Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Rušný týždeň Cardano: Chválospevy, no aj nedodražaný sľub?

Článok

Cardano Charles Hoskinson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Posledné dni boli pre fanúšikov kryptomeny Cardano mimoriadne zaujímavé. Len pár dní po tom, ako sa v bulharskom Plovdive oslávilo druhé výročie Cardana, jeho hlavný predstaviteľ Charles Hoskinson sa vyjadril k sľubu, ktorý dal komunite ohľadom spustenia fázy Shelley. Ešte predtým však Cardano vychválila ratingová agentúra Weiss Ratings.

Pochvala od rešpektovanej agentúry

V stredu 2. októbra publikovala hneď dva pozitívne tweety na adresu Cardano agentúra Weiss Ratings, ktorá ako prvá začala v úvode roka 2018 udeľovať kryptomenám ratingy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,V porovnaní s inými PoS (proof of stake) otvorenými blockchainami je Cardano najpremyslenejším projektom. Je v ostrom kontraste s mentalitou budovania rýchlych a nesúdržných blockchainov s nablýskanými whtepapermi, prázdnymi sľubmi a PR kampaňami,“ uviedla v prvom tweete.

Cardanu však bolo následne vyčítané pomalšie tempo vývoja, na čo agentúra reagovala o dve hodiny ďalším tweetom: ,,Niektorí vnímajú Cardano ako paru nad hrncom. My s tým dôrazne nesúhlasíme. Cardano buduje robustnú infraštruktúru pre kritické funkcie, ktoré sú zabezpečené proti zlyhaniu a určené pre financie, vlády, právo a iné operácie modernej spoločnosti. A to vyžaduje čas.”

Cardano má aktuálne od Weiss Ratings hodnotenie C+, čo ho radí po bok EOSU a Litecoinu na tretie miesto. Lepšiu známku (B-) majú BitcoinEthereum.

Nedodržaný sľub ohľadom Shelley?

Ako bolo už spomenuté, vecou, ktorá je Cardano častokrát vyčítaná, je pomalšie tempo dosahovania stanovených cieľov. Charles Hoskinson možno práve preto komunite v apríli sľúbil, že nasadenia fázy Shelley, ktorá prinesie decentralizáciu a stakovanie, sa dočká do konca roka 2019 a ak nie, tak zje vlastnú topánku. Zdá sa však, že plnohodnotne tento sľub nenaplní.

Včera na tweeteri totiž oznámil, že tento cieľ sa podarí dosiahnuť len čiastočne – a to spustením testnetu, pričom mainnet bude funkčný pravdepodobne až v roku 2020. Pokiaľ ide o stávku súvisiacu s jedením topánky, argumentoval v tom zmysle, že spustením testnetu bol jeho sľub dodržaný, no kdeže niektorí budú určite namietať, upečie si do konca roka tortu v tvare topánky, ktorú následne zje.

 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.