Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance Research: Bakkt mal vplyv na pád ceny bitcoinu

Článok

binance-bakkt
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Binance Research, výskumné oddelenie burzy Binance, ktoré sa venuje analýze trhu s kryptomenami, uverejnilo správu, ktorej záverom je, že prepad ceny Bitcoinu o zhruba 20% mohlo spôsobiť do veľkej miery otvorenie inštitucionálnej obchodnej platformy Bakkt.

Bakkt bol spustený 23. septembra 2019 ako dlhoočakávaný produkt, na ktorom je možné obchodovať Bitcoin futures kontrakty viazané priamo na Bitcoin. Ide o vôbec prvý produkt tohto typu, ktorý dostal v USA povolenie od regulátora CFTC, čiže Americkej komisie pre komoditné futures. Cena Bitcoinu na spustenie tejto platformy však pozitívne nereagovala. Práve naopak o tri dni neskôr za Bitcoin prepadol o vyše 1 500 dolárov.

Binance Research si myslí, že práve Bakkt sa mohol na tomto prepade výrazne podpísať. ,,Mnohí kryptoobchodníci boli presvedčení, že Bakkt bude ďalším primárnym kanálom, ktorý privedie inštitucionálne peniaze do trhu s kryptomenami. Určite to tak môže v budúcnosti urobiť, čo dokazuje rast záujmu o CME futures. Z krátkodobého hľadiska je však začiatok Bakkt sklamaním a pravdepodobne prispel k nedávnemu poklesu cien.”

Náš názor

Spustenie Bakkt nemožno vnímať ako negatívny fundament. Z dlhodobého hľadiska má určite veľký potenciál, pretože americkým inštitúciám, ktoré sú na trhu s kryptomenami stále mimoriadne opatrné, prináša jednoduchý a regulovaný spôsob ako investovať do bitocinu. Očakávania spojené s Bakkt však naozaj mohli byť prehnané. Prvý týždeň ukázal, že záujem inštitúcii o tento produkt je zanedbateľný. To sa naozaj mohlo do určitej miery podpísať pod následné predaje. Na druhú stranu treba rátať aj s možnou manipuláciou a tichom pred búrkou. Tiež nemožno vylúčiť, že spustenie Bakkt sa do ceny bitcoinu premietlo už pri jeho predchádzajúcom raste v prvej polovici roka, kedy bolo jasné ,že Bakkt už čoskoro otvorí dvere.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne