Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Grayscale môže ešte tento rok kontrolovať 500 000 BTC!

Článok

grayscale
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale, ktorá je už teraz suverénne najväčším inštitucionálnym držiteľom Bitcoinov, chce by mohla mať pri súčasnom tempe akumulácie BTC do konca roku 2021 pod kontrolou až 5 percent jeho celkovej ponuky.

Podľa najnovších správ to vyzerá tak, že Grayscale Investments, na čele ktorej stojí Barry Silbert, je na dobrej ceste k tomu, aby mala už do konca tohto roku pod kontrolou 500 000 BTC.

Len minulý týždeň naakumulovala ďalších 15 907 BTC, čím v rámci tohto časového rámca  prekonala všetky predchádzajúce akumulácie najznámejšej kryptomeny. V čase písania tohto článku má mať pod kontrolou už 481 711 BTC, čo je okolo 6,7 miliardy amerických dolárov.

V októbri Grayscale kúpila celkovo 32 000 BTC a ak by udržala toto tempo, rovných 500 000 BTC by mohla naakumulovať už do troch týždňov. V tom prípade by mala táto americká spoločnosť pod kontrolou 2,7% súčasnej ponuky bitcoinov. Nuž a keby pokračovala v tomto tempe aj v priebehu budúceho roka, k jeho koncu by išlo o 926 000 BTC, čo by sa rovnako približne 5 percentám v tej dobe vyťažených BTC.

VIDEO: Pravý bullrun ešte nezačal, o krypto na PayPal je veľký záujem, DCA model nákupu je najlepšu voľbou

Spoločnosť Grayscale investments vznikla v septembri 2013, no kým v úvode roka 2020 sa hodnota jej držaných BTC odhadovala na 1,9 miliardy dolárov, ku koncu tretieho kvartálu je to už 4,7 miliardy dolárov. Takmer 70% tejto hodnoty teda predstavujú investície do bitcoinu v priebehu prvých troch štvrťrokov 2020.

Grayscale minulý týždeň zverejnila výsledky prieskumu, ktorý si dala vypracovať u potenciálnych amerických retailových investorov. Zistila z neho, že kým v roku 2019 malo záujem o investíciu okolo 36% oslovených Američanov, v tomto roku sa ich podiel zvýšil už na 55%.

Ako je uvedené už vyššie, firma Barryho Silberta drží suverénne najviac bitcoinov spomedzi všetkých inštitucionálnych investorov. Treba však poznamenať, že s nimi podniká a teda skrz tieto držané bitcoiny umožňuje ďalším inštitúciám, aby sa zapojili do tohto novovznikajúceho trhu. Firmy ako Microstrategy, Galaxy Digital či Square taktiež nakúpili významné množstvo bitcoinov, no túto akvizíciu prezentujú viac ako formu vytvorenia si rezervného aktíva.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.