Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rozhovor s T. Vaysom: Bitcoin môže dosiahnuť $100 000 v roku 2023

Článok

Tone Vays
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Finančný analytik a odborník na kryptomeny Tone Vays  absolvoval zaujímavý rozhovor s redakciou portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril k súčasnej cene bitcoinu, vplyvu halvingu, spusteniu Bakkt a tiež budúcnosti altcoinov. Zopár zaujímavých časti z rozhovoru sme zhrnuli v tomto článku.

Cena a halving

Pokiaľ ide o súčasnú cenu Bitcoinu, Vays tipuje, že koncom roka sa bude bitcoin obchodovať v cenovom rozmedzí medzi 7 5008000 dolármi. Jeho cena sa však dovtedy môže prepadnúť aj nižšie. Hodnotu okolo 5000 dolárov označil za nové možné dno súčasného retracementu po tom, ako bitcoin atakoval pred letom hodnotu 14 tisíc dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Blížiaci sa halving bude mať podľa Vaysa pozitívny vplyv na cenu bitcoinu, no dosiahnutie ceny 100 000 USD za jeden BTC očakáva až okolo roku 2023, kedy sa začne špekulovať na jeho cenu v súvislosti s ďalším halvingom v roku 2024. Taktiež si myslí, že Bitcoin sa po dosiahnutí tejto méty môže opäť pokojne prepadnúť až k cene okolo 20 či 25 tisíc dolárov. ,,Nezabudnite, čím rýchlejšie bude bitcoin rásť, tým tvrdšie padne,“ upozornil.

Katalyzátory rastu a Bakkt

Katalyzátorom rastu ceny môžu byť podľa neho aj rôzne geopolitické udalosti. V minulosti vraj Bitcoinu prispeli k rastu udalosti ako kríza cyperských bánk z roku 2013 či zatvorenie gréckych bánk v roku 2015. Podobné udalosti môžu pomôcť rastu ceny BTC aj v budúcnosti. Ako príklad uviedol Brexit, alebo možnosť, že by z Európskej únie alebo eurozóny chceli vystúpiť krajiny používajúce euro – napríklad Taliansko či Španielsko.

Témou rozhovoru bol aj Bakkt. Najväčšie pozitívum v ňom vidí najmä v tom, že Bakkt prispel k tomu, že sa bitcoin stal opäť viac finančné a legálne akceptovaný. ,,Každá regulovaná a rešpektovaná finančná inštitúcia, ktorá dostane povolenie pracovať s bitcoinom, prispieva k tomu, že vlády majú väčší problem bitcoin kriminalizovať,” uviedol.

Smiešna pokuta a altcoiny

Vaysa, ktorý je známym altcoinovým skeptikom, šokovala nízka pokuta zo strany Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) pre spoločnosť Block.one, ktorá v roku 2017 realizovala počiatočnú ponuku mincí (ICO) kryptomeny EOS. SEC posúdila, že ICO bolo nelegálne, pretože išlo o neregistrovaný predaj cenných papierov. Pokuta 24 miliónov dolárov pri ICO, v rámci ktorého sa vyzbierali vyše 4 miliardy USD, je však podľa neho absurdná a je skvelou správou pre tých, ktorí chcú opäť porušovať pravidlá.

Pokiaľ ide o jeho všeobecný názor na altcoiny, myslí si, že ľudia časom pochopia, akí boli hlúpi, keď do nich investovali a napokon sa aj tak všetci vrátia k bitcoinu. Dokonca aj najznámejší altcoin Ethereum označil za zbytočný.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.