Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cryptoslate: Tri faktory, ktoré ovplyvňujú cenu Cardano

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

S odstupom pár týždňov sa portál CryptoSlate opäť venoval téme kryptomeny Cardano (ADA). Zhrnul tri dôvody, prečo je cena ADA aktuálne tak nízko a taktiež poukázal na faktory, ktoré by mohli tento trend zmeniť.

Hoci Cardano (ADA) má mnoho fanúšikov, treba upozorniť, že oproti svojim rekordným hodnotám klesla cena ADA až o 97%. To dozaista sklamalo mnoho investorov, ktorí nakupovali Cardano vo fáze “FOMO“. Po vytriezvení z ošiaľu roka 2017 prichádza na rad triezve zhodnotenie aktuálnej situácie celého projektu.

1. Nízke volume a nízky dopyt

Faktorom, ktorý môže negatívne vplývať na cenu ADA, sú nízke objemy a nízky dopyt po jeho obchodovaní. Oproti Bitcoinu sa Cardano zatiaľ nedarí preukázať nárast v objeme obchodovania na hlavných kryptomenových burzách. Nízke objemy, nízka volatilita a rastúci pokles obchodnej činnosti ešte viac odrádzajú traderov.

,,Toto (Cardano) je niečo, čomu by som sa vyhýbal pri kúpe. Pred tým, ako sa prepadla (ADA), vykazovala vysokú neaktivitu z pohľadu pohybu ceny za posledných 7 mesiacov. Nevidím žiadny dôvod na investovanie alebo obchodovanie s tokenmi, ktoré majú cenovú akciu alebo grafy, ktoré vyzerajú takto,” upozornil analytik známy pod prezývkou The Crypto Cactus.

2# Dobrá technológia, aktívna komunita, málo komerčných projektov

So spustením testnetu fázy Shelley sa potvrdilo, že Cardano má silnú a aktívnu komunitu používateľov a vývojárov  -potvrdzujú to aj údaje z GitHubu. Už počas testnetu dokázalo Cardano zabezpečiť nakoľko násobne viac staking poolov než má EOS a Tron (hoci treba priznať, že princíp ich stakingu funguje odlišne).

Mínusom je však nedostatok komerčných projektov a aplikácii, ktoré využívajú ADA tokeny. Toto by sa mohlo zmeniť v čase, kedy Cardano prejde na fázu Goguen a spustí možnosť vytvárania smart kontraktov. Dokončenie fázy Goguens sa očakáva niekedy v tomto roku. Podľa roadmapy už v prvej polovici, hoci spoliehať sa na roadmapu by zrejme nebol dobrý nápad.

Cardano tvrdí, že má lepšiu technológiu než Ethereum a ďalšie popredné siete blockchainov, ale ak ich komerčné projekty a decentralizované aplikácie (Dapps) nedosiahnu želanú trakciu, cena ADA sa výraznejšie nezmení. Práve to je úlohou Cardano Foundation zabezpečiť, aby stúpla adopcia a popularita samotného projektu. Jednoducho “zamakať” na marketingu. Charles Hoskinson, ktorý je hlavným predstaviteľom celého projektu priznal, že v minulom roku sa nepodarilo v tomto smere dosiahnuť dostatočný pokrok.

3# Strmý nárast v roku 2018, kde je suport a rezistencia?

Posledným faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu Cardano, ktoré v januári 2018 stálo až 1,25 USD a aktuálne je vo vyše 97 percentom mínuse, je jeho samotná cena. Na grafe ADA podľa tvrdení portálu CryptoSlate zatiaľ nevidno jasnú technickú úroveň silného supportu a neexistujú ani žiadne jasné úrovne silnej rezistencie. Obchodovanie ADA preto môže byť pomerne riskantné.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.