Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

5 ukazovateľov, podľa ktorých reálny bullrun ešte ani nezačal

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál Cointelegraph vo svojom článku vymenoval 5 dôvodov, prečo sme len v počiatočnej fáze bullrunu a  že nás skutočný rast ceny najznámejšej kryptomeny Bitcoin ešte len čaká.

Medzi hlavné dôvody patrí rastúci počet hodlerov, nízky retailový záujem, prekonanie vyššieho časového rámca a technické ukazovatele. Poďme sa na to pozrieť podobnejšie.

1. Prerazenie vyššieho časového rámca

Napriek tomu, že Bitcoin je v čase písania tohto článku oproti svojmu tohtoročnému maximu 14 100 dolárov nižšie o zhruba 600 USD, z pohľadu týždenných a mesačných sviečok je na úrovniach, na ktorých sa nenachádzal od bullrunu z roku 2017. Október dokonca ukončil s druhou najvyššou sviečkou v histórii, pričom nechýbalo veľa, aby bola vôbec najvyššia vrátane predchádzajúceho bullrunu. Prvýkrát za posledné tri roky sme zároveň videli ukončenie mesačnej aj týždennej sviečky nad úrovňou 13 000 USD. Cointelegraph k tomu doplnil, že Bitcoin je v súčasnosti dosť výrazne nad svojimi významnými kĺzavými priemermi, čo z technického pohľadu znamená, že jeho hybnosť je stále nedotknutá, no možno by mu prospela menšia cenová korekcia.

2. Aktivita na sociálnych sieťach

Záujem nových retailových investorov o Bitcoin je stále minimálny. Vyplýva to z dát Google Trends a tiež analytickej platformy The Tie, ktorá skúmala aktivitu na Twitteri. Ak však chceme, aby bol bullrun Bitocinu čo najdlhší, je to dobrá správa. V predchádzajúcich rastových cykloch sa totiž ukázalo, že retailoví kapitál začal vstupovať do hry až v poslednej fáze bullrunu a vtedy sa zväčša veľryby začali chystať na obdobie, počas ktorého budú vyberať profity, čo vedie ku koncu rastového cyklu. Z Google Trends je zrejmé, že záujem o Bitcoin je aktuálne minimálny a neporovnateľne nižší, než bol v závere roku 2017. Potvrdzujú to aj dáta z Twitteru, kde početnosť tweetov o Bitcoine medzimesačne napriek súčasnému rastu cenu stúpla len o necelých osem percent a napríklad zďaleka nie je ešte ani na hodnotách z obdobia májového halvingu či minuloročného prudkého rastu ceny k 14 tisíc dolárom, ktorý mala zrejme na svedomí ponzi schéma OneCoin.

3. Technické ukazovatele ukazujú, že trh nie je prehriaty

Z dát analytickej platformy Mayer Multiple zas možno odčítať, že súčasný rast ceny Bitcoinu nie je prehriaty, čo je taktiež pozitívna správa. Mayer Multiple dochádza k tomuto záveru na základe 200-denného kĺzavého priemeru (200-MA), na základe ktorého sa dá hodnotiť dlhodobý cenový trend. Ak je hodnota tohto ukazovateľa nad úrovňou 2.4 bodu, dá sa tvrdiť, že rast sa dostáva do fázy prehriatosti. K 2. novembru sme však boli len na úrovni 1.27 bodu. .Pre ilustráciu keď Bitcoin dosiahol koncom roka 2017 cenu 20 tisíc dolárov, bol tento ukazovateľ až na hodnote 3.8.

4. Hashrate je blízko svojich rekordných hodnôt

Hoci sme v predchádzajúcom týždni zaznamenali relatívne prudký pokles hashrate, čo mohlo súvisieť aj s koncom obdobia dažďov v Číne, z dlhodobejšieho hľadiska môžeme skonštatovať, že hashrate je blízko svojich rekordných hodnôt. Priemer hashrare za 30 dni totiž ukazuje, že sme na úrovni okolo 132 miliónov terahashov za sekundu, čo je stále výrazne nad priemerom z januára 2020, kedy bol priemerný mesačný hashrat eokolo 100 miliónov TH/s.  Treba však dodať, že v poslednom týždni klesol hashrate práve k týmto hodnotám a tak je určite dobre sledovať jeho ďalší vývoj.

5. Počet hodlerov stúpa

Dobrým ukazovateľom dôvery v Bitcoin je rast počtu hodlerov, inak povedané počtu adries, na ktorých sa Bitcoiny nehýbu dlhšiu dobu. Majitelia týchto adries totiž zjavne uprednostňujú držanie tohto aktíva pred jeho predajom, čo posilňuje tlak na rast ceny. Z analytických dát vyplýva, že od marca 2020, kedy došlo k prudkému prepadu ceny až k úrovniam okolo 3600 USD, počet takýchto adries výrazne stúpa.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.