Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Apple vlastnú kryptomenu neplánuje

Článok

apple
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Apple zatiaľ neplánuje vytvoriť vlastnú kryptomenu a konkurovať tak plánom Facebooku s jeho projektom Libra. Uviedol to generálny riaditeľ Apple Tim Cook.

,,Naozaj si myslím, že mena by mala zostať v rukách štátu. Nie som stotožnený s myšlienku, že súkromný subjekt dokáže vytvoriť moderné platidlo. Mena, rovnako ako armáda, by mala zostať v rukách štátov – to je ich hlavne poslanie. Volíme si svojich zástupcov, aby prebrali zodpovednosť za vládu. Podniky sa nevolia – nemali by preto zasahovať do tohto priestoru,” uviedol.

Na kryptomene Libra sa okrem Facebooku podieľajú aj spoločnosti ako Visa, Mastercard či PayPal. Apple sa snaží konkurovať týmto firmám produktom Apple Pay.

V posledných dňoch sa začalo špekulovať o možnosti, že americký dolár v digitálnej forme prinesie na trh FED. Členovia Výboru pre finančné služby snemovne reprezentantov Spojených štátov French Hill a Bill Foster požiadali Jeromea Powella, aby sa vyjadril k tejto možnosti a následne prezident pobočky FEDu v Philadelphii uviedol, že digitálna mena kontrolovaná centrálnou bankou bude časom nevyhnutnosťou.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne