Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

XRP a Ripple: Adopcia XRP klesá, Garlinghouse odmieta obvinenia a Ripple napreduje

Článok

XRP logo
XRP logo

Áno, je pravda, že XRP je čosi iné než Ripple, no keďže Ripple XRP vytvorilo a drží väčšinu tokenov XRP, prepájanie alebo dokonca spájanie týchto dvoch veci je pochopiteľné. Aj preto sa treba pozerať na vývoj ceny XRP aj z pohľadu vplyvu Ripple.

Týmto spôsobom sme začali článok z dôvodu, že o cene tokenu XRP a o spoločnosti Ripple sa v posledných dňoch popísalo niekoľko zaujímavých faktov.

Najprv treba upozorniť, že XRP nedopadlo vôbec dobre v analýze spoločnosti Coin Metrics, ktorá vyhodnocovala mieru adopcie krytomien v roku 2019. Kým u väčšiny veľkých kryptomien (hodnotených bolo 18 kryptomien) adopcia stúpla z pohľadu nárastu aktívnych adries v ich blockchainoch a aj z pohľadu nárastu počtu adries, na ktorých je aspoň 10 dolárov, v prípade XRP to lichotivo vôbec nedopadlo.

Adopcia kryptomien v roku 2019 stúpla, informuje Coin Metrics

Kým počet aktívnych adries klesol v roku 2019 oproti roku 2018 u XRP až o 49%, v prípade adries s aspoň 10 dolármi zaznamenal CoinMetrics taktiež výrazný pokles o 16%. Pre ilustráciu počet adries v blockchaine Bitcoinu so zostatkom aspoň 10 dolárov narástol o 44%.

Druhou vecou, na ktorú sme chceli upozorniť, sú vyhlásenia šéfa Ripple Brada Garlingheousa, človeka, ktorý bol v čase, kedy stalo XRP takmer 4 USD, na krátku chvíľu tretím najbohatším človekom planéty v prepočte nim držaných XRP na americké doláre.

Garlinghouse v rozhovore pre CNN poprel tvrdenia, že Ripple priamo ovplyvňuje cenu XRP. ,,Áno, Ripple vlastní veľa XRP, veľmi nás zaujíma úspech XRP, ale obvinenia z toho, že dumpujeme jeho cenu sú smiešne,“ upozornil a dodal, že Ripple ako najväčší držiteľ tokenov XRP musí mať pochopiteľne najväčší záujem na tom, aby cena tohto tokenu stúpla a nie naopak. ,,Ripple nedokáže kontrolovať cenu XRP nijak viac, než veľké veľryby, ktoré ovplyvňujú cenu Bitcoinu,” dodal.

Jeho prvé vyjadrenie znie logicky, u toho druhého si už nemôžeme byť takí istí. Ripple totiž drží viac než polovicu všetkých XRP a tak má k dispozícii obrovskú manipulačnú silu. Ani tá najväčšia bitcoinová veľryba, dokonca ani Satoshi Nakamoto, keby náhodou “ožil” a začal hýbať so svojimi pravdepodobne už navždy “stratenými” bitcoinami, by nemal na Bitcoin taký obrovský vplyv, ako má Ripple u XRP.

Nuž a keďže spomíname A, uveďme aj B. Na cenu XRP (pravdepodobne najmä tú špekulatívnu) môže v budúcnosti pozitívne vplývať skutočnosť, že Ripple uzatvára nové partnerstvá s bankami po celom svete. Koncom roka Garlinghouse upozornil, že priamo spolupracuje s bankami v 45 krajinách s dosahom až v sedemdesiatich štátoch. Tieto spolupráce zväčšia priamo súvisia aj s využívaním tokenov XRP na vysporiadanie medzinárodných transakcií. Odhadovať vplyv ich využívania pri týchto transakciách na cenu XRP je však mimoriadne komplikované.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.