Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nakamoto ťažil bitcoiny, aby Bitcoin ochránil pred útokom, zhodli sa analytici

Článok

Satoshi Nakamoto
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytici z Whale Alert dospeli k záveru, že Satoshi Nakamoto vyťažil viac než milión bitcoinov  s primárnym cieľom ochrániť ho pred potenciálnym 51% útokom.

Whale Alert dospel k tomuto záveru na základe vlastnej analýzy predchádzajúceho výskumu, ktorý realizoval nezávislý kryptograf Sergio Lerner. Obe strany sa zhodli na tom, že prvé bitcoiny, ktoré majú dnes hodnotu okolo 10,9 miliardy dolárov (celkovo 1 125 150 BTC), vyťažil ťažiar s označením “Patoshi”, ktorým bol podľa nich samotný záhadný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Taktiež sa zhodujú v tom, že Satoshi realizoval túto ťažbu z dôvodu, aby ochránil Bitcoin v čase, kedy bol najzraniteľnejší pred potenciálnym 51% útokom, keďže vďaka tomu, že do ťažby zapojil 48 počítačov a jeden z nich určil na koordináciu celej ťažby, bol schopný ovládať v rannej dobe existencie Bitcoinu viac než 60% celkového hashrate, teda výpočtovej sily využitej na jeho ťažbu.

Ťažiar Patoshi (=Satoshi) svoju ťažbu prerušil v bloku 53 316, kedy sieť považoval už za dostatočne decentralizovanú. Inak povedané celkový hashrate bol v tom čase už dostatočne vysoký a prerozdelený medzi dostatočné množstvo ťažiarov.

Autor pôvodnej štúdie Sergio Lerner je presvedčený, že Satoshi ťažil tieto bitcoiny s úmyslom chrániť sieť a nebol teda finančne motivovaný, aby ich mohol v budúcnosti draho predať. Túto tézu podporuje najmä fakt, že v súčasnosti majú spomínanú hodnotu viac než 10 miliárd a ak by bol Satoshi finančne motivovaný, pravdepodobne by pristúpil k ich predaju, no on nepredal ani jeden z nich.

Od roku 2011, ku ktorému sa dátuje posledná digitálna zmienka o Satoshim, napriek tomu zostáva nezodpovedaná otázka kto to vlastne bol a či existuje teoretická možnosť, že začne svojimi bitcoinami niekedy v budúcnosti hýbať. Hoci vo všeobecnosti prevláda presvedčenie, že by tak neurobil, iní sa pýtajú, prečo v tom prípade vyťažené bitcoiny jednoducho “nespálil” (coin burn), čím by zamedzil prístup k týmto bitcoinom aj sebe samému. Je dosť možné, že odpoveď na túto otázku sa nikdy nedozvieme.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.