Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf konkurenčného BAND upozorňuje na vysoké poplatky za dáta od Chainlink

Článok

Band Chainlink
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z najväčších konkurentov Chainlinku v oblasti oracle, kryptomena Band, ktorá je postavená na technológii Cosmos, má údajne oproti Chainlink nepopierateľnú výhodu v celkových nákladoch, ktoré stoja ich služby.

Uviedol to CEO Band Protocol Soravis Srinawakoon, ktorý povedal: ,,Ak sa pozriete na Chainlink, tak požiadavka na jedny konkrétne dáta môže teraz vyjsť aj na 450 dolárov, pretože niekto musí odoslať požiadavku na dáta, o ktoré si žiada. Povedzme že, 20 poskytovateľov týchto dát ju odbrzdí a odpovie na ňu 20 transakciami a potom agregačný kontrakt vykoná všetky výpočty pred tým, ako vráti konečný výsledok. To všetko vyžaduje množstvo poplatkov (gas).“

Portál Cointelegraph požiadal predstaviteľov Chainlink o reakciu. Reagoval hovorca:

,,Linky (od Band) neodkazujú na žiadosť používateľa, ktorý sa pokúša získať prístup k informačnému kanálu. Toto sú celkové náklady na viac uzlov oracle, ktoré vytvárajú aktualizáciu informačného kanála zdieľanú s mnohými používateľmi počas obdobia mimoriadne vysokých poplatkov za gas, ktoré je veľmi jedinečné a atypické.”

Chainlink taktiež tvrdí, že je plne schopný fungovať aj v čase vysokých nákladov na gas a vysokých cenových výkyvov. Napriek tomu ale pracuje na implementácii limitných predpisov, ktoré údajne povedú k radikálnemu zníženiu poplatkov – údajne až s potenciálom 1500-násobného zníženia.

Cardano bude konkurovať Chainlink. Volí odlišný prístup

Srinawakoon z BAND je presvedčený, že v súčasnosti sú nízke poplatky len jednu z výhod, ktoré ponúkajú v porovnaní s Chainlink. Upozornil tiež na väčšiu interoperabilitu a decentralizáciu. Band orakly sú totiž dostupne už aj na Waves, Tron či ICON.

Líder BAND je presvedčený, že Chainlink zatiaľ dominuje, no častom sa to zmení. Zároveň priznal, že keď bol BAND v minulosti na Ethereum, tak Chainlink bol jednoznačne lepším projektom. Až čas teda ukáže, do akej miery sa môže Band stať konkurenciou pre tohtoročného top skokana kryptomarketu a to najmä v čase, kedy chce začať budovať vlastné riešenie pre oracle problém aj Cardano.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.