Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ľudia sa nezaujímajú o kryptomeny zamerané na súkromie, tvrdí Coin Metrics

Článok

anonym
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Coin Metrics dospela k záveru, že drvivá väčšina kryptomenových transakcií nezahŕňa tokeny, ktoré sa orientujú na súkromie. Väčšina obchodníkov teda preferuje spôsob realizácie transakcií transparentným spôsobom než pred ochranou ich súkromia.

Analytická firma Coin Metrics v správe z 1. septembera uviedla, že kombinované denne transakcie troch najvýznamnejších kryptomien orientujúcich sa na súkromie – Zcash, Monero a Grin predstavujú len 6% z počtu denných transakcií bitcoinov a to napriek tomu, že majú oproti BTC pokiaľ ide o súkromie obrovský náskok a nesporné výhody.

,,Apatia používateľov k súkromiu je pravdepodobne najväčším nedostatkom súčasných systémov anonymných transakcii. Napriek veľkému technologickému pokroku v oblasti ochrany súkromia kryptomenových transakcií je využite týchto kryptomien a ich funkcii nesmierne pomalé,” poznamenala firma.

Nutne je taktiež dodať, že spomínaných 6% transakcií v porovnaní s Bitcoinom zároveň neznamená, že všetky tieto transakcie na Monero, ZCash a Grin využili všetky dostupné prvky ochrany súkromia, ktoré ponúkajú. Napríklad ZCash obsahuje aj pokročilé funkcie pre zabezpečenie anonymných transakcií, no len 2% používateľov tejto kryptomeny ich naozaj využili a dosiahli teda stav absolútne anonymných prevodov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne