Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin sa nevyhne zväčšeniu veľkosti blokov, myslí si Barhydt

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bill Barhydt, ktorý je generálnym riaditeľom populárnej kryptopeňaženky a služby pre obchodovanie kryptomien Abra, si myslí, že Bitcoin nie je skrz svoju prvú vrstvu pripravený na masovú adopciu a preto očakáva, že časom bude musieť dôjsť v jeho sieti k veľkým zmenám.

O takéto zmeny sa časť bitcoinovej komunity usilovala už v roku 2017, kedy sa začal prvýkrát výraznejšie prejavovať problém so škálovaním, čiže rýchlosťou priepustnosti transakcií a poplatkami, ktoré bolo za ne nutné zaplatiť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V dôsledku rozdielnych názorov bitcoinovej komunity na vyriešenie tohto problému nastal hardfork Bitcoinu a jeho rozdelenie na Bitcoin a Bitcoin Cash. ,,Na to, aby Bitcoin mohol obslúžiť miliardu ľudí, budú potrebné nové technológie a tiež dramatické zväčšenie blokov,” priznal úprimne poukazujúc na to, že zväčšenie blokov, ku ktorým vtedy pristúpil Bitcoin Cash, nebolo úplne zlou cestou a možno sa ňou vydá v budúcnosti aj Bitcoin.

Barhydt na druhú stranu priznal, že Bitcoin môže aj v súčasnosti bez akýchkoľvek problémov škálovať pre potreby obrovských más ľudí skrz off-chainove riešenia aké sú napríklad aj služby od Abra či vyvíjajúca  sa technológia Lightning Network. Z jeho vyjadrení však cítiť, že to zrejme nie je úplne to, čo sa od Bitcoinu očakáva. Takéto riešenia sú totiž centralizovanejšie a preto bude dopyt po vyriešení problému škálovania skrz prvú vrstvu neustále prítomný.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.