Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ako veľryby manipulujú s cenou Bitcoinu? Stačí vraj 100 miliónov dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin veľryba

Portál CryptoSlate publikoval zaujímavý článok, ktorý opisuje spôsob, ako môžu bitcoinove veľryby (takto sú označovaní účastníci na trhu, ktorí vlastnia veľké množstvo BTC) pomerne jednoducho manipulovať s cenou Bitcoinu.

Článok sa odvoláva na zistenia krypto-influencera Albyho Ja, ktorý tvrdí, že mu tieto informácie poskytla pod podmienkou zachovania anonymity jedna zo spomínaných bitcoinových veľrýb. Celkom úprimne – nedokážeme otvoriť, či si rozhovor s veľrybou náhodou len nevymyslel, no nič to nemení na tom, že postup, akým sa dá manipulovať cena, je pre veľryby pomerne jednoduchý.

Anonymná veľryba najprv upozornila, že na manipuláciu ceny Bitcoinu je potrebné vlastniť pri súčasnej veľkosti trhu s kryptomenami prostriedky aspoň v hodnote 100 miliónov dolárov. Tie je nutné rozdeliť na niekoľko búrz. Hlavnou myšlienkou je vytvoriť ilúziu, že dopyt po danej kryptomene stúpa alebo klesá.

Stratégiou veľryby je umiestňovať veľké objednávky na rôzne burzy bez toho, aby ich chcela naozaj realizovať. Vďaka jej aktivite sa však ostatní investori dozvedia o zvýšenom záujme o obchodovanie daného assetu a o náraste počtu objednávok, ktoré čakajú na vyplnenie. Na základe toho budú veriť, že ostatní účastníci trhu sa budú snažiť kupovať alebo predávať za určitú cenu. Títo investori preto umiestnia svoje nákupné alebo predajné objednávky v rovnakom cenovom rozpätí, v ktorom ich umiestnila veľryba.

Trh sa vďaka tomu zväčša posúva práve v smere, v ktorom sú zadávané veľké objednávky veľryby. V tomto okamihu však veľryba svoje obchodné príkazy (objednávky) zruší, čo však neplatí o príkazoch ostatných investorov, ktorých objednávky sa začnú realizovať. Nedostatočný tlak na nákup alebo predaj bude tlačiť trh opačným smerom, čo bude mať za následok straty pre investorov a obrovské zisky pre danú veľrybu.

Anonymná veľryba priznala, že niekedy naozaj realizuje svoje veľké objednávky. Keď sa to stane, trh má tendenciu výrazne rásť alebo klesať. Podstatný býčí alebo medvedí signál, ktorý tým vyvolala, má za tendenciu spúšťať takzvané “FOMO” (strach z premeškanej príležitosti), kedy do trhu vstupujú ďalší investori, ktorí sa obávajú, že zmeškajú príležitosť naskočiť do trhu a zviesť sa na vlne úspechu.

Tento typ obchodného správania obvykle posúva cenu kryptomeny ešte ďalej smerom, ktorým sa vydala. Keďže väčšina účastníkov má nastavené obchodné príkazy na longy alebo shorty (podľa typu trendu), veľryba zarába vďaka vopred nastaveným príkazom pre predaj. Trh nakoniec dosiahne bod vyčerpania, ktorý má za následok retenciu. To má za následok veľké zisky pre veľrybu, ktorá už opustila trh, a veľké straty pre investorov, ktorí naskakovali vo fáze FOMO.

Portál Cryptoslate konštatuje, že aj keď je manipulácia s trhom neetická a nezákonná, je bežnou praxou a to nielen u trhu s kryptomenami. Maloobchodní investori preto musia čím skôr pochopiť, ako tieto postupy veľrýb fungujú, aby chránili svoj kapitál.

Aj vzhľadom na manipuláciu trhu veľrybami stále platí, že najlepšou formou investície do Bitcoinu je “HODL“ (dlhodobé držanie), respektíve pravidelný nákup v rovnakých intervaloch za rovnakú sumu, čím sa nákupná cena BTC priemeruje. Vyhýbanie sa krátkodobým obchodom je zároveň najlepšou stratégiou, ako sa vyhnúť riziku, že prerobíte vďaka manipulácii trhu veľrybami.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

LIVE STREAM: Ako bude vyzerať ďalší bullrun?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Adam Kracík Trader 2.0

Live stream začne v pondelok o 21.00h.

YouTube kanál Jakuba Kraľovanského Trader 2.0 dnes prináša ďalší zaujímavý live stream. Hosťom Jakuba totiž bude odborník na kryptomeny Adam Kracík a spoločne sa  budú rozprávať o tom, ako môže vyzerať najbližší kryptomenový bullrun. Uvidíme letieť hore všetky altcoiny bez ohľadu na ich kvalitu, alebo to  bude tentokrát inak? Do akej miery bude dominovať Bitcoin a ohrozí ho nejaký altcoin na vedúcej priečke kapitalizácie kryptomien? Samozrejme nebude chýbať ani tradičná analýza.

Upozorňujeme, že obsah videa nie je investičnou radou. 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (3.8.): Ako to bude s CME gapy?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Moje minulá analýza, že bitcoin bude následovat stříbro, vyšla úplně perfektně, neboť bitcoin měl přesně rezistenční zastávky na cenách 10 900 USD a 11 900 USD. My jsme v ASP (pro VIP klienty) nastupovali do bitcoinu na 10 998 USD a vybírali profit na 11 925 USD – tomu říkám solidní úlovek.

BTC/USD

Predikce na tento týden bitcoinu je nyní poměrně složitá, protože operujeme s vysokou volatilitou trhu. Jelikož CME bitcoin futures nejedou o víkendu, tak za sebou nechaly prostor, který není vyplněný (říká se mu GAP) a v budoucnu se často stává, že cena tento prostor vyplní. Nyní máme před sebou dva gapy:

 1. Kolem 11 500 USD tzn. víkendový dumpík
 2. Kolem 9 800 USD tzn. prudký start bitcoinu vzhůru

Jak tedy nyní počítat s tím, že by se gapy zaplnily?

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Na grafu nepočítám se zaplněním gapu na 9 800 USD. Pokud by k tomu došlo, pravděpodobně se neudržení uptrendovka a cenu pak přitáhne bod kontroly na 9 200 USD. Naopak počítám se zaplněním gapu na 11 500 USD v horizontu dvou týdnů.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Nechci být poslem hypovacích grafů, ale dominance bitcoinu jasně ukazuje, že nemá moc šancí se udržet. Altcoiny se jeví jako velmi silné a tohle sražení dolů je jasné medvědí znamení, že moje myšlenky předběžně před několika týdny se jenom potvrzují s nastupující altseason.

Kapitalizace kryptoměn

To vyšlo dokonale z minulého týdne. Nyní jsme na rezistenci a bude záležet, zda se kapitalizace udrží nad 300 mld. USD.

Kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Jsme na velmi důležité cestě, co se týče kapitalizace altcoinů, neboť jsme došli do zelené rezistence, která je aktivní. Nyní bude záležet, jestli udrží kapitalizace altcoinů nápor aktuálně situace. Pokud ano a připraví si stlačení pod rezistencí, pak přijde další pohyb nahoru altcoinů a start altseason. Pokud nikoliv, tak půjdeme zpět na bod kontroly, kde altcoiny budou pokračovat ve své akumulační fázi.

Závěr analýzy

Minulý týden jsme luxusně profitovali nejen na bitcoinu, ale i highcaps vůči USD, které šly nahoru rychleji než bitcoin. Včera jsme poslali už signály a predikce na páry altcoinů s BTC, protože očekávám volatilní konsolidaci od bitcoinu. Nyní je čas opět namnožit mince bitcoinu před jeho dalším výstřelem. Začít s kryptoměnami můžeš v našich signálech za pár korun, kde tě provedeme od A do Z kryptoměnami.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.8.): Optimizmus u Bitcoinu pretrváva, spomína sa $100 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Rast Bitcoinu je zdravší, než v roku 2019. Naznačujú to tieto dôvody

Bitcoin, ktorý sa cez víkend dostal na svoje ročné maximum, no potom predviedol prudký flash crash o vyše tisíc dolárov, je zdá sa poháňaný silnými fundamentálnymi základmi. Dôkazom toho je aj rast aktivity na jeho sieti. Portál CrytpoSlate upozornil, že súčasný rast hodnoty Bitcoinu, ktorý zatiaľ vyvrcholil okolo úrovne 12 tisíc dolárov, má omnoho  lepšie základy než minuloročný prudký rast z ceny 4000 USD na 14 800 USD. Alstair Milne následne uviedol niekoľko ďalších dôvodov, prečo bude Bitcoin v nasledujúcom období poháňaný vpred. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Prudký prepad ceny Bitcoinu a Ethereum nemusia znamenať koniec rastového trendu

Ekonóm Alex Kruger, ktorý je známy aj svojim pozitívnym názorom na kryptomeny, upozornil, že víkendový prudký prepad ceny, ktorý sme videli u Bitcoinu a Ethereum keď BTC dosiahol cenu 12 tisíc dolárov a ETH 415 dolárov, nemusia znamenať, že ich rast sa definitívne zastavil. Odvodzuje to od toho, že zlato a striebro zažili niečo podobné a ich stúpajúci trend to nezastavilo.  Viac sa dozviete v tomto článku.

Goldman Sachs predpokladá ďalší rast ceny zlata

Významná investičná banková spoločnosť Goldman Sachs predpokladá, ž cena zlata do konca roka 2022 stúpne o ďalších 20% k cene okolo 2300 dolárov. Predpokladá, že súčasnému trendu rastu hodnoty najznámejšej komodity prispievajú obavy investorov zo znehodnocovania dolára, čo môže byť vedľajším efektom tlačenia nových peňazí v rámci boja proti ekonomickým dôsledkom pandémie koronavírusu. Goldman Sanchs v rámci svojej správy teda naznačil, že znehodnocovanie dolára v dôsledku krokov FEDu je naozaj reálnou hrozbou. Zaujímavé však je, že nespomenul Bitcoin, ktorý má podobné protiinflačné vlastnosti ako zlato, čiže jeho nízka ponuka a obmedzené množstvo.

Keiser si myslí, že $20 000 nebude pre Bitcoin tentokrát problém

Zakladateľ Heisenberg Capital Max Keiser sa domnieva, že Bitcoin môže čoskoro vyletieť na cenu 28 tisíc dolárov, čím by s prehľadom prekonal svoje doterajšie maximá 20 tisíc USD, ktoré dosiahol koncom roka 2017. Keiser si myslí, že cenovka 20 000 USD za jeden Bitcoin tentokrát nebude predstavovať žiadny odpor a zároveň je presvedčený, že Bitcoin napokon bude smerovať až k cene okolo 100 000 dolárov.

Bitcoin na ceste k $100 000. S2F model sedí, tvrdí PlanB

PlanB, ktorý je autorom populárneho Stock-to-flow modelu (S2F model), verí, že Bitcoin je na dobrej ceste k tomu, aby naplnil predpoveď a dosiahol cenu 100 000 dolárov. Uviedol to v čase, kedy Bitcoin dosiahol cenovku 12 tisíc dolárov, čím vytvoril svoj nový tohtoročný rekord. Podľa stock-to-flow modelu, ktorého aktuálny vývoj môžete sledovať na stránke digitalik.net/btc/ by mohol Bitcoin dosiahnuť cenu 100 000 USD niekedy okolo leta 2021. Zaujímavé je, že tento graf funguje zatiaľ veľmi presne a preto si získava čoraz väčšiu popularitu. Má však aj mnoho kritikov, nakoľko zohľadňuje len ponuku, ale neodzrkadľuje samotný dopyt.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Prudký prepad ceny Bitcoinu a Ethereum nemusia znamenať koniec rastového trendu

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Ekonóm Alex Kruger, ktorý je známy aj svojim pozitívnym názorom na kryptomeny, upozornil, že flash crash, ktorý sme videli u Bitcoinu a Ethereum keď BTC dosiahol cenu 12 tisíc dolárov a ETH 415 dolárov, nemusia znamenať, že ich rast sa definitívne zastavil.

Áno, pravdou je, že prudký prepad, ktorý sme videli na grafoch Bitcoinu a Ethereum môže byť vnímaný ako silný medvedí signál. Kruger však upozornil, že ak by Bitcoin a Ethereum v najbližších dňoch napodobnili zlato a striebro, mohlo by ísť len o dočasnú korekciu.

Zlato a striebro, teda komodity, ktoré zjavne ťažia zo súčasného tlačenia fiatových peňazí, totiž takýto výplach zažili len nedávno a obe následne potvrdili, že trend rastu pokračuje a išlo len o korekciu.

