Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hashrate Bitcoinu prekonal ďalší míľnik, na BTC postavili smartkontrakt, DeFi je vraj investičnou príležitosťou desaťročia a český investor naletel známemu kryptopodvodu. Prinášame vám tohtotýždňový prehľad TOP správ zo sveta kryptomien. 

Bitcoin

Tušili ste, že aj na Bitcoine sa dá rozbehať smart kontrakt? Krypto podcaster Marty Bent v priebehu tohto týždňa upozornil na túto zaujímavú skutočnosť, ktorá súvisí s inteligentnou zmluvou postavenou priamo na mainnete Bitcoinu, ktorej predmetom je stávka, kto sa stane americkým prezidentom. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku. Formou videa si hu môžete pozrieť tu:

Známy propagátor investícii do zlata, no popri tom neochvejný veľký kritik Bitcoinu Peter Schiff, priznal, že na rozdiel od neho je jeho 18-ročný syn veľkým fanúšikom tejto kryptomeny a postupne BTC akumuluje. Ide len o geniálny plán Schiffa ako sa poistiť aj v Bitcoine bez toho, aby priznal, že sa v ňom mýlil? Viac v tomto článku.

Hashrate Bitocinu je stále vysoko, čo podčiarkuje dobrú náladu ťažiarov v súvislosti s ich vyhliadkami smerom do budúcnosti. Tento týždeň podľa analytickej firmy Glassnode hashrate, teda celková výpočtová sila vynaložená pri ťažbe, prvýkrát v histórii prekonal hranicu 150TH/s. Čím je hashrate vyšší, tým je bezpečnosť bitcoinu vyššia.

Americká burza Kraken vo svojej septembrovej analýze kryptootrhu upozornila, že tento mesiac môže byť pre kryptomeny krvavý. Usudzuje to aj na základe historických dát. Viac sa dočítate v tomto článku.

Starší idú po zlate, mladších viac láka Bitcoin. Priznal to šéf rozvíjajúcich sa trhov Morgan Stanley Ruchir Sharma, ktorý uviedol, že o BTC sa zaujímajú predovšetkým mladšie generácie na čele s mileniálmi. Baby boomeri naopak uprednostňujú zlato.

Altcoiny

Prudký prepad ceny Ethereum sprevádzala akumulácia ETH zo strany veľrýb. Analytická spoločnosť Santiment uviedla, že koncom minulého týždňa a začiatkom toho terajšieho pribudlo v priebehu 3 dní 68 nových ETH veľrýb, čo sú adresy, na ktorých sa drží medzi 1000 až 1000 ETH.

V priebehu tohto týždňa predbehla trhová kapitalizácia ERC-20 tokenov postavených na blockchaine Ethereum samotnú kapitalizáciu tejto kryptomeny. Rozdiel medzi kapitalizáciou ERC20 tokenov a Ethereum pritom nikdy nebol taký veľký, ako je práve teraz. Viac sa dočítate tu.

Ethereum Foundation rozdáva granty v v celkovej hodnote 3,8 milióna dolárov. Mieria smerom k spoločnostiam a vývojárom, ktorí sa spolupodieľali na podpore komunity, vzdelávania, kryptografie, testovania nulových znalostí (ZKP) či vývoj Ethereum 2.0 a druhej vrstvy. Viac sa dozviete tu.

Český investor do kryptomeny Cardano prišiel o všetky svoje ADA mince. Naletel totiž na tradičný podvod, pri ktorom podvodníci sľubujú nováčikom kryptomeny zdarma. Tohto Čecha stála táto skúsenosť viac než 100 000 ADA mincí, čo bolo v danom čase okolo 10 tisíc dolárov. Téme sa venovalo aj toto video YouTube kanálu Zaujalo ma.

Stablecoin USDC, za ktorým stoja Coinbase a Circle, odteraz funguje aj na blockchaine Algorand. Ten ponúka super rýchle transakcie s takmer nulovými poplatkami. Tejto dôležitej téme pre ALGORAND aj USDC sme sa venovali tu.

Už tento mesiac by mal byť spustený testnet Litecoinu s dlho očakávanou aktualizáciou v podobe MimbleWimble protokolu. Jeho zavedenie pomôže Litecoinu v oblasti anonymných transakcií a tiež ich rýchlosti. Viac sa dočítate tu.

Bývalý šéf analytickej spoločnosti Messari Qiuo Wang si myslí, že DeFi sektor má obrovský potenciál a môže byť investičnou príležitosťou desaťročia, podobne ako tomu bolo v roku 2013 u Bitcoinu či 2015 v prípade Ethereum. Téme sme sa viac venovali tu.

Tim Draper propagoval investíciu do Bitcoin Cash. Zrejme však nie úmyselne, ale z dôvodu, že jeho účet na Twitteri niekto hackol. V podvodnom statuse, ktorý bol neskôr zmazaný, bolo uvedené, že tento miliardár nakupuje BCH a ďakuje Rogerovi Verovi za skvelú inováciu Bitcoinu.

Mohlo by vás zaujať

  • Burza Binance spúšťa Launchpool pre farming nových aktív. Popri tom oznámila, že do DeFi sektora vloží 100 000 000 dolárov, aby mu pomohla v rozvoji.
  • V kryptokomunite populárny prehliadač Brave uzavrel spoluprácu s firmou PhishFort, ktorá by mala skrz svoje onen-source riešenie pomôcť riešiť nástrahy týkajúce a phishing útokov.
  • Slovenská kryptoburza Eterbase bola hacknutá, pričom zlodejom sa z nej podarilo ukradnúť kryptomeny v hodnote viac než 5 miliónov dolárov. Pomôcť v ich hľadaní sa rozhodla burza Binance. Téme sme sa venovali tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne