Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum má dôveru miliardových firiem, no musí riešiť svoje problémy

Článok

Ethereum
Ethereum

Ethereum je blockchainom, ktorý si získal za posledné roky dôveru viacerých firiem s hodnotou miliárd dolárov. Ak by existovala vitrína, respektíve portfólio jej úspechov, určite by sa v nej aktuálne nachádzalo konštatovanie, že protokol Ethereum využívajú aj spoločnosti ako Microsoft či Ernst & Young.

Práve Microsoft bol azda najskorším multi-miliardovým gigantom, ktorý začal testovať Ethereum. Bolo to už v roku 2015 a stále platí, že v rámci svojho cloudu Azure ponúka služby postavené na Ethereum.

Angažovanie veľkých korporácii v blockchain priemysle je nepochybne dobrým znakom, zvlášť keď tieto firmy nevyvíjajú vlastné riešenia, ale používajú to, čo ponúkajú samotné decentralizované projekty.

Ethereum v súčasnosti predstavuje už skutočne veľkú blockchainovu sieť, na ktorej pracuje množstvo vývojárov a fungujú na nej decentralizované aplikácie (DApps) a tiež to, čo je aktuálne čoraz horúcejšou témou – decentralizované financovanie (DeFi). U DeFi zohráva Ethereum obzvlášť dominantné postavenie.

Čím je však záujem o blockchain Ethereum vyšší, či už ide o korporácie, vývojárov alebo DeFi, tým sú zreteľnejšie a badateľnejšie jeho citlivé stránky. Zraniteľný je predovšetkým v súvislosti so škálovateľnosťou, teda priepustnosťou transakcií. Ak by sa náhle rapídne zvýšilo používanie tohto blockchainu, Ethereum by to len sotva ustálo bez ujmy. Kým Ethereum aktuálne pláta chyby z minulosti, prichádzajú konkurenčné projekty, ktorým síce vývoj trval dlhšie, no zdá sa, že na masovú adopciu  a miliardy transakcií sú pripravene lepšie – príkladom môže byť Cardano.

Ethereum napriek týmto úskaliam má ešte nejaký čas, aby urobilo potrebné kroky a vylepšilo svoju technológiu natoľko, aby spĺňala nároky novej dekády. Kľúčovú úlohu by pri tom mohol zohrať prechod na avizovanú novú generáciu Ethereum s označením “Ethereum 2.0”. Najnovším krôčikom, ktorý Ethereum k tomuto cieľu priblížil, bol hardfork Muir Glacier realizovaný len pár dní dozadu. S prechodom na Ethereum 2.0 už bude fungovať celý ekosystém na koncepte Proof-of-Stake (PoS) a nie Proof-of-Work (PoW), čo výrazne zmení spôsob, akým budú transakcie overované, čo ovplyvní aj spôsobom škálovania siete.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.