Lepšie než slová to ilustruje samotný graf, na ktorom môžete vidieť, ako sa zlato a striebro prepadli a následne pokračovali v ceste hore. Na grafoch sú zvýraznené všetky spomínané prepady (zlato, striebro, Bitcoin, Ethereum), ktoré sa na seba mimoriadne podobajú.

,,Očakávam že dlhodobý obraz zostal nezmenený. V roku 2020 nás čakajú vyššie high,” doplnil Alex Kruger.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Rast Bitcoinu je zdravší, než v roku 2019. Naznačujú to tieto dôvody

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Bitcoin, ktorý sa cez víkend dostal na svoje ročné maximum, no potom predviedol prudký flash crash o vyše tisíc dolárov, je zdá sa poháňaný silnými fundamentálnymi základmi. Dôkazom toho je aj rast aktivity na jeho sieti.

Portál CrytpoSlate upozornil, že súčasný rast hodnoty Bitcoinu, ktorý zatiaľ vyvrcholil okolo úrovne 12 tisíc dolárov, má omnoho  lepšie základy než minuloročný prudký rast z ceny 4000 USD na 14 800 USD.

Potvrdzuje to metrika, ktorá znázorňuje celkovú aktivitu na bitcoinovej sieti. Tá je v súčasnosti najvyššia od obdobia medzi decembrom 2017 a januárom 2018, teda od obdobia, kedy Bitcoin dosiahol svoju rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov a vrcholil aj altcoinový bullrun.

Vyplýva to z údajov analytickej platformy Glassnode, ktorá viedla, že Bitcoin má aktuálne 18,7 milióna aktívnych adries.

,,S 18,7 miliónmi jedinečných adries, ktoré sme videli v júli, dosiahla aktivita bitcoinovej siete levely, ktoré sme nevideli 2,5 roka. V histórii Bitcoinu boli lepšími než júl 2020 už len december 2017 a január 2018,” uviedla firma Glassnode na svojom Twitteri.

Podľa Alstaira Milneho, ktorý je hlavným investičným riaditeľom Altanta Digital Currency Fund, existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré budú naďalej prispievať tomuto trendu:

 • Evidujeme rekordné množstvo “Hodlerov”, ktorí držia bitcoin viac než rok
 • Sledujeme rapídny nárast tlačenia fiatových peňazí, ktoré sa tým znehodnocujú
 • evidujeme rekordne nízke úrokové sadzby
 • zlato nedávno dosiahlo novú rekordnú hodnotu
 • Bitcoin stále nie je stredobodom mainstreamových médií – keď s atak stane, môže dôjsť k ďalšej nákupnej horúčke

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

5 dôvodov, prečo podľa Fidelity Digital Assets porastie záujem o Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Fidelity a kryptomeny - ilustračný

V správe firmy Fidelity Digitals Assets s názvom “Bitcoin Investment Thesis: Aspirational Store of Value”, ktorá je dcérskou spoločnosťou finančného giganta Fidelity Investments spravujúcej niekoľkonásobne vyšší kapitál než je celková kapitalizácia kryptomien, bolo uvedených 5-dovôdov, prečo vo Fidelity očakávajú výrazný nárast záujmu o Bitcoin.

Hlavnými dôvodmi, ktoré poženú rast záujmu o Bitcoin majú byť:

 • Zvýšenie menových a fiškálnych stimulov vyvolaných ekonomickými dopadmi pandémie koronavírusu podľa Fidelity povedie k tomu, že investori sa obrátia na nové typy fixovaných aktív, aby tak ochránili svoj majetok pred potenciálnou infláciou alebo nízkymi úrokovými mierami. Zohľadniť by pritom mohli aj Bitcoin, ktorý má v porovnaní napríklad so zlatom perspektívu urobiť vyššie zhodnotenie (vzhľadom na jeho nízku kapitalizáciu)
 • Deglobalizácia podporovaná hospodárskymi a politickými trendmi by mohla spôsobiť infláciu, nakoľko budú prerušené viaceré existujúce dodávateľské reťazce. Bitcoin z toho môže mať úžitok
 • Bitcoin sa pozdáva už aj miliardárom – príkladom je investícia Paula Tudora Jonesa
 • Hoci nevidíme hyperinfláciu, Bitcoin má potenciál byť držiteľom hodnoty aj z dlhodobého hľadiska v porovnaní s fiatovými peniazmi, ktorých hodnota sa dlhodobo neustále znižuje aj pri nízkej ročnej inflácii
 • Svet čaká veľký prevod bohatstva od generácie “baby boomrov“ k mladším generáciám. Tento presun bohatstva môže pomôcť bitcoinu, nakoľko mladší ľudia dokážu ľahšie pochopiť jeho prínosy a potenciál a sú viac naklonení investíciám do technológii

