Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Testnet MimbleWimble na Litecoine už tento mesiac

Článok

Litecoin
Litecoin

Vedenie Litecoin Foundation potvrdilo, že práce na implementácii MimbleWimble protokolu do Litecoinu pokračujú podľa plánov a už v priebehu tohto mesiaca by sme sa mohli dočkať spustenia testnetu.

Litecoin (LTC), ktorý je medzi svojimi fanúšikmi označovaný za digitálne striebro, by sa mohol v dohľadnej budúcnosti začať prvýkrát v histórii výraznejšie odlišovať od svojho veľkého brata Bitcoinu a to tým, že by výrazne pokročil v oblasti anonymity transakcií. Práve tento problém, ktorému sa hovorí fungibilita (zameniteľnosť LTC) rieši implementácia MimbleWimble, ktorá však so sebou podľa hlavného vývojára, ktorý pracuje na jej zavedení do Litecoinu, Davida Burketta, prinesie Litecoinu aj rýchlejšie transakcie.

Burkett v najnovšej aktualizácii uviedol, že práce  úspešne pokračujú ďalej, no ešte musí doladiť niektoré veci, ktoré súvisiace s bezpečnosťou uzlov, ktoré by boli v súčasnom stave náchylne na DoS útoky. ,,Po spustení testnetu bude dosť času, aby som sa tomu venoval,” uviedol.

,,Všetko je na ceste k spusteniu testnetu koncom tohto mesiaca. Stále dolaďujem niekoľko posledných detailov, ale koncom mesiaca sa podelím o ďalšie informácie ako bude testnet vyzerať a ako sa bude môcť doňho každý zapojiť,” uviedol.

Portál CryptoSlate odvolávajúci sa na dáta od Arcane Research uviedol, že tieto novinky vzbudzujú  záujem inštitucionálnych investorov o Litecoin. LTC sa totiž nejaký čas obchodoval za prémiu 1200% na novozaloženom Litecoin Trust na Grayscale.

Protokol MimbleWimble úspešne funguje na kryptomenách Grin či Beam, no jeho zavedenie do omnoho známejšej kryptomeny Litecoin by sa mohlo stretnúť s výraznou odozvou kryptomenovej komunity.

Anonymné transakcie, ktoré táto funkcia prinesie do Litecoinu, môžu byť zaujímavou výzvou pre burzy a regulátorov, ktorí nemusia byť vzhľadom na čoraz prísnejšie predpisy  a nariadenia zo strán regulátorov z tejto novinky veľmi nadšení.  Otázne teda je, či Litecoinu, ak sa stane kryptomenou svojimi vlastnosťami blízkou Moneru či Grinu, nebude v budúcnosti hroziť delistovanie z niektorých búrz.

Ak by ste chceli vedieť o Litecoine a MimbleWimble ešte čosi viac, pozrite si video od YouTube kanálu Zaujalo ma:

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.