Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Finálny testnet Ethereum 2.0 je pripravený na spustenie

Článok

Ethereum 2.0
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dlhoočakávaný príchod Ethereum 2.0 sa posúva opäť o malý krôčik bližšie. Vyzerá to tak, že spustenie finálneho testnetu by mohlo byť realizované už v horizonte dvoch týždňov.

Vývojár Danny Ryan, ktorý patrí medzi hlavných koordinátorov spustenia novej éry Ethereum 2.0, zdieľal  novinky ohľadom spustenia testnetu na Discorde, kde prezradil, že predpokladaným dátumom je 4. august. Zároveň doplnil, že ďalšie podrobnosti by mali byť zverejnené už v nasledujúcich dňoch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Testovanie takzvanej “fázy 0“ očakávaného Ethereum 2.0 prebieha na rôznych testovacích sieťach už od apríla, kedy bol vytvorení genesis blok na Beacoin Chaine. Fáza 0 je prvou etapou dlho očakávaného prechodu na Proof-od-Stake koncept, ktorý dramaticky zvýši rýchlosť transakcii. Kompletne sa tým zmení spôsob, akým sa overujú transakcie a zabezpečuje sieť. Kým Ethereum v súčasnosti funguje podobne ako Bitcoin, keďže túto úlohu plnia ťažiari svojim ťažbou, pri prechode na Proof-of-Stake budú overovať a zabezpečovať sieť zjednodušene povedané samotní užívatelia, ktorí sa zapoja do stakingu. Podmienkou bude, aby vlastnili aspoň 32 ETH.

Ako bolo spomenuté už vyššie, testovanie začalo v apríli spustením Beacon Chainu, ktorý bol uvedený do prevádzky na počiatočnej testovacej sieti s názvom Sappire s použitím vkladov o hodnote 3.2 ETH. Vzhľadom na jeho úspech bolo v máji na testnete Topaz uvedených do prevádzky 32 uzlov ETH a začali sa vydávať odmeny za staking. Testovacia sieť Onyx následne v júni začala stabilne pracovať s 20 000 validátormi no a začiatkom júla bola spustená aj testovacia sieť pre viacerých klientov koordinovaná spoločnosťou Altona, aby sa zabezpečila stabilita pred spustením verejného testnetu.

Väčšinu predchádzajúcich testov realizovala spoločnosť Prysmatic Labs. Klient s názvom Prysm ETH 2.0 bol minulý týždeň úspešne auditovaný firmou Quantstamp, ktorý sa orientuje na oblasť bezpečnostných auditov blockchainov. Minulý víkend následne publikovala blog, v ktorom uviedla, že vývojári sú veľmi blízko k spusteniu verejnej testovacej siete pre viacerých klientov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.