Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Bude nová generácia „Ethereum 2.0“ dostatočne decentralizovaná?

Článok

Ethereum 2.0
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Blížiacim sa spustením novej generácie Ethereum s označením Ethereum 2.0 (hoci s určitosťou nevieme povedať, kedy sa ho dočkáme) sa špekuluje, do akej miery bude po prechode na túto éru kryptomena Ethereum dostatočne decentralizovaná.

Prechod do éry Ethereum 2.0 súvisí s prechodom na Proof of Stake konsenzus a teda staking. V prípade ETH 2.0 sa budú môcť do stakingu a teda do procesu overovania transakcií zapojiť držitelia 32 a viac ETH, za čo budú získavať odmeny od 5 do 12 percent ročne.

Prechod na Proof of Stake, ktorý vyrieši v prípade Ethereum problém so škálovateľnosťou, však čelí kritike súvisiacej s obavou o následnej prílišnej centralizácii tejto kryptomeny.

Su Zhu, ktorý je CIO a CEO spoločnosti Three Arrow Capital, však na základe súčasných on-chain dát z Ethereum naznačil, že otázka prílišnej centralizácie moci po prechode na novú éru Ethereum ho neznepokojuje.

Usudzuje to aj na základe dát analytickej firmy Santiment, ktorá na Twitteri informovala, že množstvo ETH, ktoré sa vytiahlo z búrz za posledné obdobie, naznačuje silnú akumuláciu na peňaženkách investorov: ,,Celkové zásoby ETH, ktoré sú držané mimo búrz, neustále rastú a od posledného dňa z 24. marca (čierny štvrtok), narástli o 3,63%. Medzitým 100 najväčších neburzových Ethereum peňaženiek zvýšilo svoje zásoby za posledných 35 dní o 8,2%. Obe informácie sú bullish.”

Su Zhu si myslí, že výbery z búrz potvrdzujú, že užívatelia považujú držanie mincí na vlastných peňaženkách za efektívnejší spôsob profitu, než obchodovanie Ethereum na burze. ,,Skutočnosť, že množstvo ETH je vyberané z búrz a používa sa onchain v DeFi zvyšuje primeranú úroveň používateľskej zdatnosti, čo je pre decentralizáciu stakingu dobrá správa. Myšlienka, že všetci budú stakovať len skrz burzy je teda ľahkovážna.”

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.