Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pozor na pravidlo 10 dní! Lee varuje pred emocionálnym tradingom Bitcoinu

Článok

bitcoin-emocie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoluzakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee, ktorý je azda najčastejším komentátorom bitcoinu pre CNBC, upozornil na pravidlo 10 dní, kedy Bitcon dosahuje v kalendárnom roku najväčšie zisky. Zaujímať by malo najmä aktívnych obchodníkov a traderov, ktorí obchodujú pod vplyvom emócii.

Tom Lee v rámci svojho tweetu zverejnil graf, na ktorom znázornil návratnosť investície do bitcoinu v jeho 10 najvýnosnejších dňoch v porovnaní so zvyškom roku (čiže zvyšnými 355 dňami). Vyplýva z neho, že najväčšie zisky dosahuje bitcoin jednoznačne práve v týchto 10 dňoch, kým v tých zvyšných sú omnoho menej výrazne a dokonca v niektorých rokoch boli aj záporné.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z grafu môžete vyčítať napríklad to, že v roku 2013 dosiahlo TOP10 dní zisk 660%, no zvyšných 355 dní stratu 199%. V roku 2018, ktorý poznačil silný medvedí trh, mal zas bitcoin v 10 najlepších dňoch ziskovosť 66%, kým vo zvyšku roka bol v mínuse 140%.

Veľmi zaujímavý bol rok 2017, kedy začil bitcoin posledný a z pohľadu investovaných peňazí aj najväčší bullmarket. V TOP10 dňoch jeho hodnota vzrástla o 1136 percent, kým vo zvyšku roka „len“ o 232%.

V aktuálnom kalendárnom roku, kedy Lee sledoval len údaje do 29. septembra, mal Bitcoin v 10 najlepších dňoch ziskovosť 102%, kým vo zvyšných dňoch 70%.

Keby sme nerátali TOP 10 dní …

Ak by sme najlepšie dni bitcoinu v jednotlivých kalendárnych rokoch od roku 2013 vôbec nebrali v úvahu, zistili by sme, že bitcoin je dokonca v mínuse 25%. A ak by sme brali v ohľad len kalendárne roky 2013 až 2018 (teda nie ten súčasný), jeho strata by bola až 44%.

,,Ste naozaj takí dobrí?”

Šéf Fundstratu sa týmto grafom snažil poukázať na to, že obchodníci, ktorí emocionálne reagujú na pohyby ceny bitcoinu, sa môžu ľahko rozhodnúť nesprávne. Trafiť pri vyskakovaní a naskakovaní do trhu tých 10 najlepších dní je totiž veľmi nepravdepodobné a preto je najlepšou stratégiou investovania do bitcoinu „HODL” – teda dlhodobejšie držanie.

Pravidelný nákup je TOP stratégiou

Na kryptonovinkách sme nedávno publikovali článok, v ktorom sme poukázali na to, že z historického hľadiska je jednoznačne najúspešnejšou stratégiou investovania do bitcoinu pravidelný nákup v rovnakých intervaloch a v rovnakej sume v eurách respektíve českých korunách. Uviedli sme k tomu aj niekoľko príkladov, ktoré to dokazujú. Celý článok si môžete prečítať tu.

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.