Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin dno
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tento týždeň bol najmä v znamení poklesu cien kryptomien, no zaujímavých správ vrátane tých pozitívnych neubudlo. Primárnym focusom boli tentokrát altcoiny od DeFi projektov, skrz Ethereum až po Chainlink, Band či Cardano. Prinášame vám tradičný víkendový prehľad TOP správ týždňa.

Bitcoin

Je Bitcoin naozaj nedotknuteľný? Pokiaľ si chránite vaše privátne kľúče správnym spôsobom, mal by byť v tom zmysle, že vám ho nikto nedokáže ukradnúť. Mohlo by sa však Bitcoinu stať niečo podobné, čo zlatu v roku 1933, kedy americký prezident Franklin D. Roosvelt nariadil pod hrozbou obrovskej pokuty alebo väzby, aby všetci Američania priniesli zlato do centrálnej banky, kde im ho vymenia za dolár? Môže sa niečo také stať v budúcnosti aj Bitcoinu a jeho držiteľom? Pozrite si zaujímavé video:

Známy bitcoinový  komentátor Max Keiser si myslí, že Warren Buffett (respektíve jeho spoločnosť Berkshire Hathaway) v dohľadnej dobe dospeje k názoru, že začne investovať aj do Bitcoinu. Domnieva sa to na základe toho, že Buffett už stihol zmeniť názor na zlato, pretože si dobre uvedomuje rastúce riziko znehodnotenia fiatových mien. Prechod k Bitcoinu bude teda len vyústením logických krokov.

Max Keiser si myslí, že „Buffettovci” časom prejdu aj na Bitcoin

Altcoiny

Transakčné poplatky Ethereum dosiahli nový rekord, keď ťažiari v strede týždňa zarobili na poplatkoch v tejto sieti v priebehu jednej jedinej hodiny viac ako 500 000 amerických dolárov. Nárast transakcií a poplatkov za ne súvisí s dvoma faktormi – prvým je výrazný rast záujmu o DeFi projekty postavené na Ethereum a druhým problémy so škálovateľnosťou tejto kryptomeny.

Ako absolútne riešenie problému škálovateľnosti Ethereum je považované spustenie dlho očakávanej novej éry Ethereum s označením Ethereum 2.0. Bude však sieť ETH v onom momente dostatočne decentralizovaná vzhľadom na to, že prejde na konsenzus Proof of Stake (PoS)? Otvorte si tento článok a dozviete sa čosi viac.

V priebehu týždňa sa objavil správy, podľa ktorých hrozí Ethereum po prechode na Proof of Stake riziko 51% útoku. Líder a hlavný predstaviteľ Ethereum Vitalik Buterin poznamenal, že by sa to tak mohlo stať len raz a pre Ethereum by to nemalo fatálne následky. Téme sme sa venovali tu.

Vitalik Buterín si nemyslí, že 51% útok na Ethereum PoS by bol fatálny

Cardano síce už ponúka možnosť stakingu, no smart kontrakty sú stále len v procese riešenia dlho očakávanej fázy Goguen, ktorej by sme sa mohli dočkať koncom roka. V rámci nej by chcelo Cardano začať konkurovať aj projektom, ktoré sa špecializujú na DeFi a riešenie oracle problémov. Tento týždeň sme vás informovali, že Cardano by sa mohlo z tohoto dôvodu stať aj konkurenciou pre populárny Chainlink, hoci v minulosti sa špekulovalo skôr o tom, že by mohli oba projekty spolupracovať.

Chainlink na vraj veľmi vysoké poplatky za dáta a preto je konkurečný projekt BAND lepší. Tvrdí to CEO Band Protocol Soravis Srinawakoon. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Veľké problémy má naďalej kryptomena Ethereum CLassic, ktorá utrpela ďalšie tzv. 51% útoky. Ethereum Fouundation sľubuje, že príde s riešením, ktoré smerom do budúcnosti odstráni riziko takýchto útokov, ktoré potápajú dôveru v túto kryptomenu. Ethereum Classic je aktuálne náchylné na útoky najmä z dôvodu nízkeho hashrate, teda záujmu o jeho ťažbu.

Decentralizované financovanie (DeFi) dosiahlo v priebehu týždňa ďalší významný míľnik – hodnota uzamknutých mincí v DeFi totiž presiahla 9 miliárd USD. Najväčším DeFi projektom zostáva Aave s miernym náskokom pred MakerDAO.

V DeFi projektoch je skrz tokenizáciu uzamknutých už viac ako 500 miliónov dolárov v BTC. Podľa analytickej spoločnosti Messari je to len začiatok a práve projekty, ktoré sa orientujú na tokenizáciu Bitcoinu na Ethereum blockchaine stoja pred veľkou príležitosťou. Viac sa dočítate tu.

Kryptomeny zamerané na súkromie ako sú napríklad Monero, Zcash či Grin majú problém. Ľudia sa o ich používanie nezaujímajú a ak aj áno, nevyužívajú všetky výhody anonymných transakcií, ktoré ponúkajú. Naznačuje to správa spoločnosti Coin Metrics, o ktorej sa dočítate viac tu.

Mohlo by vás zaujať

  • Šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse, ktorá stojí za kryptomenou XRP, si myslí, že kroky amerického federálneho rezervného systému (FED) budú viesť k výraznému rastu inflácie. Pre kryptomeny a ich adopciu to však bude dobrá správa.
  • Burza Binance spustila v Londýne reklamnú kampaň, v ktorej upozorňuje najmä staršiu generáciu na príchod novej generácie peňazí, teda kryptomien. Binance sa touto kampaňou pripravuje na spustenie svojej pobočky Binance.UK, ktorá bude regulovaná podľa predpisov Veľkej Británie
  • Na zozname TOP40 ľudí do 40 rokov prestížneho magazínu Forbes sa v kategórii fintech umiestnil Yoni Assia z eToro a tiež šéfka Binance.US Catherine Coleyová
  • Austrálska vláda vo svojej správe dospela k názoru, že do 10 rokov všetky významné inštitúcie prejdú na technológiu blockchainu
  • Prezident centrálnej banky Brazílie Banco Central Roberto Compos Neto vyhlásil, že juhoamerická krajina bude mať do dvoch rokov vlastnú kryptomenu

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.