Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Švajčiarov netrápi Libra, problémom sú iné kryptomeny

Článok

svajciarsko-libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vedúci švajčiarskeho finančného dozorného orgánu FINMA Mark Branson uviedol, že ho trápia skôr kryptomeny, ktoré sa vyvíjajú mimo tradičného regulovaného priestoru, než kryptomena Libra, ktorá sa snaží byť transparentná a je jednoznačné, kto za ňou stojí.

,,Som oveľa nervóznejší z projektov, ktoré sa niekde vyvíjajú v temnom rohu finančného systému a šíria sa cez kybernetický priestor s potenciálom, že sa jedného dňa stanú príliš veľké na to, aby sme ich zastavili,” uviedol úprimne narážajúc pravdepodobne predovšetkým na Bitcoin.

Branson vysvetlil, že Libra od Facebooku, ktorá kuriózne vzbudzuje v súčasnosti u regulátorov najväčšiu pozornosť a obavy, v skutočnosti čelí prísnym pravidlám, ktoré platia pre banky a tiež musí rešpektovať všetky zásady boja proti praniu špinavých peňazí. Tým pádom ju vôbec nevníma ako rizikovú.

,,Nie sme tu na to, aby sme rušili tieto projekty. Našou úlohou je na ne reagovať  a zaujať k ním taký postoj, aby sme ich prinútili dodržiavať pravidlá, ktoré sú nemenné,” uviedol.

Kým niektoré európske krajiny, hoci zatiaľ len neoficiálne, naznačili, že budú bojovať proti zavedeniu Libry na ich trhoch, Švajčiarsko v nej nevidí problém. Branson minulý mesiac uviedol, že Libra dokonale zapadá do ich existujúceho regulačného rámca. ,,Práve sme zverejnili našu príručku o tom, ako klasifikovať stablecoiny podľa švajčiarskeho práva. Nepotrebujeme žiadne nové zákony. Riziká sú nám dobre známe, napríklad pokiaľ ide o pranie špinavých peňazí, ochranu zákazníka, stabilitu systému. Pre všetky tieto veci už existujú regulácie,” povedal vtedy.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne