Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hack slovenskej burzy: Binance sa pokúsi pomôcť, odkázal CZ

Článok

Hack Eterbase
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Možno ste postrehli, že slovenská burza Eterbase sa stala terčom hackerského útoku, v dôsledku ktorého z nej zmizli kryptomeny v hodnote viac než 5 miliónov dolárov. Niektoré z týchto mincí podľa najnovších zistení smerovali aj na veľké burzy ako sú Binance, Huobi Global či HitBTC.

Changpeng Zhao, ktorý je šéfom a zakladateľom najväčšej kryptoburzy na svete Binance naznačil, že sa pokúsi Eterbase pomôcť a tieto mince, ktoré mali smerovať na Binance, zastaviť. ,,Náš bezpečnostný tím na tom začal pracovať relatívne rýchlo. Urobíme všetko pre to, aby sme pomohli.”

Slovenská burza Eterbase skrz Telegram zverejnila zoznam kompromitovaných peňaženiek, ktoré boli hacknuté. Nachádzali sa na nich kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Tron, Tezos, Algorand a Ripple, ktoré mali byť teda predmetom krádeže.

V čase, kedy o tejto správe informoval portál Cointelegraph, burzy a HuobiHitBTC nereagovali na podnety a teda zatiaľ sa nevyjadrili k tomu, či sa pokúsia Eterbase pomôcť, respektíve či ukradnuté kryptomeny mohli prejsť ich platformami.

Útoky na kryptoburzy spadajú zväčša do troch kategórii – krádež, ktorú realizuje osoba blízka burze (1), tok využívajúci vzťah medzi burzou a zákazníkom (2) a extrakcia časti tajných kľúčov (3).

Aj tento hack potvrdzuje, že najlepším spôsobom, ako si ochránite vaše kryptomeny, je držať ich mimo burzy a vlastniť privátne kľúče. Viac o tom, ako to robiť správne, sa dozviete z tohto videa YouTube kanálu Zaujalo ma.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne