Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

ERC-20 tokeny predbehli Ethereum v trhovej kapitalizácii

Článok

Ethereum
Ethereum

Ekosystém Ethereum, teda nielen táto kryptomena, ale aj tokeny, ktoré sú na nej postavené, dosahujú rekordné míľniky.

Analytická spoločnosť Santiment upozornila, že trhová kapitalizácia ERC-20 tokenov postavených na Ethereum už prekonala samotnú kapitalizáciu Ethereum a tentokrát je rozdiel medzi touto kapitalizáciou a celkovou hodnotou Etherov v obehu najväčší v histórii. V čase písania článku je totiž trhový strop všetkých ERC-20 tokenov 46,7 miliardy dolárov, kým hodnota všetkých ETH len niečo cez 41 miliárd USD.

Treba poznamenať, že ERC-20 tokeny v minulosti už Ethereum v kapitalizácii predbehli, no nikdy nie takým výrazným rozdielom a zároveň doposiaľ vždy  platilo, že  Ethereum následne v kapitalizácii tokeny ERC-20 predbehlo.

Veľký vplyv na rast kapitalizácie ERC-20 toekenov má stablecoin Tether (USDT), ktorý má približne 60% mincí umiestnených práve na blockchaine Ethereum – v tomto čase ide o takmer 9 miliárd dolárov. Okrem toho rast ERC-20 tokenov má na svedomí aj veľký ošiaľ okolo DeFi projektov, ktoré si taktiež našli svoj domov predovšetkým na blockchaine tejto kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne