Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

 Tether nemá obavy z budúcnosti. USDT bude existovať popri CBDC

Článok

tether
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Technický riaditeľ Bitfinex a Tether Paolo Ardoino sa domnieva, že stablecoin Tether (USDT) je už dostatočne silný a konkurencie schopný, aby jeho  existenciu na trhu s kryptomenami neohrozili ani plánované digitálne meny centrálnych bánk (CBDC), čiže regulované kryptomeny konkrétnych krajín.

,,Z dlhodobého hľadiska veríme, že Tether bude naďalej existovať popri CBDC. Bude po ňom naďalej dopyt, pretože bude zjednocovať rôzne ekosystémy,” uviedol na otázku Cointelegraphu, či sa vo firme obávajú konkurencie v podobe národných digitálnych mien.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

S názorom Ardoina súhlasí aj Charles Yang z Genesis Block, ktorý uviedol, že Čína, ktorá je blízko k oficiálnemu spusteniu svojho digitálneho juanu, bude mať veľmi ťažké stablecoinu USDT konkurovať najmä na zahraničnom trhu, obzvlášť v Ázii, kde je veľmi populárny. Nevýhodou takejto digitálnej mince pod správou centrálnej banky Číny (PBoC) bude totiž už jej samotná podstata – bude pod dohľadom danej krajiny, ktorá s ňou môže robiť prakticky čokoľvek. Najmä v prípade, že ide o Čínu.

Slabinou Tetheru naopak je, že ide o komerčnú spoločnosť, ktorá môže čeliť tlaku regulátorov. Ako najatraktívnejšia možnosť stablecoinov z pohľadu užívateľského riešenia sa preto javia decentralizované stablecoiny typu DAI. Tie by mohli plniť úlohu nevolatilného na fiatové meny viazaného aktíva bez toho, aby boli pod kontrolou štátu či firmy.

Stablecoin Tether (USDT ) je už blízko k prekonaniu kapitalizácie 10 miliárd dolárov. Len nedávno prekonal v kapitalizácii trojku na trhu XRP a špekuluje sa, že by časom mohol zosadiť z druhej pozície aj Ethereum. Kritici USDT však upozorňujú, že stále neexistuje žiadny dôkaz o tom, že USDT v obehu sú reálne kryté americkými dolármi. Firma Tether totiž dodnes neumožnila žiadny nezávislý audit svojho majetku.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.