Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Počuli ste o pravidle 10 dní? Upozornil naň známy bitcoinový býk a zakladateľ spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee. Na Twitteri poukázal nato, že bitcoinu sa v každom kalendárnom roku od roka 2013 najviac darí v 10 dňoch, počas ktorých dosahuje jednoznačne najväčšie zhodnotenie. Keďže predpovedať, kedy tieto dní nastanú, je prakticky nemožné, najlepšou stratégiou je podľa neho HODL. Podrobnosti sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ovplyvnilo spustenie platformy Bakkt negatívnym spôsobom cenu Bitcoinu? Podľa Binance Research, teda výskumného oddelenia najväčšej burzy s kryptomenami Binance, áno. Odôvodnenie sme zhrnuli tu.

90 tisíc dolárov za jeden Bitcoin po halvingu. Takto veľmi optimisticky vidí budúcnosť Bitcoinu nemecká banka BayernLB, ktorá uverejnila správu, v ktorej porovnávala zlato s bitcoinom.

Nuž a čo poviete na 1 000 000 BTC za Bitcoin do konca roka 2020? Túto šialenú predikciu povedal John McAfee už v roku 2017 a tento týždeň v rozhovore pre Forbes zopakoval, že je stále platná.

K cene bitcoinu sa v rozhovore pre Cointelegraph vyjadril aj Tone Vays, ktorý si myslí, že hodnota najznámejšej kryptomeny by mohla tento rok klesnúť k cene okolo 5000 dolárov. Hodnotu magických 100 000 USD by zas  mohol dosiahnuť niekedy okolo roka 2023. Vays sa vyjadril aj k altcoinom, Bakktu či vplyvu halvingu. Výber toho najzaujímavejšieho z celého rozhovoru sme zhrnuli tu.

Rozhovor s T. Vaysom: Bitcoin môže dosiahnuť $100 000 v roku 2023

Altcoiny

Zaujímavý týždeň má za sebou kryptomena Cardano, ktorá spúšťa testnet Shelley, v rámci ktorého budú mať držitelia ADA tokenov konečne príležitosť zapojiť sa do stakingu. Charles Hoskinson tak dá sa povedať dodržal sľúb, ktorý dal komunite v apríli 2019, kedy vyhlásil, že fáza Shelley bude do konca roka, hoci len vo forme testnetu. Cardano medzitým chváli Weiss Ratings, agentúra, ktorá ako prvá začala udeľovať kryptomenám ratingy. Viac sa dočítate v tomto článku.

Rušný týždeň Cardano: Chválospevy, no aj nedodražaný sľub?

Nečakane nízku pokutu dostala spoločnosť Block.One od Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) za realizáciu neregistrovaného predaja cenných papierov. Tak totiž posúdila ICO kryptomeny EOS a SEC za to potrestala Block.One pokutou 24 miliónov dolárov. Háčik je však v tom, že Block.one na vývoj EOS vyzbieral celkovo vyše 4 miliardy USD.

Keďže posudzovanie toho, ktoré kryptomeny možno chápať ako cenné papiere, a ktoré nie, je pre regulátorov a burzy stále mimoriadne ťažké, zmenárne Coinbase a Kraken zakladajú radu, ktorá bude kryptomeny z tohto pohľadu hodnotiť.

Až 30 obchodných párov sa rozhodla delistovať zo svojej ponuky burza Binance. Dôvod je jednoduchý – prakticky sa neobchodovali. Binance dokonca zrušila aj obchodne páry ku kryptomenám,  ktorým realizovala IEO, teda prvotný predaj v rámci burzy. Viac sa dočítate tu.

Horúcou témou týždňa bola tradične Libra, teda kryptomena, ktorú pripravuje Facebook. Top udalosťou bolo to, že z Libra Association vystupuje spoločnosť PayPal, čo znamená, že počet členov sa znížil na 27. PayPalu údajne vadili regulačné nejasnosti a negatívne reakcie zákonodarcov na tento projekt. Americké banky sa medzitým obávajú, že Libra vytvorí akési tieňové bankovníctvo, čím ich môže reálne ohroziť.

Americké banky sa obávajú, že Libra vytvorí “tieňové bankovníctvo“

Libra naopak vôbec netrápi Švajčiarsko. Tam majú skôr strach z kryptomien, ktoré sa nedajú kontrolovať, teda sú decentralizované.

Binance sa stala najlepšie hodnoteným „super reprezentantom” ekosystému kryptomeny Tron (TRX). Najväčšia kryptoburza na trhu získala viac ako 12 miliárd hlasov, kým blockchain komunita Sesamesed.org skončila druhá a BeatzCoin, za ktorou stojí samotný Tron, tretia.

FED by mal zvažovať vytvorenie digitalizovanej verzie amerického dolára. Aspoň to naznačujú členovia Výboru pre finančné služby snemovne reprezentantov Spojených štátov French Hill a Bill Foster, ktorí poslali šéfovi federálneho rezervného systému (FED) Jeromemu Powellovi list, v ktorom sa ho pýtajú, či existujú nejaké plány FEDu na vytvorenie národnej americkej digitálnej meny.

Prezident Federálnej rezervnej banky v Philadelphii Patrick Harker uviedol, že digitálne meny kontrolované centrálnymi bankami sa stanú nevyhnutnosťou a Spojené štáty by v tomto smere mali zohrať vedúcu úlohu.

Mali by ste tiež vedieť

  • Na rozdiel od Facebooku spoločnosť Apple vraj vlastnú kryptomenu nepripravuje. Uviedol to jej CEO Tim Cook.
  • Chicagská burza Chicago Mercantile Exchange (CME) zatiaľ nemá v pláne ponúkať fyzicky kryté bitcoinove futures, ako to urobila spoločnosť Bakkt
  • Wash trading, nekalá metóda, ktorou burzy umelo navyšujú objemy obchodovania, aby pôsobili likvidnejšie (fake volume), klesol v porovnaní s minulým mesiacom o takmer 36%. Uviedol to Blockchain Transparency Institute (BTI).
  • Na trh prichádza nový stablecoin viazaný na americký dolár USD Digital (USDD). Stoja za ním bývalí zamestnanci spoločnosti JPMorgan, Intel a Trust Token.
  • Hráč NBA Spencer Dinwiddie, ktorý chcel tokenizovať svoju zmluvu v hodnote 34 miliónov dolárov, tak napokon neurobí. Bráni mu v tom spoločenská zmluva hráčov NBA.

Odporúčame:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.