Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Geniálny plán Schiffa pre Bitcoin? Investuje doňho skrz svojho syna?

Článok

Peter Schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy propagátor investícii do zlata, no popri tom veľký kritik “digitálneho zlata Bitcoinu, Peter Schiff, priznal, že jeho osemnásťročný syn je veľkým fanúšikom tejto kryptomeny a realizoval do nej ďalšiu investíciu.

Peter Schiff sa svojich fanúšikov na Twitteri, ktorých má vyše 292 tisíc, preto spýtal skrz anketu, či robí jeho syn správne: ,,Napriek mojim radám môj syn Spencer Schiff práve kúpil ešte viac bitcoinov. Ktorú investičnú radu by ste nasledovali vy? Radu 57-ročného mimoriadne skúseného investora a majiteľa úspešného podniku, ktorý profesionálne investuje viac ako 30 rokov, alebo 18-ročného študenta, ktorý nikdy nemal žiadnu robotu?”

Tejto téme sa venovalo aj toto video YouTube kanálu Zaujalo ma (mimo správ o kolonizácii Marsu a možnej spolupráci Tesly s Volkswageom)

Anketa mala len dve možnosti – „voľbu skúseného profesionála“ alebo “voľbu dieťaťa”. Schiff však zrejme nečakal, ako dopadnú výsledky ankety. Po 11 hodinách od jej uverejnenia totiž až 81% ľudí hlasovalo za “dieťa“, teda jeho syna a len 19% za skúseného obchodníka. Hlasov je v čase písania článku viac než 67 tisíc, čo je dostatočne relevantná vzorka.

Na anketu odpovedal okrem iných aj CEO Quantum Labs Usman Majeed, ktorý skonštatoval, že mladý Schiff bude v 57 rokoch, teda vo veku, v ktorom je aktuálne jeho otec, určite multimilionár za predpokladu, že bude pokračovať v nakupovaní BTC.

,,Používať syna ako hedge pre tvoje zlato je dobrý nápad,” dodal Anthony Pompliano. ,,Zlato pôjde hore, budeš mať z toho benefit. Ak pôjde hore Bitcoin, zarobí tvoj syn. Dobrý spôsob ako ísť long do oboch týchto aktív bez toho, aby si verejne priznal kvality BTC.”

,,Ak Bitcoin padne, povie: Pozrite sa, môj syn ma mal počúvať. Ak Bitcoin uspeje, povie: Pozrite aký chytrý je môj syn. Jablko nepadlo ďaleko od stromu,” doplnil užívateľ z Redditu SplOOky.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne