Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Stablecoin USDC na Algorand! Transakcie sú rýchle a takmer zadarmo

Článok

Algorand USDC
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Stablecoin USDC, ktorý má vzhľadom na jeho transparentné pozadie v kategórii stablecoinov relatívne dobrú povesť a s trhovou kapitalizáciou 1,8 miliardy dolárov je druhým najväčším po Tether (USDT) prichádza na základe spolupráce s kryptomenou Algorand a jej blockchainom s výrazne rýchlejšími transakciami a takmer nulovými poplatkami.

Prechod USDC na Algorand blockchain totiž poskytuje možnosti škálovania na prvej vrstve, ktorá zvláda až 1000 transakcií za sekundu (TPS) s poplatkami menej ako jeden cent (1/20 1 centa).

,,Toto je určujúci míľnik pre bežné platby bez trenia  a taktiež pre sofistikované finančné aplikácie,” uviedol zakladateľ Algorand Inc. Silvio Micali, ktorý je držiteľom  Turingového ocenenia za položenie základov modernej kryptografie založenej na verejnom kľúči z roku 2012. Toto ocenenie sa v IT sektore vníma ako ekvivalent Nobelovej ceny,,Táto spolupráca spája výhody USDT a pokročilého protokolu pre globálnu finančnú výmenu, v ktorej sú inteligentné zmluvy (smart kontrakty) na prvej vrstve rovnako jednoduché ako bežné platby.”

TIP: Chcete vedieť viac o kryptomene Algorand?
Prečítajte si tento náš článok:

Čo je Algorand a ako rieši blockchain trilemu?

Stablecoin USDC bol uvedený na trh v roku 2018 ako prvý stablecoin krytý  americkým dolárom postavený na blockchaine Ethereum. Stojí za ním Centre Consortium, ktorého zakladateľmi sú firmy Circle a kryptoburza Coinbase. Na rozdiel od USDT má relatívne dobrú povesť vďaka pravidelným nezávislým auditom, ktoré dohliadajú na to, aby boli všetky USDC v obehu naozaj kryté rovnakou hodnotou v amerických dolároch. USDC je taktiež jediným centralizovaným stalbecoinom na Coinbase. Okrem neho Coinbase podporuje aj decentralizovaný DAI.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne