Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin dosiahol tento týždeň najvyššiu cenu od 8. januára 2018 a viacero fundamentov naznačuje, že jeho rastový cyklus je len na začiatku. Pozornosť si  okrem neho tento týždeň pýtalo aj Ethereum či Cardano. Prinášame tradičný víkendový súhrn TOP správ posledných siedmich dni.

Bitcoin

Hoci cena Bitcoinu v posledných dňoch krásne rastie, skutočného bullrunu sme sa ešte prakticky ani nedočkali. Minimálne tak to tvrdí článok portálu Cointelegraph, ktorý vymenoval 5 dôvodov, ktoré naznačujú, že sme zatiaľ len v počiatočnej fáze celého rastového cyklu. Podradnosti sa dočítate v tomto článku.

Populárny DCA model (dolar-cost average) je podľa Warena Buffetta najlepšou voľbou, ktorú môžu v tomto období zvoliť investori v mladom veku. Hoci najslávnejší hodnotový investor známy aj pod prerývkou “Veštec z Omahy“ nie je fanúšikom Bitcoinu, tento prístup sa javí byť skvelou voľbou aj pri investovaní do doňho. Viac sa dozviete tu.

Firma Grayscale, ktorá je už teraz jednoznačne najväčším inštitucionálnym držiteľom bitcoinov, by mohla pri svojom tempe akumulácie BTC dosiahnuť už tento rok míľnik 500 000 BTC. Nuž a ak by v tomto tempe pokračovala aj v rok 2021, tak jeho koncom by mohla mať pod kontrolou až 5% celkovej ponuky bitcoinov. Viac sa dozviete tu.

Kým sa radujeme z rastu ceny, jeden ukazovateľ sa javí byť menej optimistický. V priebehu tohto týždňa sa totiž prudko prepadla mining difficulty (obťažnosť ťažby), ktorá súvisí s hashrate. Išlo dokonca o druhý najvýraznejší prepad tejto metriky za posledných 10 rokov. O tom prečo je to dôležité sa dočítate v tomto článku.

Podľa ratingovej agentúry Weiss Ratings je najlepšou kryptomenou Bitcoin. Cardano je zas top kryptomenou z pohľadu technológie, no zlyháva v adopcii a „trhovom momente”. Viac o aktuálnom podarí sa dočítate tu.

TIP: O raste ceny Bitcoinu a jej udržateľnosti, prepade mining difficulty sa viac dozviete aj v tomto videu:

Altcoiny

Významný okamih nastal u kryptomeny Ethereum. Spustenie jej novej generácie Ethereum 2.0, konkrétne “fázy 0“, sa totiž konečne blíži. Podrobnosti o oznámení depozitnej zmluvy, ktorá umožní staking a spustení odpočtu do zahájenia tohto procesu sa dočítate tu.

Cardano spustilo takzvaný Marlowe Payground, ktorý umožňuje aj vývojárom len s malými programátorskými skúsenosťami vytváranie smart kontraktov a to v rámci testovacej verzie pred spustením éry Goguen. Viac sa dočítate tu.

Charles Hoskinson, ktorý je hlavným predstaviteľom Cardano a zároveň lídrom firmy IOHK hovoril o ďalších plánoch Cardano, prechode na éru Goguen a tiež prezradil niekoľko dôležitých termínov. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Kryptomena XRP sa neteší očkovávanej adopcii bankami. O dôvodoch, prečo progres tohto projektu nie je taký veľký, ako očakávalo mnoho fanúšikov tejto kryptomeny, hovoril technologický riaditeľ firmy Ripple David Schwartz. Viac sa dočítate tu.

Na decentralizovanej burze Uniswap sa jednému z traderov “podarilo” zaplatiť poplatok 9500 dolárov (23 ETH) za realizáciu transakcie v hodnote 130 dolárov. Ako sa mohol vôbec tento omyl stať a prečo tvrdí, že si tým pokazil celý život, sa dozviete tu.

Mohlo by vás zaujímať

  • Šéfka Európskej centrálnej banky Christine Lagerdeová vyzvala na verejnú diskusiu o možnej digitálnej verzii eura (CBDC). Viac informácii nájdete tu.
  • Spoločnosť PayPal, ktorá minulý týždeň potvrdila, že vstúpi do sektora kryptomien, odhalila svoje ďalšie plány v tomto sektore a taktiež potvrdila, že jej kryptoslužby už využíva približne 10% jej amerických zákazníkov.
  • Prehliadač Brave, v rámci ktorého je možné využívať aj natívny token Basic Attention Token (BAT), dosiahol ďalší významný míľnik v podobe 20 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Podrobnosti sa dozviete tu.
  • Známy bitcoinový býk Jack Dorsey si obhájil svoju pozíciu CEO spoločnosti Twitter, ktorú zakladal. Dorsey je taktiež zakladateľom a CEO firmy Square, ktorá nedávno nakúpila 50 000 BTC
  • Z burzy Binacne odišiel najväčší obnos Bitcoinov v jej histórii. Podrobnosti čítajte tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne