Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

McAfee potopil stávku a Bitcoin zosmiešnil prirovnaním k modelu T

Článok

John McAfee
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ak by sme mali vybrať najkontroverznejšiu postavu kryptomenového odvetvia, zrejme by sme sa rozhodovali medzi Craigom Wrightom, teda samozvanom “Satoshim Nakamotom”, a Johnom McAfeem, autorom známeho antivírusu, ktorý sa preslávil za posledné 3 roky mnohými kontroverznými vyhláseniami.

Tou najkontroverznejšou bola stávka, že Bitcoin dosiahne do roka 2020 cenu jedného milióna dolárov. McAfee dokonca povedal, že ak sa tak nestane, zje svoj vlastný pohlavný orgán. Tomu, že sa jeho predikcia naplní, samozrejme veril len najväčší blázon, no priznáme sa, že ukončenie tejto stávky spôsobom, ako to urobil John pred dva dňami na Twitteri, sme ani nechcel uveriť.

John totiž nepočkal ani do blížiaceho sa konca roka 2020, aby potopil jeho najslávnejší “tweet“. Odpočítavanie životnosti jeho penisu tak môžeme predčasne ukončiť bez veľkého finále.

,,Že zjem svoj penis o 12 mesiacov? Chcel som len priviesť nových ľudí na palubu. Fungovalo to. Bitcoin bol prvý. Ale je to zastaralá technológia. Všetci to vedia. Nové blockchainy pracujú so súkromím, majú smart kontrakty, distribuované aplikácie a iné veci. Že Bitcoin je naša budúcnosť? Bol model T budúcnosťou automobilov?,” napísal na Twitteri.

McAfee tak prirovnal prvú a stále najpopulárnejšiu kryptomenu k automobilu, ktorý odštartoval éru osobných aut. Model T od Fordu bol totiž prvým autom vyrábaným na montážnej linke, teda pomocou pásovej výroby, vďaka čomu sa výrazne znížila cena a dostupnosť automobilov.

McAfee prostredníctvom tohto tweetu dal jasne najavo, že podľa jeho názoru Bitcoin nebude večne tou najslávnejšou kryptomenou a stane sa len niečím ako bol Napster vo svete hudby či Altavista u vyhľadávačov.

S týmto názorom sa samozrejme bitcoinoví fanúšikovia len tak ľahko nezmieria a naopak tí altcoinoví určite radi McAfeeho názor podporia. Až budúcnosť ukáže, ktorý z táborov mal pravdu.

Na adresu McAfeeho však treba dodať, že robil zo seba zbytočného blázna a že svoju stávku ukončil naozaj predčasne. Ak by bol férový, mal počkať do konca roka a uznať ako chlap svoj omyl. Neveríme tomu, že keď prišiel so svojou stávkou, mal rovnaký názor na vývoj ceny Bitcoinu ako dnes.

Nuž a na záver – čo by bolo krajšie, než keby to Bitcoin McAfeemu za jeho zradu vytmavil a k hranici milión dolárov sa koncom tohto roka aspoň výraznejšie priblížil? To by bola tá najlepšia odpoveď.

Zdroj: twitter.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.