Fidelity Digital Assets publikovala túto správu krátko po tom, ako informovala, že v rámci svojho prieskumu zistila stúpajúci záujem o Bitcoin zo strany inštitucionálnych investorov. Až 80% opýtaných investorov uviedlo, že už majú nejaké znalosti o kryptomenách, čo je výrazný pokrok so zisteniami spred dvoch či troch rokov.

Zdroj: Cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (31.7.): Bitcoin propagovaný 200-miliónom Američanov

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Ekonomika USA sa otriasa v základoch. Súhlasí aj kritik Bitcoinu

Pravdepodobne vašej pozornosti neušla správa, že v druhom štvrťroku 2020 zaznamenala americká ekonomika najhlbší prepad od roku 1947, kedy sa začali tieto údaje detailnejšie sledovať. Americké ministerstvo obchodu v vo štvrtok potvrdilo, že HDP krajiny sa v prepočte na celý rok znížil o bezprecedentných a šokujúcich 32,9%. Viac o tejto téme a o kritických názoroch na kroky FEDu, ktorý sa snaží túto situáciu riešiť tlačením ďalších miliárd až biliónov, sme písali tu.

ROZHOVOR: Vyrieši Twitter svoju bezpečnosť spoluprácou s Cardano?

Nedávny hack sociálnej siete Twitter, pri ktorom boli zneužité užívateľské účty mnohých známych ľudí a firiem na čele s Elonom Muskom, Billom Gatesom, Jeffom Bezosom, politikom Joeom Bidenom či burzami Coinbase a Binance, naplno odhalil slabiny súčasných centralizovaných sociálnych sieti. Možné riešenie pre ne načrtol Charles Hoskinson z Cardano, ktorý uviedol, že bezpečnostné problémy Twitteru by sa dali riešiť aj ich technológiou a relatívne lacno. Ohľadom tejto možnosti som sa rozprával s ambasádorom Cardano pre Českú republiku Jaromírom Tesařom, ktorému sme položili niekoľko otázok. Viac sa dozviete tu.

Joe Rogan propagoval vo svojom podcaste Bitcoin

Jeden z najznámejších amerických podcasterov, ktorý v minulosti urobil epický rozhovor napríklad aj s Elonom Muskom, Joe Rogan, využil niekoľko prvých minút svojho posledného vysielania na propagáciu investície do Bitcoinu. Išlo o platenú reklamu od firmy Cash App, o čom upozornil vopred aj svojich poslucháčov. Rogan však v rámci reklamnej vložky viackrát naznačil, že sa mu BTC naozaj páči. ,,Je to transformačná digitálna mena, ktorá je funguje na peer-to-peer decentralizovanej sieti a je poháňaná jej používateľmi bez centrálnej autority,” povedal svojim fanúšikom, ktorých je veru dostatok – vyše 200 miliónov. ,,Veľmi sa mi to páči. Chcel by som aby to takto fungovalo a možno v budúcnosti aj bude. Naskočte na vlak,doplnil. Rogan neskôr uviedol, že jeho podcast nutne nepotreboval peniaze od Cash App, no zjavne bol naklonený samotnej myšlienke propagovať niečo, s čím sa vie stotožniť.

Bitocin začína výraznejšie korelovať so zlatom

V našich článkoch opakovane zdôrazňujeme, že pre Bitcoin by bolo pravdepodobne dobré zachovať si koreláciu so zlatom a naopak ideálne nekorelovať výrazne s akciovým trhom na čele s indexom S&P500, u ktorého sa očakáva veľké prasknutie bubliny vzhľadom na to, že jeho stav vôbec neodzrkadľuje aktuálnu zlú situáciu americkej ekonomiky. Dobrou správou preto je, že korelácia Bitocinu so zlatom sa zvyšuje a za posledný mesiac sa dostala na hodnotu 0,66 (najvyššia korelácia má hodnotu +1, najnižšia mínus 1).

