Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Charles Hoskison: Táto dekáda bude patriť Cardano!

Článok

Hoskinson
Hoskinson

Spoluzakladateľ Ethereum Charles Hoskinson niekoľko dní po oslavách vstupu ľudstva do novej dekády vyjadril presvedčenie, že toto desaťročie bude patriť kryptomene Cardano (ADA).  

Hlavný predstaviteľ Cardano Charles Hoskinson zastávajúci pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch organizácii, ktoré zastrešujú celý projekt, povedal, že po úspešnom spustení testnetu fázy Shelley a zapojení sa vyše 500 staking poolov, mieri Cardano k tomu, aby úspešne komercializovalo technológiu, ktorú vyvíja posledné tri roky.

Pravdou je, že spustenie Shelley sa nezaobišlo bez komplikácii, ktoré sa týkajú najmä funkčnosti poolov, no keďže ide testovaciu fázu, málokto by predpokladal, že všetko pôjde “ako po masle“. Devepoleri sú dobre naladení, pretože spustenie testnetu potvrdilo veľký komunitný záujem a tempo vytvárania nových staking poolov prekonalo očakávania.

Hoskinson počas svojho pravidelného YouTube vlogu “Ask me anything” (AMA), hovoril o budúcich plánoch pre IOHK, Cardano Foundation a Emurgo (spomínané tri spoločnosti, ktoré sa podieľajú na vývoji). V rámci najnovšej časti priznal, že nebyť Bitcoin ako prvej kryptomeny, možno by Cardano nikdy nevzniklo. ,,Musíme si pamätať odkiaľ sme prišli – vznikli sme z bitcoinov,” upozornil.

Nasledujúce desaťročie bude podľa neho plné zmien v mnohých odvetviach. Myslí si, že hnacou silou, ktorá povzbudí ekonomiky rozvojových krajín, budú hlavne kryptomeny. Cardano v tejto oblasti plánuje dosiahnuť bezprecedentný úspech.

,,Toto je desaťročie Cardana,” vyhlásil odvážne a dodal, že vývojári robia všetko preto, aby sa Cardano do konca tejto novej dekády stalo najdominantnejšou silou v kryptopriemysle.

Zároveň je presvedčený o správnom nastavení celého projektu, ktorý kladie mimoriadny dôraz na správne nastavenie technológie. Vďaka očakávanému naplneniu cieľa vytvoriť platformu, ktorá zvládne každý deň miliardy transakcií, je podľa neho dosiahnutie počtu miliardy používateľov skutočne reálne.

Ak ide o budúcnosť kryptomien, hoci Hoskinson verí, že Cardano bude jednotkou, nemyslí si, že nebude preňho existovať žiadna konkurencia. Nemáme čakať, že zostane jeden blockchain, ktorý bude vládnuť všetkým. Verí, že budúcnosť bude ponúkať internet vzájomne prepojených blockchainov, ktoré budú musieť medzi sebou spolupracovať. ,,Buď spolu uspejeme, alebo spoločne zlyháme,” tvrdí.

Podľa roadmapy by malo Cardano v tomto roku dokončiť nielen fázu Shelley, ale aj Goguen (smart kontrakty) a Basho (škálovanie). Spoliehať sa na roadmapu sa však nemôžeme a samotný Hoskinson povedal, že žiadne konkrétne dátumy neprezradí.

Cardano sa naďalej javí skôr ako zaujímavá dlhodobá investičná príležitosť (nevnímajte to však ako investičnú radu), než ako projekt, ktorý by mala v dohľadnej dobe čakať obrovský nárast hodnoty. Aktuálne je cely trh závislý na Bitcoine, ktorý diktuje tempo oboma smermi. Ak sa aj cena Cardana v dohľadnej dobe zvýši, spod nadvlády Bitcoinu sa tak skoro nedostane a teda ak Hoskinson vníma Cardano ako jednotku, určite predpokladá, že k tomuto cieľu sa môže dopracovať najskôr až o niekoľko rokov.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.