Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin sa nevyhne zväčšeniu veľkosti blokov, myslí si Barhydt

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bill Barhydt, ktorý je generálnym riaditeľom populárnej kryptopeňaženky a služby pre obchodovanie kryptomien Abra, si myslí, že Bitcoin nie je skrz svoju prvú vrstvu pripravený na masovú adopciu a preto očakáva, že časom bude musieť dôjsť v jeho sieti k veľkým zmenám.

O takéto zmeny sa časť bitcoinovej komunity usilovala už v roku 2017, kedy sa začal prvýkrát výraznejšie prejavovať problém so škálovaním, čiže rýchlosťou priepustnosti transakcií a poplatkami, ktoré bolo za ne nutné zaplatiť.

V dôsledku rozdielnych názorov bitcoinovej komunity na vyriešenie tohto problému nastal hardfork Bitcoinu a jeho rozdelenie na Bitcoin a Bitcoin Cash. ,,Na to, aby Bitcoin mohol obslúžiť miliardu ľudí, budú potrebné nové technológie a tiež dramatické zväčšenie blokov,” priznal úprimne poukazujúc na to, že zväčšenie blokov, ku ktorým vtedy pristúpil Bitcoin Cash, nebolo úplne zlou cestou a možno sa ňou vydá v budúcnosti aj Bitcoin.

Barhydt na druhú stranu priznal, že Bitcoin môže aj v súčasnosti bez akýchkoľvek problémov škálovať pre potreby obrovských más ľudí skrz off-chainove riešenia aké sú napríklad aj služby od Abra či vyvíjajúca  sa technológia Lightning Network. Z jeho vyjadrení však cítiť, že to zrejme nie je úplne to, čo sa od Bitcoinu očakáva. Takéto riešenia sú totiž centralizovanejšie a preto bude dopyt po vyriešení problému škálovania skrz prvú vrstvu neustále prítomný.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne