Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Trader zaplatil na Uniswap poplatok $9 500 (23 ETH). Vraj si tým zničil život

Článok

chyba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Obchodníkovi na populárnej decentralizovanej zmenárni Uniswap, ktorá umožňuje výmenu ERC-20 tokenov priamo z peňaženiek používateľov bez potreby sprostredkovateľa, sa podaril tragický omyl pre ktorý prišiel o 9500 dolárov. Podľa vlastných slov s tým zničil život.

Chyba tohto obchodníka nastala v tom, že omylom zaplatil za transakciu v hodnote 120 dolárov poplatok 9 500 dolárov v podobe viac ako 23 ETH. Hlavný problem nastal v tom, že v peňaženke MetaMask si pomýlil vstupne polia “Limit” a “Gas Price”.

Trader vysvetlil svoj omyl na Reddite, kde uviedol, že Metamask pri predchádzajúcej transakcii nevyplnil pole “Gas Limit” správnou sumou a tak jeho transakcia zlyhala. Preto sa rozhodol túto hodnotu pri ďalšej transakcii manuálne zmeniť. Avšak namiesto toho, aby napísal 200 000 do “Gas Limit”, napísal túto hodnotu do “Gas Price“.

Na Reddite sa k tejto nešťastnej situácii strhla pomerne búrlivá diskusia. Trader, ktorý prišiel zbytočne o veľké množstvo ETH, sa k ním už nikdy nedostane a najhoršie na tom je, že 23 ETH môže mať v budúcnosti oveľa vyššiu hodnotu. Kritika sa však valí aj na MetaMask, ktorý mal na takéto potenciálne zbytočné chyby svojich užívateľov myslieť dopredu. Napríklad v prípade, že by hodnota v “Gas price” bola uvedená prehnane vysoko, stačilo, aby sa zobrazilo upozornenie typu, že uvedená hodnota prekračuje množstvo, ktoré je potrebné zaplatiť pre uvedenie transakcie do nasledujúceho bloku. ,,Metamask už počíta odporúčanú cenu gasu automaticky, takže neuvidím dôvod, prečo by nemohli mať ďalšie potvrdenie, ak niekto prekročí odporúčanú cenu gasu s obrovskou rezervou,” upozornil na Reddite užívateľ Mcgillby.

Transakcia tohto typu je výnimočná, no nie jediná. V júli 2020 tohto roku sa udiali dokonca dve transakcie, u ktorých boli dokonca zaplatené poplatky v hodnote 2,6 milióna dolárov. Išlo pritom o prevody ETH v hodnote len okolo 130 dolárov. V prípade týchto transakcií nie je známe kto ich realizoval a tak sa viacmennej len špekuluje o dôvodoch. Jednou z teórii bola potenciálna chyba v bote, ktorý sa snažil o pranie špinavých peňazí. Druhá teória hovorí o tom, že mohlo ísť o pomstu bývalého zamestnávateľa, nuž a nemožno taktiež vylúčiť, že išlo jednoducho o ďalší ľudský omyl.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.