Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nemecká banka očakáva výrazný rast ceny bitcoinu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nemecká banka BayernLB uverejnila správu, v ktorej sa venovala porovnaniu zlata s bitcoinom. ,,Digitálnemu zlatu” predpovedá v budúcom roku výrazný nárast hodnoty.

Mníchovská banka známa aj pod názvom Bayerische Landersbank vo svojej štúdii konštatuje, že blížiaci sa halving bitcoinu, ktorý sa udeje v máji 2020, zatiaľ nebol v jeho cene zohľadnený a ešte len zohrá dôležitú úlohu v raste ceny najznámejšej kryptomeny. Taktiež sa domnieva, že kým zlato si budovalo svoju povesť cennej komodity v priebehu tisícročí, bitcoinu sa to podľa nej podarí už v najbližších rokov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Ak sa do nášho modelu zahrnie stock-to-flow ratio (pomer zásob a tokov) k máju 2020, signalizuje nám to cenu okolo 90 000 dolárov za Bitcoin. To by znamenalo, že nasledujúci efekt halvingu zatiaľ zďaleka nie je ocenený v súčasnej cene bitcoinu okolo 8000 USD,“ skonštatoval autor štúdie Manuel Andersch.

Záver

Cenové predikcie bitcoinu sú takmer na dennom poriadku. Nikto nedokáže zaručiť, ktorým smerom sa bitcoin pohne. Ako fanúšikovia kryptomien očakávame, že z dlhodobého hľadiska bude jeho cena rásť, preto nemožno vylúčiť ani tento scenár. Aby sa však bitcoin dostal v takom krátkom časovom úseku k cene 90 000 USD, bude musieť nastať jeho nová cenová bublina, počas ktorej budú prúdiť do trhu peniaze, ktoré trh s kryptomenami doposiaľ ešte nikdy predtým nezažil. Pravdepodobnosti naplnenia tohto scenára do mája 2020 preto veľmi neveríme, no zaujímavé je, že tento názor prezentovala regulovaná nemecká banka so štátnym podielom a nie len bežne citovaný kryptoinvestor pôsobiaci priamo v tomto trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.