Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ktoré kryptomeny sú cenné papiere? Coinbase a Kraken to idú zistiť

Článok

otaznik
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Popredné americké spoločnosti zo sektora kryptomien Coinbase a Kraken sa dohodli na partnerstve za účelom aplikovať spoločný systém posudzovania toho, ktoré digitálne aktíva je možné považovať za cenné papiere a ktoré nie.

Kryptomeny, ktoré možno chápať ako cenné papiere, musia spĺňať omnoho prísnejšie regulačné pravidlá a nemožno ponúkať ich obchodovanie bez prísneho dohľadu regulátorov. Naopak tie, u ktorých to možno vylúčiť, by mali byť tohto regulačného tlaku očistené. Vyslovene to v tomto momente možno povedať len o Bitcoine, ktorý za cenný papier nepovažuje napríklad ani šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton. Naopak debaty o tom, či je cenným papierom kryptomena XRP, sú na dennom poriadku, hoci predstavitelia spoločnosti Ripple to vylučujú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rada, ktorá bude posudzovať kryptomeny, budú tvoriť ktorú budú tvoriť okrem zástupcov búrz CoinbaseKraken aj predstavitelia ďalších významných spoločnosti ako sú Circle, Bittrex, Genesis Global Trading, Grayscale Investments či Anchor Labs.

Každú kryptomenu by mali hodnotiť v rozsahu od 1 do 5 bodov. Najvyššie skóre znamená, že jednoznačne ide o cenný papier, ktorý nie je možné ponúkať, predávať alebo s ním obchodovať bez povolenia a dohľadu regulátora. Číslom 1 naozaj budú ohodnotené kryptomeny, ktoré v žiadnom prípade cennými papiermi nie sú – čiže napríklad Bitcoin.

Otázka, či daný token je alebo nie je cenným papierom, je podľa Briana Brooksa, ktorý je hlavným pravnukom Coinbase, jednou z najväčších neistôt v súvislosti s kryptomenami a dôvodom, prečo vzbudzujú obavy mnohých správcov aktív.

Mary Beth Bouchanova z Krakenu zas vyjadrila presvedčenie, že tento projekt bude pozitívne vnímaný zo strany SEC, ktorá zdá sa tiež nemá v tejto otázke ešte úplne jasno.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.