ROZHOVOR: Ako na staking kryptomeny Cardano?

Dlhoočakávané spustenie mainnetu kryptomeny Cardano (ADA), teda fázy Shelley, sa stalo na prelome stredy a štvrtka realitou. Cardano sa stáva jedným z najdecentralizovanejších, ak nie vôbec najdecentralizovanejším blockchainom na scéne a popri tom so sebou prináša možnosť stakingu, čiže privyrábania si samotným držaním ADA mincí ich delegovaním na tzv. staking pooly. O tom ako sa dá do stakingu zapojiť sme spravili rozhovor s ambasádorom Cardano pre Českú republiku Lukášom Bártom, ktorý zároveň stojí na čele jedného z týchto poolov. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Ekonomika USA sa otriasa v základoch. Súhlasí aj kritik Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

usa

Pravdepodobne vašej pozornosti neušla správa, že v druhom štvrťroku 2020 zaznamenala americká ekonomika najhlbší prepad od roku 1947, kedy sa začali tieto údaje detailnejšie sledovať. Americké ministerstvo obchodu v vo štvrtok potvrdilo, že HDP krajiny sa v prepočte na celý rok znížil o bezprecedentných a šokujúcich 32,9%.

Nutné je taktiež uviesť, že od roku 1947 bol najväčším prepadom 10-percentný pokles v roku 1958 za prezidenta Dwighta Eisenhowera. Server CNBC následne upozornil, že porovnateľný prepad s tým aktuálnym sa udial len pred zhruba 100 rokmi v polovici roka 1921, teda ešte niekoľko rokov pred vypuknutím Veľkej hospodárskej krízy.

Pozrite si video súvisiace s témou: 

Situáciu, ktorú rapídne zhoršili ekonomické dopady pandémie koronavírusu (hoci nemožno tvrdiť, že predtým bola americká ekonomika v stopercentnej kondícii), sa snaží zachraňovať americká centrálna banka, teda FED, neustálym tlačením nových peňazí, čo je zo strany jednej skupiny analytikov, ku ktorých názoru sa prikláňajú aj mnohí fanúšikovia Bitcoinu, cesta k výraznej inflácii, teda znehodnoteniu dolára a taktiež obrovské zahrávanie sa s ohňom, nakoľko z toho môže vzniknúť až hyperinflácia.

CEO spoločnosti Panetera Capital Dan Morehead upozornil na šokujúcu skutočnosť, že Spojené štáty skrz FED vytlačili v júni viac peňazí, než za prvé dve storočia od jeho vzniku. ,,Posledný mesiac bol americký rozpočtový deficit 864 miliárd dolárov – bol väčší, než celkový dlh medzi rokmi 1776 až 1979,” uviedol.

Morehead, ktorý je fanúšikom Bitocinu, následne skonštatoval, aby sa ľudia zbavili fiatových peňazí a išli do Bitcoinu. Podľa jeho názoru u tejto kryptomeny neexistujú obavy z inflácie a preto je bezpečným prístavom podobne ako zlato.

Známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff, ktorý sa zviditeľňuje častou kritikou Bitcoinu, v tomto s fanúšikmi kryptomien súhlasí.

V reakcii na vyjadrenia šéfa FEU Jeromeho Powella, ktorý uviedol, že FED má ešte veľkú škálu nástrojov ako môže riešiť zlú situáciu skrz tlačenie ďalších peňazí, udržiavanie úrokových sadzieb blízko nuly, či nákupu aktív, reagoval Schiff takto: ,,USA smerujú k jednému z najväčších inflačných období vo svojej histórii. Akákoľvek dôveryhodnosť, ktorú si nadobudol FED, sa úplne vyparí.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.7.): Pozitívne správy o Bitcoine, Ethereum aj Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

Správy Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Cardano má za sebou úspešný prechod do fázy Shelley

Avizované nočné spustenie mainnetu Shelley kryptomeny Cardano (ADA) prebehlo bez akýchkoľvek problémov a od dnes je možné mince ADA delegovať na staking pooly. Spustením tejto fázy sa z Cardano stáva plnohodnotný blockchain a pravdepodobne bude možné čoskoro skonštatovať, že aj decentralizovanejší než Bitcoin. Už po pár hodinách od spustenia mainnetu totiž vzniklo viac než 200 poolov a ich počet bude v najbližších hodinách a dňoch pravdepodobne výrazne narastať. ,,Práve sme dosiahli orbit. Shelley hardfork prebehol úspešne. Kedy Shelley? Práve teraz! Shelley je funkčne spustená,” oznámil v noci radostnú novinu o tomto významnom pokroku Cardano jej líder a zakladateľ Chalres Hoskinson. My dopĺňame, že Cardano vzniklo už v roku 2015 a na tomto významnom momente pracovali vývojárske tímy dlhých 5 rokov.

Bitcoin sa stáva voči doláru lepším zabezpečením než zlato

Od takzvaného čierneho štvrtka, ako sa často označuje deň, kedy sa v marci po globálnom vypuknutí pandémie koronavírusu prudko prepadol celý akciový trh a so sebou stiahol aj Bitcoin, je Bitcoin voči americkému doláru lepším zabezpečením (hedgeom) než zlato. Vyplýva to z analytických dát, ktoré publikoval portál Cointelegraph. Podrobnosti sa dozviete tu.

Existuje viac Ethereum adries, ktoré sú v pluse, než celkový počet BTC adries

Vďaka nedávnemu nárastu hodnoty kryptomeny Ethereum (ETH) nad 300 dolárov aktuálne existuje viac ETH adries, ktoré sú v zisku voči americkému doláru, než celkové množstvo adries, na ktorých sa nachádzajú nejaké bitcoiny. Tejto zaujímavej štatistike sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Fidelity označilo Bitcoin ako poistku pred problémovým finančným systémom

Dcérska spoločnosť finančného giganta Fidelity Investments, ktorý má pod správou viac ako 8 biliónov dolárov, čo je viac než približne 32-násobok celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien, firma Fidelity Digital Assets si myslí, že Bitcoin ašpiruje na to, aby bol bezpečným úložiskom hodnoty, respektíve akousi poistkou pred problematickým finančným systémom. Bitcoin údajne splnil základný test, aby bol označovaný ako úložisko hodnoty a tým je jeho potvrdená decentralizovaná sieť a obmedzené množstvo. Fidelity sa zároveň domnieva, ž jeho nestálosť ceny je prínosná pre prijatie, pretože priťahuje pozornosť, rozvoj a inovácie. Na margo toho uviedol John Pfeffer z Pfeffer Capital LP, že zatiaľ mnoho ľudí ešte nevníma Bitcoin ako digitálne zlato, no v budúcnosti sa tak stane a cena tomu bude zodpovedať. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Existuje viac Ethereum adries, ktoré sú v pluse, než celkový počet BTC adries

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Vďaka nedávnemu nárastu hodnoty kryptomeny Ethereum (ETH) nad 300 dolárov aktuálne existuje viac ETH adries, ktoré sú v zisku voči americkému doláru, než celkové množstvo adries, na ktorých sa nachádzajú nejaké bitcoiny.

Celkové množstvo adries ETH, ktoré sú v pluse, bolo v čase publikovania týchto údajov portálom Cointelegraph 31 860 000, kým celkové množstvo adries, na ktorých sa nachádzajú nejaké bitcoiny bolo “len” 30 860 000.

Z údajov, na ktoré ako prvý upozornil portál The Defiant, vyplýva, že k tomuto výraznému nárastu ziskovosti investorov prispela postupná akumulácia Etherov  v období, kedy sa cena nachádzala na úrovniach medzi 200 až 300 dolármi a predovšetkým v období, kedy klesla hlboko pod 200 USD na prelome marca a apríla.

Priebežné investovanie do Ethereum sa teda javí podobne ako v prípade Bitcoinu ako dobrá stratégia, nakoľko sa dá výborne priemerovať nákupná cena. Aj napriek tomu, že Ethereum je v súčasnosti stále veľmi vzdialené svojim rekordným hodnotám okolo 1400 dolárov, väčšina investorov do tejto kryptomeny by malo byť v pluse, ak svoje ETH nepredali “pod cenu”.

Pozitívnym javom je aj skutočnosť, že počet adries, na ktorých sa držia Ethery dlhšie než rok, narástol za posledných 12 mesiacov až o 10 miliónov.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-