Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Peter Schiff: Ľudia nekupujú Bitcoin, pretože je držiteľom hodnoty

Článok

Peter Schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Propagátor investícii do zlata a známy kritik Bitcoinu Peter Schiff skonštatoval, že investori do kryptomien v skutočnosti nehľadajú v Bitcoine bezpečný prístav pre ochranu ich majetku, ako je to  častokrát v médiách prezentované, ale len nástroj, ako dosiahnuť výrazný zisk.

,,Ľudia, ktorí kupujú bitcoiny nehľadajú stabilitu. Neusilujú sa udržiavať svoju kúpnu silu. Takmer všetci, s ktorými hovorím a investovali do Bitcoinu si myslia, že pôjde na 50 000, 100 000 či jeden milión dolárov,” povedal v rozhovore s Petrom McCormackom a následne doplnil, že investovanie do zlata je v tomto zásadne odlišné:  ,,Ja nikomu nehovorím, že vďaka zlatu zbohatnú, len tvrdím, že zlato ich ochráni pred krachom. Zachovajú si ním svoje (súčasné) bohatstvo, o ktoré ostatní ľudia prídu.”

Musíme priznať, že v tomto má Peter Shiff minimálne z časti pravdu. Bitcoin málokto drží len v tom zmysle, aby ho ochránil pred infláciou. Investície do Bitcoinu sú zväčša motivované v súlade s vidinou jeho výraznejšieho rastu hodnoty.

Naopak od zlata nikto neočakáva, že spraví ďalší 1000% rast. Ľudia ho kupujú, pretože mu veria ako zabezpečeniu, ktoré ich ochráni primeraným rastom jeho hodnoty v prípade, že dôjde k prudšej inflácii a strate hodnoty fiatových mien.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne