorov tradičné obchodné aktívum.

Pohľad na Bitocin sa v priebehu posledného roka výrazne zmenil. Kým ešte nedávno bolo bežne hovoriť o ňom ako o ilegálnych peniazoch či dokonca o podvode, dnes PayPal aj VISA pripravujú produkty súvisiace s kryptomenami a Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) pripravuje rozsiahly regulačný rámec pre cely blockchain sektor, nehovoriac o tom, že šéf CFTC má na kryptomeny veľmi pozitívny názor.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.