Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum 2.0 v roku 2020 stále v hre! Je súčasná cena ETH “smiešna“?

Článok

ethereum20
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nedávno sme písali o tom, ako developer Ethereum Justin Drake znepokojil komunitu okolo tejto kryptomeny vyhlásením, že spustenie novej éry s označením “Ethereum 2.0“ očakáva najskôr začiatkom roka 2021. Táto informácia totiž bola v rozpore s predošlými tvrdeniami developerov, ktorí uvádzali ako možný dátum spustenia novej generácie ETH niekedy okolo júla až augusta 2020.

Spustenie Ethereum 2.0 je v komunite okolo druhej najväčšej kryptomeny dlho očakávanou udalosťou. Pre celý ekosystém je mimoriadne dôležité aj z pohľadu funkčnosti, pretože sa vďaka nej má vyriešiť čoraz očividnejší problém so škálovateľnosťou blockchainu, ktorý aktuálne zjavne nestíha realizovať dostatočne rýchlo všetky transakcie a tie sa zároveň stávajú drahšie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kým Drake bol dokonca obvinený z toho, že šíri medzi investormi Ethereum zbytočne strach, on svoje tvrdenia o odklade Etheruem 2.0 vysvetlil podľa nášho názoru dostatočne logicky:

,,Pred spustením (Ethereum 2.0) chcem vidieť, že verejný testnet bude bežať s troma alebo viacerými klientmi bez problémov aspoň 2-3 mesiace, že bude bežať “útočná sieť” aspoň 2-3 mesiace a že program odmeňujúci hackerov snažiacich sa napadnúť systém bude bežať aspoň 2-3meisace. Toto všetko nestihneme urobiť skôr než v treťom kvartáli,” upozornil.

Hlavný predstaviteľ Ethereum Vitalik Buterin, ktorý bol prítomný počas tohto rozhovoru, kde Drake uviedol svoje obavy, však mal už vtedy iný názor. Zdôraznil, že spustenie Ethereum 2.0 je rozdelené do viacerých fáz a “fáza 0”, ktorá má ísť prvá, nemá vážne bezpečnostné riziká. ,,Ethereum 2.0 nepríde so žiadnymi kritickými aplikáciami až do spustenia fázy 1, takže praktické riziká zrútenia budú veľmi nízke,” zdôraznil.

Optimistickejší sú aj na rozdiel od Drakea aj ďalší developeri. Patrí medzi nich aj Afri Schoedon, ktorý pracuje na ETH2 multi-klient testnete. V rozhovore pe Paradigm uviedol, že stihnutie tohtoročného termínu je stále dostatočne reálne.

,,Nachádzam v tomto niekde medzi Vitalikom a Justonom Drakerom. Nemyslím si, že musíme nutne odkladať spustenie Ethereum 2.0 až na rok 2021 ak sa neobjavia nejaká vážne problémy. Sme na ceste k tomu, aby sme ho spustili záverom tohto roka.”

Shoedon zároveň doplnil, že už čoskoro môžeme očakávať oficiálne spustenie multi-klient testnetu s názvom Medalla.

Očakávania od Ethereum 2.0 výrazne narastajú popri tom ako stúpa záujem o DeFi projekty postavené na tomto blockchaine. Ryan Sean Adams na Twitteri skonštatoval, že kombinácia spustenie stakingu, čo bude ďalšia očakávaná súčasť Ethereum 2.0 spolu s gradujúcim rastom záujmu o DeFi budú pre Ethereum takými katalyzátormi, že hravo prekonajú aj ICO horúčku z roku 2017. Následne doplnil, že súčasná cena (v čase publikovania jeho príspevku bola 243 dolárov) je preto podľa neho smiešna.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.