Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nemecká banka očakáva výrazný rast ceny bitcoinu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nemecká banka BayernLB uverejnila správu, v ktorej sa venovala porovnaniu zlata s bitcoinom. ,,Digitálnemu zlatu” predpovedá v budúcom roku výrazný nárast hodnoty.

Mníchovská banka známa aj pod názvom Bayerische Landersbank vo svojej štúdii konštatuje, že blížiaci sa halving bitcoinu, ktorý sa udeje v máji 2020, zatiaľ nebol v jeho cene zohľadnený a ešte len zohrá dôležitú úlohu v raste ceny najznámejšej kryptomeny. Taktiež sa domnieva, že kým zlato si budovalo svoju povesť cennej komodity v priebehu tisícročí, bitcoinu sa to podľa nej podarí už v najbližších rokov.

,,Ak sa do nášho modelu zahrnie stock-to-flow ratio (pomer zásob a tokov) k máju 2020, signalizuje nám to cenu okolo 90 000 dolárov za Bitcoin. To by znamenalo, že nasledujúci efekt halvingu zatiaľ zďaleka nie je ocenený v súčasnej cene bitcoinu okolo 8000 USD,“ skonštatoval autor štúdie Manuel Andersch.

Záver

Cenové predikcie bitcoinu sú takmer na dennom poriadku. Nikto nedokáže zaručiť, ktorým smerom sa bitcoin pohne. Ako fanúšikovia kryptomien očakávame, že z dlhodobého hľadiska bude jeho cena rásť, preto nemožno vylúčiť ani tento scenár. Aby sa však bitcoin dostal v takom krátkom časovom úseku k cene 90 000 USD, bude musieť nastať jeho nová cenová bublina, počas ktorej budú prúdiť do trhu peniaze, ktoré trh s kryptomenami doposiaľ ešte nikdy predtým nezažil. Pravdepodobnosti naplnenia tohto scenára do mája 2020 preto veľmi neveríme, no zaujímavé je, že tento názor prezentovala regulovaná nemecká banka so štátnym podielom a nie len bežne citovaný kryptoinvestor pôsobiaci priamo v tomto trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne