Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Správy Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin, Ethereum, Cardano, XRP, či národné blockchainy a kryptomeny. Aj uplýnulých sedem dní prinieslo niekoľko naozaj zaujímavých správ zo sveta ktyptomien. Prinášame vám tradičný nedeľňajší prehľad. 

Bitcoin

Ak sa chceme baviť o úspechu kryptomien v dlhodobom horizonte, musíme hovoriť najmä o ich adopcii, čiže nárastu počtu ľudí, ktorí ich aktívne používajú. Nuž a rok 2019 nedopadol v tomto smere, napriek tomu, že sme sa nedočkali žiadneho veľkého bullrunu, vôbec zle. U 14 z 18 sledovaných TOP kryptomien ich adopcia narástla v dvoch azda kľúčových ukazovateľov – náraste počtu aktívnych peňaženiek a nárastu počtu peňaženiek so zo zostatkom aspoň 10 USD. Najlepšie podľa očakávaní dopadol Bitcoin. Viac sa dočítate tu.

V posledných dňoch sa veľa diskutovalo o tom, či cena Bitcoinu reaguje na eskaláciu geopolitického napätia vo svete podobne ako iné cenné komodity, teda rastom hodnoty. Dáta, ktoré sledujú priebeh  konfliktu medzi USA a Iránom, naznačujú, že by tomu tak byť naozaj mohlo, hoci nemôžeme robiť žiadne unáhlené závery. Tejto téme sme sa venovali tu.

Najbizarnejšia a zároveň najslávnejšia stávka už neplatí. John McAfee, ktorý tvrdil, že Bitcoin do konca roka 2020 dosiahne cenu milión dolárov a ak nie, tak zje svoj vlastný penis, od nej ustúpil a okrem toho Bitcoin trápne zosmiešnil. Prirovnal ho k prvému masovo vyrábanému automobilu Ford Model T. Viac sa dozviete tu.

Je pre veľryby ľahké manipulovať cenu Bitcoinu? Ak vlastníte aspoň 100 miliónov dolárov, až taký veľký problém to byť nemusí. Tejto téme sme sa venovali tu.

Altcoiny

Decentralizované aplikácie (DApps) nenaplnili v roku 2019 očakávania, nakoľko sa predpokladalo, že záujem o ich využívanie bude výraznejší. V uplynulom roku u nich diktovali tempo tri blockchainy – Ethereum, EOS a Tron. Analytický portál DappReviews zverejnil prehľad o ich využití a problémoch, ktorým čelili.

Cena ambicióznej kryptomeny Cardano (ADA) je zhruba o 97% nižšie, než bola jej rekordná hodnota zaznamenaná počas posledného veľkého bullrunu. Portál Cryptoslate vo svojom článku vymenoval 3 hlavné faktory, ktoré aktuálne vplývajú na cenu ADA.

Veľmi pozitívne to vidí v novom desaťročí s Cardano (ADA) hlavný predstaviteľ celého projektu Charles Hoskinson. Ten počas tradičného AMA na YouTube vyhlásil, že nasledujúca dekáda bude patriť práve Cardano, ktorého blockchain sa stane jednotkou na trhu. Taktiež zdôraznil, že Cardano nie je akademický, ale komerčný projekt, čím dozaista potešil investorov. Viac sme zhrnuli tu.

Ethereum je blockchainom, ktorý sa teší záujmu viacerých multimiliardových firiem. Na čele portfólia známych firiem, ktoré využívajú Ethereum, je Microsoft, ktorý “zavadil” o tento ekosystém už v roku 2015. Čím je však záujem megakorporácii o využívanie tejto platformy väčší, tým sa viac odhaľujú aj nedostatky, ktoré musí riešiť. V tomto článku sa dozviete viac.

Inflácia Ethereum v prvých dňoch od úspešného hardforku Muir Glacier, ktorý mal oddialiť u ETH takzvanú “dobu ľadovú“ a je ďalším medzi krokom pred prechodom na Etheruem 2.0, pomerne výrazne stúpla. Viac sme o tom napísali tu.

Kryptomena XRP naďalej vyvoláva vášne. Kým spoločnosti Ripple, ktorá za ňou stojí, sa zjavne darí uzatvárať nové partnerstvá s veľkými bankami, hodnota XRP klesá a čo je ešte horšie, v roku 2019 klesla aj jej adopcia. Téme sme sa venovali tu.

Mali by ste vedieť

  • Čínska centrálna banka (PBoC) informovala, že práce na národnej kryptomene pokračujú podľa plánu. V súvislosti s Čínou sme sa dozvedeli aj to, že jej národný blockchain by mohol byť spustený už v apríli tohto roka
  • Prezidentka Európskej centrálnej banky Christine Lagardeová vyjadrila podporu vývoju digitálnej meny ECB
  • V americkom štáte Virginia sa bude rokovať o možnosti zaviesť voľby cez blockchain. Podobné pilotné projekty sa rozbiehajú aj v Denvere, Colorade a Utahu.
  • Hlavná ekonómka Medzinárodného menového fondu (MMF) Gita Gopianthová si nemyslí, že kryptomeny majú potenciál ohroziť dominantné postavenie amerického dolára
  • Burza Binance začala od tohto týždňa podporovať menové páry austrálskeho dolára a thajského bahta. Pokračuje tak v úsilia do konca roka 2020 podporovať celkovo 180 rôznych fiat mien

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.