Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Garlinghouse varuje pred rastom inflácie. Kryptomenám to ale pomôže

Článok

Brad Garlinghouse
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ firmy Ripple (XRP) Brad Garlinghouse, si myslí, že federálny rezervný systém (FED) práve učinil rozhodnutie, ktoré povedie k ďalšiemu výraznému rastu inflácie fiatových mien. Pre kryptomeny to však môže byť pozitívne.

Garlinghouse reagoval na článok z Wall Street Journal z 27. augusta, ktorý pojednával o rozhodnutí FED-u udržiavať nízke úrokové sadzby na minime na úkor vyššej inflácie. ,,Všetky signály naznačujú, že znehodnocovanie dolára bude v najbližšom čase pokračovať. To povedie k ďalšej diverzifikácii aktív, čo bude pre kryptomeny určite dobré,” uviedol líder firmy, ktorá stojí za kryptomenou XRP.

Úrokové sadzby a inflácia sú dva nástroje, skrz ktoré sa Americká vláda a FED snažia riešiť dopady pandémie koronavírusu na americkú ekonomiku. Do záporných úrokových sadzieb, ktoré sú už teraz extrémne nízko, sa však zatiaľ podľa všetkého ísť neodvážia a tak je pravdepodobné, že FED bude pokračovať v tlačení ďalších miliárd až biliónov dolárov. Tento efekt bude viesť k tomu, že inflácia bude rás naďalej a ľudia budú pochopiteľne hľadať nástroje, skrz ktoré ochránia svoj majetok držaný v dolároch pred znehodnotením. Vhodnou alternatívou nemá byť len zlato, ale aj kryptomeny na čele s Bitcoinom, ktorý má viaceré vlastnosti držiteľa hodnoty.

Že rast inflácie nie je len špekuláciou, ale reálnou hrozbou, potvrdilo aj vyjadrenie šéfa FED-u Jeromeho Powella. Ten priznal, že americká centrálna banka mierne upravuje stratégiu a ráta s tým, že inflácia tento rok prekročí plánované 2%. Powell viacmennej povedal, že cieľom FED bude držať dlhodobú infláciu dolára do dvoch percent. Má však ísť o priemer viacerých rokov, čo znamená, že v tých najbližších môže inflácia dve percentá pokojne prekročiť, ak sa následne dokáže neskôr vrátiť na priemer do dvoch percent.

Krátko pred voľbami v USA je len málo pravdepodobné, že by FED a kongres pristúpili ku krokom, ktoré by výraznejšie otriasli americkou ekonomikou. Trend tlačenia peňazí a znehodnocovania reálneho majetku bežných občanov v prospech udržania dojmu, že je všetko v poriadku, sa teda ešte v dohľadnej dobe podľa všetkého nezmení.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne