Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia kryptomien v roku 2019 stúpla, informuje Coin Metrics

Článok

Bitcoin adopcia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nová štúdia analytickej spoločnosti Coin Metrics uvádza, že rok 2019 bol pre kryptomeny rekordným, pokiaľ ide o ich adopciu. Adresy so zostatkom minimálne 10 dolárov sa totiž zvýšili u väčšiny hlavných kryptomien rovnako ako ich ceny, čo naznačuje, že maloobchodný trh napriek medvedej nálade v minulom roku prospieval.

Hoci Bitcoin ukončil rok 2019 v pluse vyše 90% v porovnaní s jeho hodnotou, na ktorej začínal v januári 2019, mnohí krypto-investori nepovažujú uplynulých 12 mesiacov za mimoriadne úspešných. Drvivá väčšina altcoinov totiž výrazne strácala v páre s BTC. Po roku 2017, ktorý priniesol obrovské percentuálne zhodnotenia, teda nastalo ďalšie vytriezvenie.

Kľúčom k ďalšiemu rastu hodnoty celého trhu s kryptomenami je ich širšia adopcia. A tá v tomto smere dopadol rok 2019  podľa CoinMetrics dobre. Stačí hľadať kľúčové znaky v štatistikách, ktoré sú k dispozícii.

Kryptomeny prosperovali v štyroch dôležitých bodoch – ocenenie, používanie a prijatie, ekonomika bezpečnosť. Najmä však v tom, že ich používalo doposiaľ najviac užívateľov.

CoinMetrics sa najprv zameral na sledovanie počtu aktívnych adries v 18 najvýkonnejších resp. najhodnotnejších kryptomenách na trhu. Zistil, že počet unikátnych adries narástol u väčšiny z nich. Vidieť to môžete na nasledujúcom obrázku, z ktorého vyplýva, že počet aktívnych adries v roku 2019 stúpol u 14 z 18 sledovaných projektov. Výrazný pokles evidujeme len u XRP (-49%), XLM ( -66%) a ZEC (-50%).

Podľa analýzy CoinMetrics je však ešte významnejšou štatistikou počet adries so zostatkom najmenej 10 dolárov. ,,10 dolárov je niečo ako arbitrážne číslo. Predstavuje dostatočne malý zostatok, ktorý možno pripísať malému neinštitučnému investorovi a zas dostatočné veľký zostatok na to, aby ho nebolo možné považovať za „prach“,“ vysvetlili autori štúdie.

Nárast počtu adries so so zostatkom najmenej 10 dolárov je vraj skvelým znamením, že adopcia kryptomien rastie. Štúdia zistila, že adries so zostatkom aspoň 10 dolárov výrazne stúplo predovšetkým u Bitcoinu (+44%) a Ethereum (+19%). Naopak výrazný pokles vidieť u XRP (-16%) a ZEC (-12%).  Aj na základe toho môžete posúdiť, adopcia ktorých kryptomien rastie najrýchlejšie.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.