Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Peter Schiff: Ľudia nekupujú Bitcoin, pretože je držiteľom hodnoty

Článok

Peter Schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Propagátor investícii do zlata a známy kritik Bitcoinu Peter Schiff skonštatoval, že investori do kryptomien v skutočnosti nehľadajú v Bitcoine bezpečný prístav pre ochranu ich majetku, ako je to  častokrát v médiách prezentované, ale len nástroj, ako dosiahnuť výrazný zisk.

,,Ľudia, ktorí kupujú bitcoiny nehľadajú stabilitu. Neusilujú sa udržiavať svoju kúpnu silu. Takmer všetci, s ktorými hovorím a investovali do Bitcoinu si myslia, že pôjde na 50 000, 100 000 či jeden milión dolárov,” povedal v rozhovore s Petrom McCormackom a následne doplnil, že investovanie do zlata je v tomto zásadne odlišné:  ,,Ja nikomu nehovorím, že vďaka zlatu zbohatnú, len tvrdím, že zlato ich ochráni pred krachom. Zachovajú si ním svoje (súčasné) bohatstvo, o ktoré ostatní ľudia prídu.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Musíme priznať, že v tomto má Peter Shiff minimálne z časti pravdu. Bitcoin málokto drží len v tom zmysle, aby ho ochránil pred infláciou. Investície do Bitcoinu sú zväčša motivované v súlade s vidinou jeho výraznejšieho rastu hodnoty.

Naopak od zlata nikto neočakáva, že spraví ďalší 1000% rast. Ľudia ho kupujú, pretože mu veria ako zabezpečeniu, ktoré ich ochráni primeraným rastom jeho hodnoty v prípade, že dôjde k prudšej inflácii a strate hodnoty fiatových mien.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.