Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Rušný týždeň Cardano: Chválospevy, no aj nedodražaný sľub?

Článok

Cardano Charles Hoskinson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Posledné dni boli pre fanúšikov kryptomeny Cardano mimoriadne zaujímavé. Len pár dní po tom, ako sa v bulharskom Plovdive oslávilo druhé výročie Cardana, jeho hlavný predstaviteľ Charles Hoskinson sa vyjadril k sľubu, ktorý dal komunite ohľadom spustenia fázy Shelley. Ešte predtým však Cardano vychválila ratingová agentúra Weiss Ratings.

Pochvala od rešpektovanej agentúry

V stredu 2. októbra publikovala hneď dva pozitívne tweety na adresu Cardano agentúra Weiss Ratings, ktorá ako prvá začala v úvode roka 2018 udeľovať kryptomenám ratingy.

,,V porovnaní s inými PoS (proof of stake) otvorenými blockchainami je Cardano najpremyslenejším projektom. Je v ostrom kontraste s mentalitou budovania rýchlych a nesúdržných blockchainov s nablýskanými whtepapermi, prázdnymi sľubmi a PR kampaňami,“ uviedla v prvom tweete.

Cardanu však bolo následne vyčítané pomalšie tempo vývoja, na čo agentúra reagovala o dve hodiny ďalším tweetom: ,,Niektorí vnímajú Cardano ako paru nad hrncom. My s tým dôrazne nesúhlasíme. Cardano buduje robustnú infraštruktúru pre kritické funkcie, ktoré sú zabezpečené proti zlyhaniu a určené pre financie, vlády, právo a iné operácie modernej spoločnosti. A to vyžaduje čas.”

Cardano má aktuálne od Weiss Ratings hodnotenie C+, čo ho radí po bok EOSU a Litecoinu na tretie miesto. Lepšiu známku (B-) majú BitcoinEthereum.

Nedodržaný sľub ohľadom Shelley?

Ako bolo už spomenuté, vecou, ktorá je Cardano častokrát vyčítaná, je pomalšie tempo dosahovania stanovených cieľov. Charles Hoskinson možno práve preto komunite v apríli sľúbil, že nasadenia fázy Shelley, ktorá prinesie decentralizáciu a stakovanie, sa dočká do konca roka 2019 a ak nie, tak zje vlastnú topánku. Zdá sa však, že plnohodnotne tento sľub nenaplní.

Včera na tweeteri totiž oznámil, že tento cieľ sa podarí dosiahnuť len čiastočne – a to spustením testnetu, pričom mainnet bude funkčný pravdepodobne až v roku 2020. Pokiaľ ide o stávku súvisiacu s jedením topánky, argumentoval v tom zmysle, že spustením testnetu bol jeho sľub dodržaný, no kdeže niektorí budú určite namietať, upečie si do konca roka tortu v tvare topánky, ktorú následne zje.

 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne