Sme aj na sociálnych sieťach
do workshopu o ťažbe kryptomien

Cardano

Hoskinson hovoril o Cardano a fáze Goguen. Prezradil aj nejaké termíny

Avatar

Článok

zo dňa

Charles Hoskinson - Cardano

Téme aktualizovanej roadmapy Cardano (ADA) z 29. októbra, ktorá súvisela hlavne so spustením fázy Goguen, sme sa venovali už v predchádzajúcich článkoch, no ďalšie podrobnosti k nej prezradil šéf firmy IOHK a hlavná tvár tejto kryptomeny Charles Hoskinson počas rozhovoru na KiBloc Show.

Hoskinson počas interview uviedol, že každá ujdená aktualizácia tohto robustného systému je nesmierne náročná, nakoľko sa vykonáva paralelne veľa práce naraz. Aj takýmto spôsobom preto možno trochu obhajoval akési zdržanie, ktoré súvisí s Goguen. Spustenie tejto fázy, ktorá súvisí so smart kontraktmi, sa totiž avizovalo už koncom tohto roka, no podľa novej roadmapy to vyzerá tak, že sa jej mainnetu nedočkáme skôr než koncom jari alebo začiatkom leta 2021.

Hoskinson uviedol, že je s pokrokom v Goguen spokojný, no zároveň zdôraznil, že existuje ešte veľké množstvo práve, ktorú treba dokončiť. Vysvetlil, že na celom ekosystéme pracuje viacero tímov naraz, ktoré sa musia dopĺňať a navzájom spolupracovať. Nedokončuje sa totiž len Goguen, ale aj fáza Basho či projekt Catalyst, čo robí celý proces oveľa časovo náročnejším. Aj preto sa IOHK snaží naverbovať do svojho tímu ďalších 50 zamestnancov.

Dokončenie fázy Goguen je podľa Hoskinsona obzvlášť komplikované, pretože je potrebné dodať ho nielen technicky dokonalé, ale aj v rámci stratégie, ktorá dosiahne rýchlu adopciu a komerčné ciele. IOHK sa preto snaží robiť pravidelné aktualizácie, v rámci ktorých predstavuje komunite všetky detaily toho, v čom pokročili.

Hoskinson priznal, že reakcia komunity na roadmapu ho trochu “vydesila”, čo však len podčiarkuje to, aké veľké sú jej očakávania. Upozornil, že keď iné veľké spoločnosti pristupovali k dokončeniu svojich projektov unáhlene, malo to vždy vážne následky. Ako príklad uviedol Ethereum či firmu Microsoft. V prípade Ethereum mal na mysli nepatrnú zraniteľnosť systému, ktorá sa odhalila v roku 2016 pri hacku DAO. Podľa jeho opisu sa tým vytvorila na Ethereum hlboká jazva, ktorá sa liečila roky.

Šéf IOHK preto zdôraznil, že u Cardano radšej postupujú pomalšie, no s istotou, že sa podobným problémom vyhnú. Zatiaľ sa im podľa neho tento starostlivý prístup osvedčuje, čoho dôkazom je, že v doterajšej existencii Cardano nedošlo k veľkým problémom s priamymi dôsledkami na sieť – ako príklad použil prechod z fázy Byron na Shelley, ktorá sa udiala stlačením “jedného tlačidla” – v pozadí sa však skrývali mesiace tvrdej práce. V prípade ér Goguen, Basho a Voltaire chce, aby ich finálne spustenie prebiehalo rovnako hladko.

Hoskinson však čo-to prezradil aj o konkrétnych termínoch. Pokiaľ ide o dosiahnutie parametru d, ktorý meria decentralizáciu blockchainu Cardano, chceli by dosiahnuť úroveň 0 už okolo marca 2021 . Na YouTube v rámci pravidelných AMA len pár dni dozadu povedal, že tento parameter bol naposledy znížený z hodnoty 0.52 na 0.5, čo znamená, že 50% všetkych blokov v sieti Cardano produkujú operátori a nie firma IOHK. Dosiahnutím úrovne 0 sa  teda dosiahne dá sa povedať kompletná decentralizácia.

Ďalší parameter, ktorý spomenul, má názov K a týka sa počtu požadovaných poolov v sieti, ktoré sa používajú na výpočet saturácie fondu. Hoskinson uviedol, že v novembri tohto roka chcú parameter zvýšiť na úroveň 500 a  potom v prvom štvrťroku 2021 až na úroveň 1000.

Pre komunitu to bude znamenať hlavne to, že dôjde k zvýšeniu počtu stake poolov, ktoré budú spoločne prevádzkovať sieť. Bude to veľká príležitosť pre prevádzkovateľov takýchto poolov, pretože vstúpia do konkurenčného prostredia, ale aj pre tých, ktorí budú chcieť stakovať svoje ADA mince, pretože si budú môcť vybrať z oveľa väčšej škály poolov.

Zdroj: maxbit.cc

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Bitcoin je blízko. Koľko ale strácajú na ATH altcoiny?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Altcoiny ATH

Tým, že Bitcoin tento týždeň prvýkrát od záveru roku 2017 prekonal cenu 18 tisíc dolárov, sa výrazne priblížil svojim rekordným hodnotám. V tomto článku sme sa však pozreli na to, ako sa darí v tomto smere ostatným kryptomenám.

Kým Bitcoin v čase písania tohto článku, kedy sa obchoduje okolo ceny 17 800 USD, delí od historického maxima (20 089 USD) zhruba 11,6%, ostatné altcoiny sú svojim rekordným hodnotám vzdialené omnoho výraznejšie.

Tieto altcoiny musíme v prvom rade rozdeliť do dvoch kategórii – na tie, ktoré sa obchodovali už koncom roka 2017, kedy vrcholil predchádzajúci bullrun a tie, ktoré nie. Aj vďaka tomu môžu byť tieto údaje trochu skreslené.

Napríklad bilancie Polkadot či Chainlink (-31,7% resp. -32,4%) nevyzerajú až tak katastrofálne, no ide o kryptomeny, ktoré nezažili najväčší bullrun na prelome rokov 2017 a 2018, kedy hodnoty altocinov, za ktorými bolo v tom čase minimum reálnej práce (a dá sa povedať len prísľuby o tom, čo dokážu v budúcnosti), naberali nereálne absurdne nadhodnotené ceny. Aj preto sa mnohé z nich dostali v onom období na hodnoty, ktoré sú im dnes na míle vzdialené a je možné, že ich už nikdy nezopakujú.

Druhé Ethereum, do ktorého sa vkladajú stále veľké nádeje, stráca aktuálne voči svojmu maximu 1421 dolárov až 66,7%. Možno sa to zdá byť mnoho, no v porovnaní s väčšinou altcoinov, ktoré zažili minulý bullrun, je to ešte výborná bilancia.

Príkladom toho je XRP, ktoré bolo v onom období jasnou trojkou na trhu a na krátky čas predbehlo aj Ethereum. Hodnota tejto kryptomeny, za ktorou stojí firma Ripple, je však aktuálne o 91% nižšie, než bol jej strop 3,29 USD.

O nie veľmi lepšie je na tom Litecoin, ktorý stráca na svoje ATH 80%. Podobne katastrofálne ako XRP sú na tom aj Bitcoin Cash (-93,8%), Cardano (-91,8%) či EOS (-88,7%).

Zaujímavou výnimkou v tomto smere je natívny token burzy Binance s názvom Binance Coin, ktorý existoval už v predchádzajúcom bullrune, no od maxím ho delí len 28,4%. Tento token si svoje ATH totiž mierne prekvapujúco vytvoril až začiatkom leta 2019 na rozdiel od drvivej väčšiny kryptomien, ktoré vznikli v roku 2017 a skôr. Binance Coin je silne centralizovaná kryptomena, ktorá má však svoje čaro v tom, že patrí najväčšej burze Binance a využíva sa okrem iného na znižovanie poplatkov za obchodovanie vo všetkých jej produktoch, ktorých je naozaj požehnane. Aj preto ju dodnes drží vo svojom portfóliu mnoho špekulantov.

Či sa podarí vyššie zmieňovaným kryptomenám niekedy napodobniť svoje doterajšie ATH naozaj nevedno. Niektoré z nich od roku 2017 toho veľa nepredviedli ani z pohľadu vývoja, u iných sa čaká na dokončenie sľubovaných vecí a je otázne, či a v akej kvalite ich dodajú.

Altcoiny, ak vôbec, budú pravdepodobne čerpať najmä z prílevu retailového kapitálu, ktorý súčasný rast hodnoty Bitcoinu nepoháňa. Neskúsení investori totiž môžu byť náchylnejší investovať do rizikovejších kryptomien s väčším potenciálom rastu, než do overeného no robustného Bitcoinu, ktorý ani keby naplnil tie najšialenejšie očakávania pravdepodobne nedokáže spraviť percentuálne také veľké zhodnotenie, ako rizikový neistý altcoin, ktorému sa môže vplyvom FOMO “zadariť”.

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-raketa

Bitcoin dosiahol tento týždeň najvyššiu cenu od 8. januára 2018 a viacero fundamentov naznačuje, že jeho rastový cyklus je len na začiatku. Pozornosť si  okrem neho tento týždeň pýtalo aj Ethereum či Cardano. Prinášame tradičný víkendový súhrn TOP správ posledných siedmich dni.

Bitcoin

Hoci cena Bitcoinu v posledných dňoch krásne rastie, skutočného bullrunu sme sa ešte prakticky ani nedočkali. Minimálne tak to tvrdí článok portálu Cointelegraph, ktorý vymenoval 5 dôvodov, ktoré naznačujú, že sme zatiaľ len v počiatočnej fáze celého rastového cyklu. Podradnosti sa dočítate v tomto článku.

Populárny DCA model (dolar-cost average) je podľa Warena Buffetta najlepšou voľbou, ktorú môžu v tomto období zvoliť investori v mladom veku. Hoci najslávnejší hodnotový investor známy aj pod prerývkou “Veštec z Omahy“ nie je fanúšikom Bitcoinu, tento prístup sa javí byť skvelou voľbou aj pri investovaní do doňho. Viac sa dozviete tu.

Firma Grayscale, ktorá je už teraz jednoznačne najväčším inštitucionálnym držiteľom bitcoinov, by mohla pri svojom tempe akumulácie BTC dosiahnuť už tento rok míľnik 500 000 BTC. Nuž a ak by v tomto tempe pokračovala aj v rok 2021, tak jeho koncom by mohla mať pod kontrolou až 5% celkovej ponuky bitcoinov. Viac sa dozviete tu.

Kým sa radujeme z rastu ceny, jeden ukazovateľ sa javí byť menej optimistický. V priebehu tohto týždňa sa totiž prudko prepadla mining difficulty (obťažnosť ťažby), ktorá súvisí s hashrate. Išlo dokonca o druhý najvýraznejší prepad tejto metriky za posledných 10 rokov. O tom prečo je to dôležité sa dočítate v tomto článku.

Podľa ratingovej agentúry Weiss Ratings je najlepšou kryptomenou Bitcoin. Cardano je zas top kryptomenou z pohľadu technológie, no zlyháva v adopcii a „trhovom momente”. Viac o aktuálnom podarí sa dočítate tu.

TIP: O raste ceny Bitcoinu a jej udržateľnosti, prepade mining difficulty sa viac dozviete aj v tomto videu:

Altcoiny

Významný okamih nastal u kryptomeny Ethereum. Spustenie jej novej generácie Ethereum 2.0, konkrétne “fázy 0“, sa totiž konečne blíži. Podrobnosti o oznámení depozitnej zmluvy, ktorá umožní staking a spustení odpočtu do zahájenia tohto procesu sa dočítate tu.

Cardano spustilo takzvaný Marlowe Payground, ktorý umožňuje aj vývojárom len s malými programátorskými skúsenosťami vytváranie smart kontraktov a to v rámci testovacej verzie pred spustením éry Goguen. Viac sa dočítate tu.

Charles Hoskinson, ktorý je hlavným predstaviteľom Cardano a zároveň lídrom firmy IOHK hovoril o ďalších plánoch Cardano, prechode na éru Goguen a tiež prezradil niekoľko dôležitých termínov. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Kryptomena XRP sa neteší očkovávanej adopcii bankami. O dôvodoch, prečo progres tohto projektu nie je taký veľký, ako očakávalo mnoho fanúšikov tejto kryptomeny, hovoril technologický riaditeľ firmy Ripple David Schwartz. Viac sa dočítate tu.

Na decentralizovanej burze Uniswap sa jednému z traderov “podarilo” zaplatiť poplatok 9500 dolárov (23 ETH) za realizáciu transakcie v hodnote 130 dolárov. Ako sa mohol vôbec tento omyl stať a prečo tvrdí, že si tým pokazil celý život, sa dozviete tu.

Mohlo by vás zaujímať

  • Šéfka Európskej centrálnej banky Christine Lagerdeová vyzvala na verejnú diskusiu o možnej digitálnej verzii eura (CBDC). Viac informácii nájdete tu.
  • Spoločnosť PayPal, ktorá minulý týždeň potvrdila, že vstúpi do sektora kryptomien, odhalila svoje ďalšie plány v tomto sektore a taktiež potvrdila, že jej kryptoslužby už využíva približne 10% jej amerických zákazníkov.
  • Prehliadač Brave, v rámci ktorého je možné využívať aj natívny token Basic Attention Token (BAT), dosiahol ďalší významný míľnik v podobe 20 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Podrobnosti sa dozviete tu.
  • Známy bitcoinový býk Jack Dorsey si obhájil svoju pozíciu CEO spoločnosti Twitter, ktorú zakladal. Dorsey je taktiež zakladateľom a CEO firmy Square, ktorá nedávno nakúpila 50 000 BTC
  • Z burzy Binacne odišiel najväčší obnos Bitcoinov v jej histórii. Podrobnosti čítajte tu.
Čítať ďalej

Bitcoin

Weiss Crypto Ratings: Najbezpečnejšou voľbou je Bitcoin, v technológii vedie Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-weiss

Už dlhšiu dobu sme sa nepozreli na hodnotenie kryptomien podľa ratingovej agentúry Weiss Ratings, ktorá sa v úvode roka 2018 stala vôbec prvou, ktorá sa začala prideľovať ratingy aj digitálnym menám. Od poradia spred troch mesiacov, kedy sme o Weiss Ratingu písali naposledy, sa veľa zmenilo.

Kým v úvode augusta bola najlepšiu kryptomenou pri súčte celkových známok Ethereum, v súčasnosti vedie Bitcoin, hoci s Ethereum má rovnaký celkový rating na úrovni B+. Na treťom mieste je Ripple (XRP), nasledujú štvrtý Litecoin na piaty Stellar (tieto tri kryptomeny majú hodnotenie B-). Až na šiestom mieste je Cardano, ktoré bolo v priebehu tohto roka určitý čas aj na prvej priečke. Cardano si pohoršilo najmä v kategórii „výkonnosti na trhu” v dôsledku čoho si pohoršilo na známku C+. Inak povedané agentúre Weiss Ratings sa zdá, že Cardano napriek technológii nedokáže dosahovať na trhu očakávané výsledky.

Ako to vyplýva už aj z vyššie uvedeného, agentúra hodnotí kryptomeny aj podľa rôznych kategórii. V rámci adopcie sú jasnými lídrami Bitcoin a Ethereum. Nasledujú Litecoin, Bitcoin SV a kryptomena XRP.

Z pohľadu technológie je na tom vraj najlepšie Cardano. Nasledujú Tezos, Cosmos, Fantom a Ethereum nuž a podľa investičného rizika je najbezpečnejšou voľbou Bitcoin. Za nim nasledujú Ethereum, Ripple, Monero a menej známa kryptomena Asch (priznáme sa, že absolútne netušíme prečo sa táto kryptomena umiestnila v tejto kategórii tak vysoko).

Agentúra Weiss zvlášť hodnotí tokeny. Medzi nimi je lídrom Chainlink. Nasledujú Seele, ioTeX, Unibright a KICKCoin.

Zdroj: weisscrypto.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Ošiaľ okolo Bitcoinu, odpočet Ethereum 2.0, pokroky Cardano a či prepad mining difficulty

Avatar

Článok

zo dňa

od

BITCOIN-COVER

Piatkové video YouTube kanálu Zaujalo ma sa už tradične venuje téme kryptomien. Tentokrát saj o šialenom raste ceny Bitcoinu a crypto fear and greed indexe, o výraznom prepade mining difficulty, odpočte do novej éry Ethereum s názvom Ethereum 2.0 či o novinkách Cardano, o ktorých hovoril CEO IOHK Charles Hoskinson. Takitež sa čo-to dozviete o šialene vysokom poplatku, ktorý omylom zaplatil za transakciu cez decentralizovanú burzu Uniswap jeden trader.

Čítať ďalej

Cardano

Cardano spustilo Marlowe Playground. Smart kontrakty aj pre neprogramátorov?

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Aktualizovaná roadmapa Cardano (ADA), ktorú predstavila firma IOHK, sa stretla s rozpačitými reakciami. Kým Charles Hoskinson ju prezentoval ako obrovský krok vpred, značná časť komunity zostala sklamaná najmä z termínov, ktoré súvisia s dokončením fázy Goguen.

Dlhoočakávaná fáza Goguen, s ktorou súvisí spustenie smart kontraktov, čím by sa Cardano stalo plnohodnotne konkurenčné zabehnutému Ethereum, sa mala totiž podľa predchádzajúcich vyhlásení dokončiť už v roku 2020. Podľa aktualizovanej roadmapy to však vyzerá tak, že sa jej dočkáme až niekedy v prvom polroku 2021.

Napriek tomu nemožno povedať, že by sa na Cardano nič nedialo. Jednou z najzaujímavejších noviniek je konvertor, ktorého demo demonštrovalo to, ako jednoducho sa budú dať prevádzať ERC-20 tokeny z blockchainu Ethereum na Cardano blockchain. Šéf firmy IOHK a hlavná tvár tejto kryptomeny Charles Hoskinson k tomu poznamenal, že kým v Ethereum sú tieto tokeny akoby tokenmi druhej triedy, v prípade ekosystému Cardano majú byť rovné ADA minciam, teda hlavnému natívnemu tokenu tohto blockchainu.

TIP: Viac o fázach Cardano aj v tomto videu:

Ďalšou zaujímavou novinkou je takzvaný Marlowe Plaaground. Ide o prostredie, ktoré umožňuje aj aj neprogramátorom budovať inteligentné finančné kontrakty (smart kontrakty). Podľa popisu z tlačovej správy je Marlowe Playgroudn špeciálny práve v tom, že aj ľudom s naozaj minimálnymi skúsenosťami s programovaním umožní vytváranie a testovanie smaert kontraktov a tiež ich prípadnú simuláciu a formálne overovanie.

Spustenie Alpha verzie Marlowe Playground je teda podľa IOHK akýmsi začiatkom éry Goguen, ktorá bude dokončená v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov a následne spustená na mainnete.

Aparna Jue, ktorá je produktovou riaditeľkou IOHK, taktiež oznámila, že spoločnosť oznámila výhercov ich hackathonu, v rámci ktorého medzi 3 projekty prerozdelí po 10 tisíc dolárov. Prvú dotáciu získala firma Liqwid Finance, ktorá sa zameriava na peer-to-peer pôžičky bez potreby sprostredkovateľa. Druhá firma Wavachain navrhla digitálne pracovisko založené na blockchiane Cardana a treťou úspešnou firmou je FundTrack, ktorá navrhol inovatívny posun v infraštruktúre zakladajúcej si na základoch udržateľných projektov.

Firma IOHK taktiež oznámila, že vyhlásila konkurz na 50 nových zamestnancov, ktorí by mohli pomôcť urýchliť súčasné práce. To sa javí byť ako pozitívna správa nakoľko to podčiarkuje skutočnosť, že projekt je finančne zdravý.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Kapitalizácia Bitconu môže prudko rásť, Ethereum staking a roadmapa Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

BTC NEWS

Dnešný bohatý diel najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien vo forme videa YouTube kanálu Zaujalo ma aj o kapitalizácii Bitcoinu, ktorá by sa mohla ľahko dostať na bilión dolárov, o faktoroch, ktoré nahrávajú v prospech BTC, o klesajúcom hashrate, čo sa už nejaví tak pozitívne, či o problémoch pre staking Ethereum v súvislosti s DeFi projektmi postavenými na tomto blockchaine. Taktiež sa dozviete krátke novinky o aktualizovanej roadmape Cardano.

Čítať ďalej

Cardano

VIDEO: Čo je to kryptomena Cardano (ADA)?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) je právom považované za jeden z najambicióznejších kryptomenových projektov. YouTube kanál Zaujalo ma vo svojom nedeľňajšom video rozobral najzaujímavejšie fakty o tejto kryptomene a tiež niekoľko zaujímavostí, ktoré naznačujú jej možnú perspektívu. Dozviete sa viac o samotných fázach vývoja projektu, o tom, aké firmy sa podieľajú na jeho vývoji, že akademické základy sú pre tento projekt kľúčové a okrem iného bližšie spoznáte aj hlavného predstaviteľa Cardano Charlesa Hoskinsona.

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Bitcoin je čoraz odolnejší, trh poháňajú novinky o PayPal, Cardano stavia na rešpektovanej akademickej práci a ďalšie zaujímavé novinky. Prinášame vám súhrn top správ zo sveta kryptomien za posledných sedem dní. 

Bitcoin

Najmedializovanejšou správou tohto týždňa bolo oficiálne potvrdenie firmy PayPal, že od roku 2021 vstupuje do biznisu s kryptomenami v podobe umožnenia kúpy, predaja a platieb kryptomenami cez túto populárnu platformu. Bitcoin vďaka tomu pekne posilnil na cene. Základné informácie sme zhrnuli v stredu v tomto článku.

Príchod PayPal do kryptomenového segmentu však nemusí mať len pozitíva. O možných negatívach, ale aj možnosti, že táto firma vydá vlastnú kryptomenu, sme písali v rozsiahlom štvrtkovom update na tuto tému.

Milión dolárov za Bitcoin, on-chain údaje btc blockchainu či väčšia odolnosť tejto kryptomeny voči vonkajším negatívnym vplyvom – aj týmto témam sa venoval v utorok YouTube kanál Zaujalo ma:

Dlho očakávaný update bitcoinu s názvom Taproot, ktorý je spojený s technológiou Schnorr podpisov a je považovaný za najvýznamnejší upgrade BTC od uvedenia SegWitu, je opäť o čosi bližšie. Viac sa dočítate tu.

Známy investor Raoul Pal tvrdí, že na vstup do trhu s Bitcoinom čaká množstvo inštitúcii, no zatiaľ im chýbajú prehľadnejšie možnosti, ako investovať do tohto segmentu. Pal napriek tomu očakáva, že v najbližších rokoch bude prúdiť do BTC množstvo inštitucionálneho kapitálu a cena 1 milión dolárov za jeden Bitcoin je do 5-6 rokov absolútne reálna. Viac sa dočítate tu.

Spoločnosť Grayscale Investments, ktorá je v počate držaných bitcoinov suverénnym lídrom medzi komerčnými firmami, oznámila, že hodnota ich kryptomenových aktív v priebehu tohto týždňa stúpla o ďalšiu miliardu dolárov. Viac sa dozviete v tomto článku.

Je Bitcoin vyspelejší než v minulosti? Mnohé udalosti, ktoré sa udiali v priebehu posledných týždňov, ktoré by v minulosti cenu výrazne zrazili dolu, s ňou aktuálne nezamávali. Viac sa dozviete tu.

Vládne na trhu s Bitcoinom aktuálne chamtivosť? Uškodí PayPal adopcii kryptomien, aký je vzťah akcii a BTC, či budúcnosť DeFi – aj týmto témam sa v piatok venoval kanál Zaujalo ma:

Súvisí Bitcoin s výkonnosťou amerických aktív a akú majú perspektívu? Tejto téme, očakávaniam od S&P500 indexu v súvislosti s Bitcoinom sme sa venovali v tomto článku.

Akú takú skúsenosť s kryptomenami na čele s Bitcoinom má podľa čerstvého prieskumu len sedem percent Američanov. Najviac si “vyskúšali” kryptomeny ľudia v rozvojových krajinách. Viac sa dočítate tu.

Priemerná hodnota bitcoinových transakcií sa v poslednom období výrazne zvýšila. Je mnohokrát väčšia, než priemerná hodnota transakcií dvojky na trhu ETH. Naopak ETH vedie v ich počte. Viac čítajte tu.

Na burzách s aktuálne nachádza najmenej bitcoinov za posledné dva roky. Zdá sa, že pre kryptomeny to môže byť bullish signál.

Altcoiny

YouTube kanál Zaujalo ma sa vo svojom novom videu venoval kryptomene Cardano (ADA), ktorú rozobral naozaj detailne. Ak si chcete doplniť vaše vedomosti o tomto ambicióznom projekte, pozrite si toto video:

Akademická práca o Cardano a Proof of Stake konsenze sa umiestnila v prestížnom rebríčku Google Scholar v kategórii kryptomien na druhom mieste s viac ako 180 citáciami. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Nadácia NEO Foundation stojaca za kryptomenou NEO oznámila nové funkcie, ktoré by mal tento ekosystém priniesť. Má ísť predovšetkým o systém pre decentralizované ukladanie súborov a digitálnu identitu na blockchaine s označením NeoFS a NeoID. Ide o funkcie, ktoré znejú na prvý pohľad veľmi lákavo, no pravdou je, že zatiaľ nenašli svoju mainstreamovú adopciu, hoci sa o ne pokúšajú viaceré projekty.

Šéf amerického kontrola meny (OCC) Brian Brooks si myslí, že projekty Decentralizovaného financovania (DeFi) sú vážnou konkurenciou pre banky.

Anthony Pompliano kritizuje americký FED na čele s jeho šéfom Jeromem Powellom, že nerobí dostatok pre spustenie digitálneho amerického doláru. Upozorňuje, že náskok Číny sa preto v tomto smere výrazne zväčšuje.

Bahammy spustili prvú digitálnu kryptomenu emitovanú centrálnou bankou, takzvaný Sand dollar.

Zaujíma vás ako investuje investičný mág Warren Buffett? Odporúčame vám aj video o portfóliu jeho firmy Berkshire Hathaway, ktorá sa stala symbolom úspechu hodnotového investovania:

Čítať ďalej

Cardano

Akademická práca Cardano je druhou najčastejšie citovanou v kategórii kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano raketa

Práca s názvom “ Ouroboros: A Provably Secure Proof-of-Stake Blockchain Protocol” súvisiaca s vývojom kryptomeny Cardano sa podľa najnovšieho vydania rebríčku Google Scholar stala druhou najčastejšie citovanou prácou v kategórii kryptomien a blockchainu. Podľa čerstvých údajov mala medzi rokmi 2015 až 2019 až 183 citácii.

Práce na kryptomene Cardano (ADA) započali už v roku 2015, no značná časť fanúšikov tohto projektu začala byť časom čoraz skeptickejšia z dôvodu pomalého vývoja a nedodržiavania sľubovaných termínov. Pravdou naozaj je, že v prípade projektu nie vždy všetko prebiehalo podľa plánov a termíny dodania sľubovaných funkcii sa neraz odďaľovali. Na druhú stranu projekt od začiatku deklaroval, že stavia pevné základy, ktoré sú odvodené od kvalitných akademických štúdii.

Umiestnenie štúdie, na ktorej pracoval spoločne so svojim tímom Agelos Kiaiyas, ktorý je šéfom vedeckého oddelenia firmy IOHK, ktorá ma na starosti vývoj Cardano (Generálnym riaditeľom firmy IOHK je zakladateľ Cardano Charles Hoskinson) potvrdzuje, že Cardano naozaj stavia na detailnej akademickej práci podloženej rozsiahlou štúdiou. Zmieňovaná práca týkajúca s a Proof of Stake protokolu ako formy “zelenšej” alternatívy voči Proof of Work, na ktorom funguje Bitcoin, síce zďaleka nebola prvá akademická práca na túto tému, no je prvou, ktorá si získala uznanie, je často citovaná a prináša prísne bezpečnostné záruky.

Kryptomena Cardano tento rok úspešne prešla po spustení fázy Shelley na Proof of Stake konsenzus a zdá da, že všetko zatiaľ funguje ako má. Cardano komunita aktuálne s napätím čaká na spustenie fázy Goguen, ktorá so sebou prinesie smart kontrakty. Jej štartom by sa Cardano mohlo stať priamou konkurenciou kryptomeny Ethereum. Potrebuje však presvedčiť vývojárov, aby na nej začali budovať svoje projekty. Zatiaľ prechod z blockchainu Ethereum na Cardano naznačil projekt SingularityNet špecializujúci sa na decentralizované využitie Umelej inteligencie.

Na prvou mieste spomínaného rešpektovaného rebríčku sa umiestnila práca “Hawk: The Blockchain Model of Cryptography and Privacy-Preserving Smart Contracts” s 559 citátmi. Práca sa orientuje na decentralizovaný systém inteligentných zmlúv (smart kontraktov), ktorý neukladá finančné transakcie na blockchaine.

Zdroj: cryptoslate.com

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Čítať ďalej

Bitcoin

USA: Bude boj proti monopólu Google či Facebooku pozitívnou správou pre kryptomeny?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-investor-usa

Podvýbor americkej snemovne v utorok predložil zákonodarcom rozsiahlu správu týkajúcu sa Big Tech spoločnosti na čele s Apple, Google, Facebookom a Amazonom, v ktorej bolo poznamenané, ako tieto firmy využívajú svoje monopolne postavenie na trhu a zabraňujú v raste svojim potenciálnym konkurentom.  

Jedným z príkladov bola napríklad stratégia Google, ktorý vyžaduje od výrobcov smartphoneov, aby predinštalovali do svojich zariadení aplikácie Google, ak chcú využívať operačný systém Android a teda uprednostňovali ich produkty pred tými od konkurencie.

Ďalším príkladom je spor Apple a Google s firmou Epic Games, ktorá stojí za hrou Fornite. Apple aj Google od nej požadujú 30% províziu za transakcie v tejto hre. Firma sa to snažila obísť tým, že si vytvorí vlastnú internú menu. Apple a Google však zareagovali tak, že podporu tejto hry okamžite stiahli zo svojich platforiem.

Cieľom správy je prispieť k tomu, aby sa vypracovali respektíve aktualizovali zákony týkajúce sa boja proti monopolnému postaveniu niekoľkých hráčov na trhu. Tie v minulosti nepočítali so vznikom silných technologických hráčov. Súčasná pozícia Apple, Google, Facebooku a Amazonu je prirovnávaná obdobiam z minulosti, kedy mali obrovský vplyv na trh ropní baróni ži železniční magnáti.

Táto iniciatíva by mohla byť pozitívna pre kryptomenový sektor, ktorý ponúka príležitosti pre decentralizáciu. Aj z dokumentu Netflix s názvom “Sociálne dilema“ je zrejmé, že spomínaní veľkí technologickí hráči zneužívajú osobné dáta svojich užívateľov na to, aby vďaka nim profitovali.

Decentralizované služby, ktoré môžu vzniknúť práve vďaka kryptomenám, by mohli vrátiť moc nad osobnými dátami do rúk užívateľov. Taktiež by vytvorili priestor pre nový konkurenčný boj. Budúci šéf Cardano Foundation Frederik Gregaard o tejto téme nedávno hovoril v rozhovore s Cointelegraph, keď priznal, že súčasná moc technologických gigantov je príliš veľká a decentralizované riešenia sa im musia postaviť. Očakáva však, že čím budú tieto riešenia populárnejšie, tým budú spoločnosti s biliónovými majetkami proti nim intenzívnejšie bojovať.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-